تربیت کودک

مهارت اجتماعی کودکان
کودکان هر مهارتی که در سنین کمتر می آموزند و هر تجربه ای به دست می آورند در ساختن آینده آنها ، تصمیماتی میگرند و البته مهارت های ارتباطی بسیار تاثیر دارد.
تربیت کودک مثبت اندیش

راز تربیت کودک خوش بین و مثبت اندیش

زمان مطالعه : 2 دقیقه
باید از دوران کودکی روی خوش بین شدن کودکان کار کنیم زیرا نوع نگرش مثبت به فرد انرژی می دهد و استعدادهای پنهان را فرا می خواند.
کودک ترسو

برخورد صحیح با کودک ترسو + راه حل علمی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هرگز احساسات و ترس در کودک را بی ارزش نشمارید و آن را جدی بگیرید. اگر کودک ترسو دارید بهترین راه برخورد با او را یاد بگیرید و با ترس های فرزندتان مقابله کنید.
بچه ها

به این دلیل عیدی بچه ها را از آنها نگیرید !

زمان مطالعه : 8 دقیقه
برخی از والدین عیدی بچه ها را به هر بهانه ای از آن ها می گیرند اما این کار کاملا اشتباه است و نباید لذت عیدی را از فرزندتان بگیرید.
رفتار بد والدین

تاثیرات مخرب رفتارهای بد والدین در زندگی کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
والدین خیلی از اوقات با رفتار های خود باعث صدمه رسیدن به فرزندانشان می شوند این رفتارهای بد می توانند دعوا کردن، اعتیاد و غیره باشد.
رفتار با کودک خبرچین

سخنی با والدین کودکان خبرچین و فضول

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از والدین از اینکه کودکشان دائم صحبت های خانه را به بیرون منتقل می کند گلایه می کنند اما نمی دانند دلیل فضول و خبرچین شدن فرزندشان، رفتار خود والدین می باشد.
بازی با کودکان

پیشنهادی جذاب برای همبازی شدن با فرزندتان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بازی با کودکان علاوه بر این که تاثیر زیادی بر روحیه کودک میگذارد باعث می شود که کودکان خلاق و موفق تری برای آینده تربیت کنیم.
رفتار والدین با فرزندان

والدین مسئول هرگز این کارها را نمیکنند

زمان مطالعه : 12 دقیقه
والدین همیشه به دنبال راهی هستند تا بهترین تصمیمات را برای فرزندانشان بگیرند و از مهم ترین این راه ها توجه به نوع رفتار خود در موقعیت های مختلف با فرزند است.
خودخواهی کودکان

دلیل خودخواهی کودک شما و راه درمان آن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر رفتارهای خودخواهانه شدیدی از کودک خود می بینید، برای مقابله با آن ابتدا باید علت خودخواهی او را پیدا کنید و سپس مهربان و بخشنده بودن را به کودکتان آموزش دهید.
فریاد زدن بر سر کودک

بلایی که فریاد زدن بر سر کودکتان می آورد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از والدین از خود می پرسند که تا چه حد داد و فریاد زدن بر سر کودکان به آن ها آسیب می رساند. می توان گفت که این صدمه بستگی به شدت و نوع این فریاد ها دارد.
اشتباه کودک

والدین دانا هنگام اشتباه کودکشان چه می کنند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کودک شما اشتباه کرده و حالا می خواهید با او برخورد کنید همین جا دست نگاه دارید، اگر قصد دارید ادب کردن او را محکم انجام داده باشید حتما این مطلب را بخوانید.
رفتار با بچه یک ساله

رفتار درست با شیطنت های بچه یک ساله

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کودکان در سن یک سالگی ممکن است شیطنت های فراوانی داشته باشند که همین موضوع باعث نگرانی والدین می شود، اما جای نگرانی نیست و این موضوع را می توان با برخی رفتار درست حل کرد.
موفقیت کودک

سدی که والدین سر راه موفقیت کودک می سازند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
داشتن یک فرزند مستقل و با استعداد آرزوی هر پدر و مادری است ، موفقیت کودک یعنی توانایی او در رسیدن به آینده ای روشن با توانایی های فردی و اجتماعی مناسب.
رفتار والدین سمی

رفتار سمی والدین که زندگی فرزندشان را نابود میکند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از والدین با رفتارهای سمی و اشتباه خود باعث می شوند که کودکشان به فردی سرخورده و با اعتماد بنفس پایین تبدیل شود و در نتیجه آینده خوبی نداشته باشد.
دوست خیالی

فرزند شما هم دوست خیالی دارد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بیشتر مواقع کودکان تقریبا تمام کارهای خود را همراه دوستان جدید خود انجام می دهند تنها مشکلی که در این میان وجود دارد، آن است که دوستان آن ها خیالی و نامرئی اند.