مغز هشت پا

موجودی شگفت انگیز با 9 مغز !!

کد مطلب : 79177زمان مطالعه : 2 دقیقه
در میان مخلوقات خداوند شگفتی کم نیست به خصوص اگر در حیات وحش و طبیعت دقت کنیم موجوداتی با ویژگی های خارق العاده خواهیم یافت.

هشت پا تو هر پاش یک مغز داره؟

آیا تا به حال شنیده اید که هشت پا چگونه می تواند هشت دست یا پای خود را به طور همزمان مدیریت کند و آن را تکان دهد ؟ آیا می دانید که او از این دست های خود برای انجام اقداماتی مثل غذا خوردن چگونه استفاده می کند ؟

جالب تر این است که صد ها مکش در هر کدام از دستانش وجود دارند. این مکش ها یک نوع منبع بویایی و زبانی محسوب می شوند. هشت پا در هر دست یا پای خود دارای مغز است. هر دست او تقریباً 500 میلیون نورون دارد. تعداد این نورون ها در سگ ها تقریباً 600 میلیون می باشد. این سلول ها عواملی برای برقراری ارتباط هستند و در نتیجه در هر هشت دست و پایش پخش شده اند.

مغز مرکزی و اصلی هشت پا کجاست؟

مغز مرکزی هشت پا بین چشم هایش قرار گرفته اما همه حرکات او را کنترل نمی کند. دو سوم نورون های حرکتی این حیوان در دستانش وجود دارند. به همین دلیل اکثر سلول های عصبی در دستان هشت پا قرار گرفته اند. هر کدام از دست و پای او به خودی خود دارای یک مغز هستند و در نتیجه کارها را به طور مستقل از مغز مرکزی انجام می دهند. مغز مرکزی به دست ها و پاها فرمان می دهد که در چه جهتی و با چه سرعتی حرکت کنند اما ساختار آن ها با یکدیگر متفاوت است. هشت پا همچنین می تواند هنگام جستجو کردن از هر کدام از دست هایی که می خواهد استفاده کند. شگفتی های این موجود شگفت انگیز در نوع خود حیرت آور است، موجودی که 9 مغز و سه قلب دارد و خونش هم با رنگ آبی، در نوع خود متفاوت است.

درباره مغز هشت پا

سازگاری بیشتر

استفاده هشت پا از این دست ها برای فکرکردن، انجام یک عمل، بویایی و مزه کردن است و در نتیجه بدین صورت خودش را با محیط اطراف وفق می دهد. مطالعات اخیر نشان می دهند که استفاده از پوست برای بینایی، در هشت پا اتفاق می افتد زیرا پوست او پروتئین های حساس به نوری به جای چشم در پوستش دارد و باعث می شود که بتواند روشنایی را تشخیص دهد.

مغز هشت پا کجاست ؟ اختاپوس چندتا مغز داره ؟

4.323
این مطلب مفید بود ؟203
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی