دانستنی های خودرو

خط و خش ماشین
وجود خط و خش روی ماشین حس بدی به صاحب آن میدهد که برای از بین بردن این خطوط روی خودرو باید روش های آن را به درستی بلد باشید.
زنجیر چرخ

آموزش بستن زنجیر چرخ و رانندگی با آن در برف

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زنجیر چرخ یکی از وسایل مهم و ضروری برای هر خودرو در فصل زمستان است، به همین دلیل افراد حتما باید از نحوه صحیح بستن زنجیر چرخ انواع خودرو آگاهی کامل داشته باشند.
کیلومتر خودرو

شگرد تشخیص دستکاری کیلومتر خودرو

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کیلومتر شمار خودرو گاهی اوقات توسط افرادی دستکاری می شود پس اگر قصد خرید ماشین کارکرده داشته باشید باید بتوانید کارکرد واقعی خودرو را تشخیص دهید.
بخاری اتومبیل

راهکارهایی برای بهبود عملکرد بخاری اتومبیل

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در بعضی مواقع سیستم گرمایشی خودرو دچار اختلالاتی می شود و به خوبی کار نمی کند که باید با روش مناسبی این مشکل را رفع کرد.
تایرهای زمستانی

تفاوت تایرهای زمستانی با لاستیک سایر فصل ها

زمان مطالعه : 2 دقیقه
رانندگان در فصل سرما باید از تایرهای زمستانی برای رانندگی ایمن تر استفاده کنند زیرا این تایرها تفاوت هایی با لاستیک سایر فصل ها دارند.
موتور ماشين

گرم کردن موتور ماشین در روزهای سرد کار اشتباهی است؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روش گرم کردن موتور ماشین در فصل زمستان یکی از باورهای رایجی است که میان مردم وجود دارد. اما روشن کردن همه ماشینها در هوای سرد به یک گونه است؟
افزایش عمر خودرو

هر کاری که برای افزایش عمر خودرو باید انجام دهید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برای افزایش طول عمر مفید خودرو و جلوگیری از خرابی آن باید برخی از قطعات اتومبیل مانند تسمه تایم، روغن موتور و غیره را در زمان مناسب و به موقع تعویض کنید.
روغن موتور

اگر روغن موتور زیاد باشد چه اتفاقی می افتد ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
چگونه بفهمیم زمان تعویض روغن موتور خودرو فرا رسیده است؟ اکثر افراد می گویند زمانی که روغن سیاه شود زمان تعویض است .
شیشه ماشین

جلوگیری از بخارگرفتگی شیشه ماشین با نمک + روش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مه آلود بودن شیشه ماشین یا بخار گرفتگی شیشه ماشین برای افراد آزاردهنده است و حتی می تواند موجب تصادفات رانندگی شود، چند روش مناسب برای رفع بخار گرفتگی شیشه ماشین وجود دارد.
روغن موتور

از کجا بفهمیم زمان تعویض روغن موتور خودرو رسیده؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روغن موتور مایه حیات خودرو است و باید با توجه به علائم فاسد شدن آن تشخیص دهید که زمان تعویض آن می باشد در غیر این صورت خودرو شما دچار مشکلاتی می شود.
شمع خودرو

نشانه ی فرارسیدن زمان تعویض شمع خودرو

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شمع خودرو از مهم ترین اجزای ماشین است که عامل اصلی حرکت موتور ماشین است. برای تشخیص زمان تعویض شمع به چند نکته ریز باید توجه کنید.
تعویض کابل باطری

چطور کابل باطری خودرو را عوض کنیم ؟ + آموزش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کابل های باطری خودرو کار انتقال برق از باتری به دیگر اجزاء را انجام می دهند که باید بعد از استفاده بیش از حد و در صورت خرابی آن ها را جایگزین و تعویض کنید.
شیشه پنجره اتومبیل

چرا شیشه پنجره ی اتومبیل نقطه های مشکی دارد؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
هدف جای گذاری نقاط سیاه درشیشه پنجره اتومبیل کنترل دماست ،نقاط مشکی زودتر از دیگربخش های پنجره گرما میبینند وگرما را به طور مساوی توزیع میکنندکه این موضوع خودرو را از مچاله شدن در گرما حفظ میکند.
ترفند رانندگی

اگر این ترفندها را نمیدانید پس راننده ماهری نیستید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شاید فکر کنید تمام ترفندهای رانندگی را می دانید و از اتومبیلتان به درستی نگهداری می کنید ولی با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که خیلی هم راننده ماهری نیستید.
تنظیم موتور

نشانه های نیاز خودرو به تنظیم موتور کدام است؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان تنظیم موتور خودرو را باید از نشانه ها و اختلالاتی که در خودرو به وجود می آید تشخیص داد و برای بررسی مشکل خودرو و تنظیم موتور اقدام کرد.