تولد
بیوگرافی مسعود پزشکیان

بیوگرافی مسعود پزشکیان؛ همسر و فرزندان پزشکیان کیستند؟

تاریخ انتشار : 21 خرداد 1403کد مطلب : 94043زمان مطالعه : 3 دقیقه
بیوگرافی مسعود پزشکیان که هم اکنون نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه تبریز آذرشهر و اسکو است و در انتخابات سال 1403 حضور دارد را میخوانید.

بیوگرافی مسعود پزشکیان

نام:مسعود

نام خانوادگی:پزشکیان

تاریخ تولد:7 مهر 1333

محل تولد:مهاباد آذربایجان غربی

زمینه فعالیت:حوزه دانشگاهی و سیاسی

وضعیت تاهل:همسر فوت شده

فرزندان:4 فرزند

مسعود پزشکیان کیست

بیوگرافی مسعود پزشکیان

زندگی شخصی و خانواده مسعود پزشکیان

مسعود پزشکیان در هفتمین روز مهرماه سال 1333 در شهر مهاباد آذربایجان غربی متولد شد. در مورد خانواده او و اینکه چند خواهر و برادر دارد اطلاعاتی منتشر نشده است.

مسعود پزشکیان اهل کجاست؟

در ابتدای همین مطلب خواندید که پزشکیان اصالتا اهل مهاباد آذریابجان غربی است.

تحصیلات مسعود پزشکیان

رشته تحصیلی مسعود پزشکیان مشابه با نام خانوادگی‌اش در زمینه پزشکی بوده و علاقه او به این رشته باعث شد تا پس از بازگشت از دوران سربازی به تحصیل در این رشته پرداخت تا اینکه در سال 1355 موفق به ورود به دانشگاه علوم پزشکی تبریز شد.

جوانی مسعود پزشکیان

عکس جوانی مسعود پزشکیان در لباس خدمت

مسعود در سال 1364 دوران تحصیل پزشکی خود را به پایان رساند و به عنوان مربی فیزیولوژی در همان دانشگاه تدریس را آغاز کرد. پزشکیان با ادامه تحصیلاتش در همین رشته موفق شد تخصص خود در رشته جراحی عمومی را در سال 1369 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز دریافت کند.

وی در ادامه راه موفق به کسب مدرک فوق تخصص جراحی قلب این بار از دانشگاه علوم پزشکی ایران شد و با دریافت این مدرک راهی بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز شده و مدتی بعد به مقام ریاست این بیمارستان رسید.

زبان مادری مسعود پزشکیان

پدر مسعود پزشکیان آذری و مادرش کرد زبان بوده است و ایشان به زبان آذری مسلط هستند.

پدر مسعود پزشکیان اهل کجاست؟

در مختصر بیوگرافی که در صفحه رسمی اینستاگرام مسعود پزشکیان منتشر شده است می خوانیم که پدر و مادر مسعود پزشکیان اهل ارومیه بودند. گفته شده است آنها به واسطه شغل پدر مسعود پزشکیان در مهاباد زندگی میکردند و در واقع اصالتشان به ارومیه باز میگردد.

ازدواج و همسر مسعود پزشکیان

مسعود پزشکیان سال‌ها پیش با همسر مرحومش که به گفته وی متخصص زنان بوده ازدواج کرد و زندگی مشترک آنها متاسفانه در سال 1373 با تصادف و درگذشت همسرش به پایان رسید. همسر مسعود پزشکیان در این تصادف همراه با یکی از فرزندانشان دار فانی را وداع گفت و پزشکیان پس از درگذشت همسرش ازدواج مجدد نداشته است.

فرزندان مسعود پزشکیان

آقای پزشکیان 4 فرزند داشت که یکی از پسران ایشان در سانحه تصادف درگذشت و در حال حاضر ایشان یک دختر و دو پسر دارند. نام فرزندان مسعود پزشکیان زهرا، یوسف و مهدی می‌باشد. فرزندان دکتر پزشکیان رشته پزشکی نخوانده و در رشته های شیمی، فیزیک و برق ادامه تحصیل داده اند و شغل فرزندان مسعود پزشکیان با پدر و مادر مرحوم خود متفاوت است.

مسعود پزشکیان فرزندان

عکس فرزندان و نوه های مسعود پزشکیان

شغل زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان

طبق گفته‌های خود آقای پزشکیان دخترش زهرا، فوق لیسانس پتروشیمی از دانشگاه شریف داشته و در شرکت جم مشغول فعالیت است.

ورود پزشکیان به سیاست

مانند اغلب چهره‌ها ورود پزشکیان به این عرصه از سال‌های پس از پیروزی انقلاب و سپس در دوران جبهه و جنگ دفاع مقدس شکل گرفت.

مسعود پزشکیان در وزارت بهداشت و درمان

سابقه مسعود پزشکیان و فعالیت‌های او در زمینه‌های مختلف پزشکی عاملی شد تا پست ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز بین سال‌های 1373 تا 1379 به وی محول شود. مدتی بعد او به عنوان معاون سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انتخاب شد و سپس وزیر بهداشت دوران ریاست جمهوری سیدمحمد خاتمی گشت.

دکتر مسعود پزشکیان

دکتر مسعود پزشکیان در کنار مسئولین حلال احمر

مسعود پزشکیان نماینده مجلس

نام آشنا بودن این شخص برای اغلب شما کاربران به این دلیل است که وی در دوره‌های هشتم، نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم تبریز در این عرصه حضور داشت.

پزشکیان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی به عنوان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری

در بیوگرافی مسعود پزشکیان حضور چند باره وی در انتخابات ریاست جمهوری را می‌توان دید.

مسعود پزشکیان انتخابات

عکس دختر دکتر مسعود پزشکیان

پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری 1392

اولین حضور او در این عرصه به تاریخ 21 اردیبهشت سال 1392 و آخرین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری باز می‌گردد. وی برای حضور در این انتخابات به وزارت کشور مراجعه کرد اما سپس از نامزدی انصراف داد.

پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری 1400

این بار هم مسعود پزشکیان در آخرین روز ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کرد ولی صلاحیت وی توسط شورای نگهبان تایید نشد.

مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری 1403

بعد از شهادت سید ابراهیم رئیسی نام یکی از چهره‌هایی که در لیست کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری 1403 به چشم می‌خورد نام مسعود پزشکیان بود که صلاحیت وی توسط شورای نگهبان احراز شد.

بیوگرافی مسعود پزشکیان؛ همسر و فرزندان پزشکیان کیستند؟

4.6134
این مطلب مفید بود ؟12212
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ا.ن
وبگردی