تربیت کودک

تربیت کودک شجاع
داشتن شجاعت برای هر فردی مهم و حائز اهمیت است و اغلب والدین علاقه مند هستند که کودکی شجاع و جسور داشته باشند، روش های مناسبی برای تربیت کودک شجاع وجود دارد.
رفتار غلط والدین

رفتارهای غلط و مخرب والدین با کودکان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از والدین با داشتن تجربه های بالا در تربیت کودکان باز هم رفتارهای غلط و مخربی انجام می دهند که موجب ایجاد مشکلات و آسیب هایی در زندگی فرزندان می شوند.
با کودک لوس چه کنیم؟

کودک لوس داری؟ اینجوری رفتار کن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از دلایل مهم لوس شدن کودک تربیت نادرست والدین است که صرفا با محبت های بی حد و نصاب خود مانع اجتماعی شدن کودکان خود میشوند.
تربیت کودک مقاوم

رفتاری در والدین که کودک مقاوم تربیت می کند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در این که والدین اولین و بزرگترین الگوی فرزندانشان هستند هیچ شکی نیست بر این اساس هر کدام از رفتار والدین بخشی از این مهم را تشکیل می دهد که این مطلب مختص تربیت کودک مقاوم و مصمم است.
تک فرزندی

تک فرزندی و همه مزایا و معایب آن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
امروزه به علت مشکلات فراوان جامعه تک فرزندی بسیار رایج شده است تک فرزندی باعث می شود که فشار بسیاری روی فرزند باشد و در دوست یابی دچار مشکل شوند.
انگیزه دادن به کودک

روش انگیزه دادن به کودک در هر سنی که هست

زمان مطالعه : 4 دقیقه
انگیزه دادن به کودکان توسط والدین باعث می شود آنها بهتر و آسان تر به اهداف خود برسند اما باید روش صحیح ایجاد انگیزه در کوکان را بدانید.
تربیت کودک مثبت اندیش

10 روش فوق العاده موثر برای تربیت کودک خوش بین

زمان مطالعه : 2 دقیقه
با فرزندتان صحبت کنید به حرفهایش گوش دهید و نگرانی های او را شناسایی و برطرف کنید تا در تربیت کودک خوشبین و مثبت اندیش موفق شوید
کودک بی نظم

روانشناس میگوید با کودک بی نظم چه کنید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
تقلید از دوستان، سخت گیری بیش از حد، اعتراض به والدین و... از دلایل اصلی نامنظم و شلخته بودن کودکان است، والدین با چند روش اصولی و صحیح می توانند کودکان را منظم کنند.
رفتار با کودک زورگو

بهترین رفتار با کودک زورگو از دید روانشناسان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
پرخاشگری و زورگویی کودکان جزء مشکلات بزرگ والدین است و آن ها را آزار می دهد، نحوه رفتار با کودک زورگو بسیار مهم است و می تواند از بروز رفتارهای پرخاشگرانه در آینده جلوگیری کند.
والدین سمی

رفتار سمی والدین که زندگی فرزندشان را نابود میکند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از والدین با رفتارهای سمی و اشتباه خود موجب می شوند که کودکشان به فردی سرخورده و با اعتماد بنفس پایین تبدیل شود.
صمیمی شدن با فرزندان

8 گام اساسی برای صمیمی شدن با فرزندان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر شما هم فکر می کنید که صمیمی شدن با فرزندان مشکل می باشد، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید تا بتوانید یک ارتباط موثر با فرزندتان برقرار کنید.
ادب کردن بچه حرف گوش نکن

بچه حرف گوش نکن را چگونه مطیع کنیم؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سر کردن با بچه های حرف گوش نکن کار بسیار دشواری است ، اما با بکار بردن این تکنیک های کاربردی می توانید کودکی حرف شنو داشته باشید.
کودک موفق

کودکی که این اخلاق بد را داشته باشد موفق تر است!!

زمان مطالعه : 2 دقیقه
برخلاف تمام تصورات والدین، مطالعات اخیر ثابت می کند که دسته ای از بچه ها که دارای یک خصلت ناخوشایند و دوست نداشتنی هستند در آینده کودک موفق تری خواهند بود.
پرحرفی کودکان

این بچه چرا اینقدر حرف میزنه ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
زیاد سوال پرسیدن و پرحرفی کودکان می تواند چند علت مهم و اساسی داشته باشد که می توانید در ادامه با راهکارهای مناسب از این توانایی برای رشد کودک استفاده کرد.
درمان بیش فعالی

درمان بیش فعالی کودک شما دست کیست؟

زمان مطالعه : 12 دقیقه
درمان بیش فعالی به دارو محدود نیست بلکه روش های دیگری نیز برای درمان این اختلال وجود دارد که اشنا شدن با این روش ها شما را شگفت زده می کند.