تولد
موسیقی برای افزایش خلاقیت
گوش دادن به موسیقی در محل کار به افزایش تمرکز و خلاقیت شما کمک می کند. اما باید بدانید چه نوع موسیقی برای کار و خلاقیت شما مناسب است.

5 نوع موسیقی که برای افزایش خلاقیت در کار باید گوش داد

طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه میامی، موسیقی می تواند باعث افزایش خلاقیت شما در محیط کار شود. بسیار مهم است که به انواع صحیح موسیقی گوش دهید. بعضی از انواع موسیقی هستند که هرگز برای افزایش بهره وری مناسب نیستند.

موسیقی های با کلام و صدا های پیچیده می توانند گزینه مناسبی برای افزایش تمرکز و خلاقیت باشند و حواس شما را پرت می کند اما بعضی از موسیقی ها هستند که می توانید در محل کار از آن ها استفاده کنید که باعث افزایش خلاقیت شما خواهند شد که در این قسمت از نمناک آن ها را به شما معرفی می کنیم.

موسیقی کلاسیک

کلاسیک یکی از بهترین موسیقی ها است؛ به طوری که از بین هشت رادیولوژیست، هفت نفر آن ها تایید کردند که موسیقی باروک باعث بهبود روحیه و افزایش تمرکز هنگام کار می شود.

موسیقی کلاسیک

موسیقی طبیعت

گوش دادن به صدای طبیعت باعث افزایش عملکرد ذهن و تمرکز می شود. صدا های آرامش بخش مثل جریان آب، آبشار و خش خش برگ ها به شدت برای آرام کردن ذهن مناسب است.

البته صدا های دیگر مثل صدای حیوانات و پرنده ها نیز عامل حواس پرتی خواهد بود اما بعضی از موسیقی های طبیعت توسط پیانو نواخته می شوند که یک فضای خوبی را برای محیط کار فراهم می کنند.

موسیقی حماسی

موسیقی حماسی باعث می شود که شما احساس بهتری نسبت به جهان اطراف خود داشته باشید. این موسیقی برای کشف و شهود و فیلم های اکشن استفاده می شود و به شما انگیزه می دهد. بنابراین اگر احساس خستگی و بی انگیزگی در طول کار داشتید، به موسیقی های حماسی گوش دهید تا انگیزه تان افزایش پیدا کند.

موسیقی بازی های ویدئویی

موسیقی بازی ویدئویی یک انتخاب عالی است، زیرا تجربه یک بازی را در ذهن شما یادآوری می کند، مخصوصاً اگر بازی جنگی باشد که برایتان تداعی می شود که در آن بازی توانسته بودید ببرید و دشمن ها را نابود کنید که حس خوبی به شما خواهد داد.

آهنگ مناسب کار

موسیقی امبینت

اگر در محل کار استرس دارید، موسیقی امبینت را امتحان کنید. سازنده این موسیقی اظهار کرده است که گوش دادن به آن می تواند سطح توجه شنیداری را افزایش دهد، بدون این که شما را مجبور کند به یک نقطه و موضوع خاص فکر کنید. این موسیقی برای لحظات سخت کاری بسیار مناسب است و باعث می شود که کارتان را بهتر و راحت تر بیشتر ببرید.

انواع دیگر موسیقی

موسیقی های دیگری هم هستند که می توانید حین کار به آن ها گوش دهید، به عنوان مثال موسیقیِ مدیتیشن، جاز یا بلوز؛ بنابراین اگر می خواهید صدای همکاران پر حرف تان را نشنوید، از موسیقی سفید استفاده کنید. موسیقی های ملایم و آرام هم می تواند باعث افزایش تمرکز در محل کار شود اما موسیقی های پر انرژی تر قطعاً انگیزه شما را در حین کار بالا نیز خواهد برد.

برای افزایش خلاقیت کاری این موسیقی رو گوش بده

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : inc / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی