قانون جذب

قانون جذب چیست و چگونه کار می کند؟

کد مطلب : 81207زمان مطالعه : 4 دقیقه
قانون جذب در زندگی یعنی جذب افکار مثبت یا منفی که شما دارید. اگر نگاهی مثبت به آینده داشته باشید می توانید با قانون جذب به اهداف و آرزوهای خود برسید.

قانون جذب چیست؟

حتماً تا به حال چیز های زیادی در مورد قانون جذب شنیده اید. قانون جذب بیان می کند که شما باید توجه و انرژی خود را روی نتیجه کار قرار دهید و به هر چیزی که فکر کنید، می توانید آن را جذب کنید اما به نظر شما قانون جذب چگونه خود را اثبات می کند و دقیقاً چه حرفی برای گفتن دارد؟ در این قسمت از نمناک در مورد قانون جذب به شما توضیح خواهیم داد:

تعریف قانون جذب

قانون جذب یعنی باور داشتن به اینکه ما می توانیم همه چیزها را در زندگی جذب کنیم و گاهی اوقات به صورت ناخودآگاه روی چیزی تمرکز می کنیم و باعث جذب آن در زندگی می شویم. به زبان ساده تر افکار مثبت، باعث تجربه های مثبت و افکار منفی، باعث جذب تجربه های منفی می شوند.

قانون جذب

قانون جذب چگونه کار می کند؟

برای این که عملکرد قانون جذب را بهتر بفهمید، باید به رابطه خود با جهان نگاه کنید و ببینید که جهان چگونه با شما تعامل برقرار می کند و در این رابطه چه احساسی دارید. ارتباط شما با جهان، گاهی اوقات بدون اینکه خودتان متوجه باشید، شکلی منفی دارد. آگاهی از قانون جذب به شما کمک می کند که بتوانید چیز های مثبت و آرزوهای خود را جذب کنید.

نکاتی که باید به یاد داشته باشید

افراد باید بدانند که خودشان تا حد زیادی در موفقیت، شانس و خوشبختی خود موثر هستند. این افراد می دانند که فقط ذهن مثبت ما را به جایی نمی برد، بلکه در کنار آن باید تلاش و فعالیت داشت تا قانون جذب به کار بیفتد.

پس قانون جذب به ما نمی گوید که فقط باید یک جا بنشینیم و فکر مثبت داشته باشیم، بلکه باید علاوه بر مثبت نگری، یاد بگیریم که با جهان و کائنات ارتباط خوبی برقرار کنیم و به دنبال کار و تلاش باشیم.

نحوه عملکرد قانون جذب

روش استفاده؛ چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

در ادامه به شما آموزش می دهیم که قوانین کائنات و جهان را یاد بگیرید و بتوانید از قانون جذب برای رسیدن به خواسته های خود استفاده کنید:

حس آزادی و رهایی

همه چیز در این جهان آزاد و رها است. به عبارت دیگر افکار می توانند راه به جای خوبی ببرند و شما می توانید به هر آنچه که آرزویش را دارید، دست پیدا کنید و قانون جذب را به شکل مثبت به تصویر بکشید.

تصمیم بگیرید

شما باید بدانید که از زندگی چه می خواهید. باید اهداف و آرزوهای خود را مشخص کنید. به عنوان مثال می توانید چشمان خود را ببندید و به چیزی که دوست دارید فکر کنید.

آیا با تصور آن در ذهنتان، حس خوبی به شما دست می دهد؟ آیا احساس می کنید که واقعاً در زندگیتان نیازمند آن هستید و از داشتن آن آرامش می گیرید؟ همین باعث می شود که بفهمید واقعاً چه خواسته هایی دارید تا بتوانید آن را واضح و مشخص بیان کنید.

به کارگیری قانون جذب

عشق بی قید و شرط را تمرین کنید

شما باید از افکار و احساسات خود آگاهی پیدا کنید که اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که خودتان را دوست داشته باشید، امکان دریافت چیزهای خوب برای شما افزایش پیدا می کند و همیشه بهترین ها برای شما رخ خواهد داد. ترس های ذهن ناخودآگاه خود را کنار بگذارید. شک و تردیدها را از بین ببرید و همیشه با عشق بی قید و شرط، به مبارزه با ترس و شک و تردید بروید.

تاثیر افکار را بفهمید

با خودتان فکر کنید و ببینید که چه چیز های بدی در زندگی تان وجود دارد که از آن ها حس رضایت ندارید. آیا به نظر شما این چیز های بد با ترس ها، شک و تردیدها و الگو ها، سبک زندگی غلط و قدیمی شما ارتباطی ندارد؟!

پس همانطور که می بینید، تمرکز روی چیزهای منفی باعث ایجاد چنین اتفاقاتی شده است. تا جایی که می توانید هر ویژگی منفی از جمله ترس، ناامیدی و بدبینی را از خودتان دور کنید.

صبر داشته باشید اما امید خود را از دست ندهید

بله. فرمول رسیدن به آرزوها و اهداف، این است که همیشه صبور باشید اما تداوم به خرج دهید. در میانه راه ناامید نشوید. همیشه شکرگزار چیزهای خوب باشید. با نگاهی مثبت به آینده نگاه کنید و مطمئن باشید در زمان مناسب به خواسته های خود می رسید.

نگاه مثبت به آینده

سایر نکات برای به کارگیری قانون جذب

خوشبختانه ترفندهایی هم هستند که باعث می شوند شما راحت تر بتوانید افکار مثبت و آرزوهایتان را پرورش دهید که شامل موارد زیر می باشد:

  • ایجاد تخته آرزوها
  • مدیتیشن
  • تصویرسازی ذهنی
  • لیست شکرگزاری
  • تمرین ذهن آگاهی
  • تمرین مهربانی
  • تمرکز
  • جملات مثبت تاکیدی
  • تلاش و حرکت

مدیتیشن

آیا قانون جذب حقیقت دارد؟

همانطور که گفتیم صحبت از قانون جذب مربوط به دوره های ماقبل مدرن برمی گردد. یعنی قبل از دنیای مدرن، خانم ها و آقایان زیادی در مورد این قدرت بزرگ صحبت کرده بودند. بسیاری از شاعران، نویسندگان، هنرمندان و دانشمندانی مثل شکسپیر، نیوتون، امرسون و بتهوون صحبت هایی در مورد قانون جذب انجام داده بودند.

همچنین بازیگران و افراد مشهور دنیای مدرن از جمله اپرا وینفری، جیم کری و دنزل واشینگتون هم در مورد قدرت قانون جذب در موفقیت خودشان، چیزهای زیادی گفته اند. پس می توان نتیجه گرفت که قانون جذب یکی از اصل های مهم زندگی محسوب می شود که باعث می شود با دقت بیشتری تفکرات خود را دنبال کنید.

قانون جذب از لحاظ علمی

بسیاری از فیزیکدان ها هم در مورد این مسئله مطالعات مختلفی انجام داده اند. آن ها قانون فیزیک کوانتوم را قانونی در رابطه با قانون جذب می دانند و از نظر عقلی هم اثبات می کنند. البته بعضی از افراد هم عقیده دارند که انسان ها بدون توجه به موضوعات علمی و کوانتوم شناسی هم می توانند در این رابطه انرژی خود را مثبت کنند و از مزایای آن بهره مند شوند.

قانون جذب چیست و چگونه کار می کند؟

516
این مطلب مفید بود ؟160
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : قانون جذب
وبگردی