گوناگون

زیارتنامه حضرت فاطمه
در روایات تاریخ 3 جمادی الثانی روز شهادت حضرت فاطمه (س) می باشد. خواندن زیارتنامه حضرت فاطمه زهرا (س) در روز وفات ایشان از فضایل و برکات خاصی برخوردار است.
ایام فاطمیه امسال

تاریخ شروع و پایان ایام فاطمیه امسال

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ شروع و پایان ایام فاطمیه امسال چندم است ؟ تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه (س) را با توجه به روایات مختلف بیان می کنند اما تاریخ دقیق آن با تاریخ رحلت پیامبر (ص) مشخص می شود.
سن در قیامت

سن واقعی انسان در روز محشر و قیامت

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تغییر سن انسان تنها مربوط به دنیای مادی است و در روز قیامت همه انسانها در سنی مشخص حاضر می شوند، عمر افراد نیز در بهشت و جهنم با زندگی دنیوی آنها تفاوت دارد.
سکوت هنگام قرائت قرآن

دلیل سکوت هنگام تلاوت و شنیدن قرآن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از مهمترین روشهای احترام به قرآن کریم، آداب سکوت و شنیدن کلام خدا است. سکوت هنگام تلاوت قرآن به اندازه ای اهمیت دارد که خداوند در آیه ای بدان اشاره کرده است.
زیارت روز سه شنبه

زیارت امام زین العابدین، امام باقر و امام صادق (ع)

زمان مطالعه : 3 دقیقه
هر یک از روزهای هفته مخصوص برخی از امامان معصوم است. روز سه شنبه نیز مختص امام زین العابدین، امام باقر و امام صادق(ع) است که زیارت آنها در منابع مذهبی سفارش شده است.
برخورد با تهدید

پیشنهاد قرآن برای برخورد با تهدید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مومنان همیشه از سوی دشمنان مورد تهدید واقع شده اند، خداوند در قرآن کریم برای مقابله و برخورد با تهدید دشمن، راهکارهایی را بیان فرموده است که بسیار سازنده و موثر هستند.
تسبیح روز پنجشنبه

تسبیح مخصوص روز پنجشنبه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تسبیح روز پنجشنبه از اعمال مهم و البته مستحبی توصیه شده در روایات و احادیث اسلامی می باشد که انجام آن تاثیر بسیاری هم در زندگی دارد.
زمان زیارت اهل قبور

بهترین زمان زیارت اهل قبور در روایات

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زیارت اهل قبور باعث شادی روح آن ها می شود. در روایات بسیار برخی از روزهای هفته بهترین زمان برای زیارت اهل قبور و درگذشتگان ذکر شده و زمانی از روز را مکروه دانسته اند.
برخورد با دزد

برخورد صحیح با دزد، کتک زدن سارق جرم است؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
دزدی و سرقت در همه ادیان الهی و دین اسلام مجازات و قوانین خاص خود را دارد. اما چیزی که باید هر فردی بداند برخورد صحیح و مجاز با دزد یا سارق است.
رفتار با غیر مسلمانان

توصیه اسلام درباره رفتار با غیر مسلمانان

زمان مطالعه : 8 دقیقه
انتخاب دین یک امر اختیاری می باشد و می توان گفت که در همه جوامع اسلامی افراد غیرمسلمان وجود دارد، اما توصیه اسلام درباره رفتار با غیرمسلمانان چگونه است و حقوق افراد غیر مسلمان در اسلام چیست؟
چشم زخم

صحت چشم زخم در آیات و روایات

زمان مطالعه : 8 دقیقه
برخی چشم ها از یک نیروی مغناطیسی خاصی برخوردارند که می تواند تاثیراتی داشته باشد. چشم زخم از نظر علمی هم ثابت شده است. برای دفع چشم زخم راهکارهای مختلفی وجود دارد.
شهر نفرین شده

ماجرای عجیب شهر نفرین شده در قرآن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در قرآن تنها شهری که مردم آن مورد لعن و نفرین خدا قرار گرفته است اکنون خرابه ای است که مورد استقبال گردشگران قرار دارد. این شهر داستان عجیبی دارد که در قرآن ذکر شده است.
هنگام مرگ

آنچه انسان ها هنگام مرگ میبینند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زمانی که انسان می میرد روح او کاملا از بدنش جدا می شود که در این لحظه اتفاقاتی برای او می افتد و در هنگام مرگ با دیدن بعضی چیزها به پایان عمر خود پی می برد.
ازدواج پیامبر با خدیجه

داستان خواستگاری و ازدواج پیامبر (ص) با حضرت خدیجه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
ازدواج حضرت خدیجه(س) با حضرت محمد(ص) تاثیر زیادی در به ثمر رسیدن رسالت بزرگ پیامبر داشت. در ادامه با جزئیات ماجرای خواستگاری حضرت خدیجه و ازدواج او با پیامبر آشنا می شوید.
سوره های قرآن

اسامی کامل سوره های قرآن و معانی آنها

زمان مطالعه : 43 دقیقه
سوره های قرآن به همراه معنی اسم آنها و همچنین ترتیب نزول سوره ها در مکه و مدینه را در این بخش از نمناک مشاهده کنید.