سیاره بدون ماه

2 سیاره ای که ماه ندارند + دلیل

کد مطلب : 78083زمان مطالعه : 2 دقیقه
منظومه ی پر رمز و راز شمسی پراست از دانستنی های جالب که هر انسانی مشتاق به دانستن آن است؛ مثل سیاراتی که ماه ندارند و از آنجا ماهی دیده نمیشود.

عطارد و ونوس سیاراتی هستند که ماه ندارند ولی چرا؟

شاید پاسخ به این سوال برایتان قابل حدس باشد. عطارد به خورشید بسیار نزدیک است و هر گونه چیزی شبیه به ماه در عطارد که بتواند در این جو ناپایدار ظاهر شود، بی معنی است زیرا خورشید به شدت به آن نزدیک است و در نتیجه در این سیاره هیچ گونه ماهی دیده نمی شود.

سیاره ونوس کمی موضوع پیچیده تری دارد و پاسخ به این که چرا ماه ندارد، خیلی هم ساده نیست. ونوس هم نزدیک به خورشید است اما جاذبه آن بسیار قوی است و می تواند حتی ماه را داخل خود نگه دارد اما هیچ گونه ماهی ندارد.

سیاره بدون ماه

دو نظریه اصلی در این مورد وجود دارد که می تواند این مسئله را توضیح دهد؛ نظریه اول این است که ونوس ماه دارد اما خورشید آن را دور می کند؛ دقیقا شبیه به عطارد.

نظریه دوم این است که سیاره زمین بر اثر فرایند های پیچیده ماه را از ونوس گرفته است.

سیاره بی ماه

سیاره مریخ شبیه به زمین است، مقداری از مواد داخل آن ذوب می شوند و تخریب بدنه آن در بعضی از قسمت ها مشاهده می گردد. آلودگی هایی که از این منطقه خارج می شوند، کم کم تجمع پیدا کرده و ماه را تشکیل می دهند اما این مسئله در سیاره هایی مثل ونوس اتفاق نمی افتد. البته این نظریه ها مربوط به چند میلیون سال پیش است. تا به حال تغییرات بسیار زیادی رخ داده است و شاید دلایل دیگری برای این موضوع وجود داشته باشد.

2 سیاره ای که ماه ندارند + دلیل

4.546
این مطلب مفید بود ؟415
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی