تولد
رفع بوی نفتالین
اگر از نفتالین برای بید نزدن لباس یا وسایل خانه استفاده می کنید و از بوی بد آن رنج می برید، می توانید با مواد طبیعی این بوی ناخوشایند را از سطوح مختلف و دست ها از بین ببرید.

راه و روش رفع بوی نفتالین از سطوح مختلف

نفتالین، قرص یا گلوله های سفید رنگی است که کاربرد فراوانی دارد و در گذشته از آن برای بید نزدن لباس ها و... استفاده می کردند و نفتالین را لا بلای البسه و رختخواب ها می گذاشتند.

اما نفتالین بوی ناخوشایندی دارد که استفاده از آن سبب بوی ناخوشایند دست ها، البسه و حتی وسایل خانه و... می شود. برای از بین بردن بوی نفتالین از لباس ها و وسایل خانه ترفندهایی لازم است که شما را با این روش ها در این بخش از نمناک آشنا خواهیم نمود.

نفتالین

چگونه بوی نفتالین را از لباس ها و محیط خانه از بین ببریم؟

برای از بین بردن بوی نفتالین از محیط و لباس ها و... از روش های زیر کمک بگیرید:

از بین بردن بوی نفتالین با بخور دارچین

هنگامی که از نفتالین برای در امان ماندن لباس ها از بید زدگی استفاده می کنید، ممکن است بوی ناخوشایند آن نه تنها در البسه بلکه در محیط اطراف نیز باقی بماند. برای رفع بوی نفتالین از لباس ها و محیط خانه می توانید لابلای لباس ها چوب دارچین قرار داده و یا درون مقداری آب دارچین ریخته و اجازه دهید بجوشد تا بخور دارچین فضای اطراف را عطرآگین کرده و بوی نفتالین از بین برود.

از بین بردن بوی نفتالین با استفاده از چوب سدر

چوب سدر به راحتی بوی نفتالین محیط و لباس ها را از بین می برد تنها کافی است در کنار لباس هایی که بوی نفتالین به خود گرفته و کمد و جایی که لباس ها قرار دارند، مقداری چوب سدر قرار دهید.

چوب سدر

شستشوی البسه با سرکه سفید روشی برای رفع بوی نفتالین

اگر درون لباس های زمستانیتان نفتالین قرار داده اید و لباس ها بوی نفتالین را به خود گرفته ، قبل از استفاده مجدد از آنها لباس ها را با دست یا ماشین لباسشویی بشویید ولی به جای پودر رختشویی از سرکه سفید و آب استفاده کنید.

اگر امکان شستشوی لباس ها را ندارید کنار لباس ها و محیطی که بوی نفتالین می دهد، در ظرفی مقداری سرکه ریخته و بگذارید تا بوی نفتالین از بین برود.

رفع بوی نفتالین با استفاده از زغال فعال

بوی نفتالین لباس ها و حتی کمد و اتاقی که لباس ها در آن قرار دارند را در بر می گیرد. برای از بین بردن بوی نفتالین از وسایل خانه و البسه مقداری زغال فعال را در ظرفی ریخته و درون اتاق و کنار البسه آغشته به بوی نفتالین قرار دهید. زغال فعال باعث جذب تمامی بوها به خود شده و بو نفتالین را از بین می برد.

زغال فعال

قرار دادن لباس ها در محیط بیرون روشی برای رفع بوی نفتالین

برای اینکه بوی نفتالین از لباس ها از بین برود، تمامی لباس هایی را که بوی نفتالین به خود گرفته اند را زیر آفتاب و در هوای آزاد قرار دهید. باد و هوای بیرون می تواند به طور طبیعی این بو را از بین ببرد.

درب و پنجره خود را باز کنید تا بوی نفتالین درون خانه نیز از بین برود. پس از اینکه بوی نفتالین لباس ها با این روش از بین رفت، خواهید دید این بو در خانه نیز کمتر استشمام می شود.

رفع بوی نفتالین و جایگزین نمودن بوی خوش قهوه

اگر می خواهید درون کمد شما که بوی نفتالین به خود گرفته بوی خوش قهوه را حس کنید، درون کاسه ای مقداری قهوه بریزید و داخل کمد و کنار لباس هایی که بوی نفتالین می دهد قرار دهید، تا به جای بوی نفتالین بوی خوش قهوه را حس کنید.

بوی قهوه

چگونه بوی نفتالین دست ها را از بین ببریم؟

اگر دست هایتان بوی نفتالین می دهد، روش های گفته شده در ادامه ی این بخش از سبک زندگی نمناک کارساز است:

رفع بوی نفتالین دست ها با جوش شیرین

اگر دست هایتان بوی نفتالین به خود گرفته است، برای از بین بردن این بو مقداری جوش شیرین و آب را ترکیب کرده تا خمیری شوند، سپس دست ها را به این خمیر آغشته کنید و اجازه دهید مدت کوتاهی روی دستتان بماند سپس دست های خود را با آب و صابون بشویید.

رفع بوی نفتالین دست ها با آب گوجه فرنگی

برای از بین بردن بوی ناخوشاید نفتالین از دست های خود مقداری آب گوجه فرنگی را در ظرفی ریخته و دست ها را درون آن به مدت 5 دقیقه قرار دهید تا بوی بد نفتالین دست هایتان از بین برود.

آب گوجه فرنگی

رفع بوی نفتالین دست ها با خمیر دندان

می توانید برای از بین بردن بوی ناخوشاین نفتالین از دست های خود مقداری خمیر دندان روی دست ها بمالید اما خمیر دندان شما نباید از نوع ژله ای باشد. خمیردندان را مانند صابون به دست ها مالیده سپس دست های خود را با آب بشویید.

رفع بوی نفتالین دست ها با لیمو

لیمو بوی خوب و دلپذیری دارد و بوی بد نفتالین دست ها را بشویید و مقداری لیمو روی آن بمالید، چند دقیقه صبر کرده و دوباره دست ها را بشویید و یا اینکه می توانید با مایع ظرفشویی هایی که اسانس لیمو دارند، دست ها را بشویید.

لیمو

رفع بوی نفتالین دست ها با پوست پرتقال

پوست مرکباتی مانند پرتقال و نارنگی بوی نفتالین دست ها را از بین می برد. برای از بین بردن بوی ناخوشاید نفتالین از دست های خود پرتقال یا نارنگی پوست کنده و پوست آنها را به دست هایتان بمالید تا بوی دست ها از بین برود.

رفع بوی نفتالین دست ها با پودر بچه

برای از بین بردن بوی ناخوشاید نفتالین از دست های خود مقداری پودر بچه روی دست ها ریخته و دست ها را به هم مالش دهید تا بوی نفتالین از بین برود.

رفع بوی نفتالین از سطوح مختلف و دستها در 3 سوت

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی