نوید پورفرج

نوید پورفرج برای سومین بار نامزد سیمرغ شد

تاریخ انتشار : 21 بهمن 1399کد مطلب : 80328زمان مطالعه : 2 دقیقه
نوید پورفرج بازیگر مستعد سالهای اخیر در سینما که تاکنون در هر کدام از فیلم های خود بسیار خوش درخشیده بود برای سومین بار نامزد دریافت سیمرغ شد.

نوید پورفرج برای سومین بار نامزد سیمرغ جشنواره فجر 99 شد

نوید پورفرج یکی از استعدادهای بازیگری در سالهای اخیر سینمای ایران است که در هر فیلمی که حضور داشته است نامزد دریافت سیمرغ جشنواره فجر قرار گرفته است. این بازیگر با استعداد در ادوار گذشته جشنواره فجر نامزد نقش مکمل مرد شده بود اما در سی و نهمین جشنواره فجر، نامزد بهترین بازیگر مرد شده است.

فیلم زاوالا

فیلم های نوید پورفرج در جشنواره فجر

نوید پورفرج تنها در سه فیلم بازی کرده و در هر سه فیلم خود موفق به جلب توجه داوران جشنواره شده است.

او برای اولین بار در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» ، پدیده سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در سال 96 معرفی و نامزد نقش مکمل مرد شد.

مغزهای کوچک زنگ زده

نوید پورفرج برای بار دوم به دلیل حضور در فیلم «مغز استخوان» نامزد نقش مکمل مرد در جشنواره فجر 98 شد.

فیلم مغز استخوان

نوید پور فرج پس از تجربه های موفق خود در سی و نهمین جشنواره فجر، برای فیلم زاوالا نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد است که با بازیگران مطرحی همچون پرویز پرستویی ، رضا عطاران و محسن تنابنده رقابت می کند.

بیوگرافی مختصر از نوید پورفرج

نوید پورفرج متولد 2 اردیبهشت 1367 در کرمانشاه است و فعالیت خود را از سن 18 سالگی و در زمان دانشگاه با شرکت در کلاس های بازیگری امین تارخ شروع کرد.

سپس دوره های دیگر بازیگری را در کلاسهای هومن سیدی طی کرد و برای اولین بار در سریال مادرانه به کارگردانی جواد افشار حضور یافت.

این بازیگر فعالیت خود در سینما را با فیلم مغزهای کوچک زنگ زده به کارگردانی هومن سیدی شروع کرد که در کنار نوید محمدزاده و فرهاد اصلانی، بسیار خوش درخشید.

نوید پورفرج و هومن سیدی 

درخشش نوید پورفرج برای سومین بار در جشنواره فجر

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی