دانستنی های خودرو

چراغ خودرو
یکی از شاخصه های خودروی شما چراغ ها هستند که به خاطر در معرض چشم بودن بسیار مورد توجه قرار می گیرند و به چشم می آیند که براق و تمییز نگه داشتن چراغ ها بسیار می تواند به زیبایی عمومی خودروی شما کمک کند
سوخت گیری ماشین در پمپ بنزین

آنچه خانم ها قبل سوختگیری خودرو باید بدانند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
هنگام سوخت گیری ماشین در پمپ بنزین باید به اصول ایمنی توجه کرد این موارد به شما در سوختگیری ایمن تری کمک می کند.
باد گرم کولر ماشین

چرا کولر ماشینم باد گرم میزنه ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هوا گرم است و قصد دارید با اتومبیلتان به جایی بروید ولی خیالتان راحت است که کولر ماشین خنکتان می کند ناگهان متوجه می شوید که کولر باد گرم می زند علت چیست!
پولیش خودرو

روش صحیح پولیش زدن خودرو توسط خودتان

زمان مطالعه : 11 دقیقه
اگر بر روی بدنه اتومبیل شما خط و خش ایجاد شده می توانید با بافر یا پولیش زدن خودرو آن را برطرف و بدنه خودرو را براق تر کنید.
لرزش خودرو هنگام حرکت

لرزش خودرو هنگام حرکت علامتی است از ...

زمان مطالعه : 5 دقیقه
لرزش خودرو هنگام حرکت یا در حال در جا مشکلی است که برای بسیاری از خودروها ایجاد می شود و دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.
صداهای مختلف ماشین

صداهای مختلف ماشین که باید جدی گرفت

زمان مطالعه : 3 دقیقه
صداهای مختلف ماشین هر کدام نشانگر چیزی است و در برخی موارد بیان کننده مشکلاتی در ماشین است که ممکن است شدید یا خفیف باشد.
لاستیک خودرو

نکات مراقبت از لاستیک خودرو برای افزایش عمر آن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای مراقبت از لاستیک خودرو فشار باد تایر را هرماه اندازه گیری کنید و آج لاستیک را بررسی کنید که اگر در هوای برفی زیر 5 میلی متر باشد باعث تصادف می شود.
انواع زنجیر چرخ

معرفی انواع زنجیر چرخ و ویژگی های هرکدام

زمان مطالعه : 6 دقیقه
زنجیر چرخ یکی از ضروری ترین وسایل برای خودروها در فصل زمستان است، در ادامه با تمام معایب و مزایای انواع زنجیر چرخ و نحوه بستن آن ها روی خودرو آشنا خواهید شد.
جوراب لاستیک ماشین

با جوراب لاستیک ماشین و کاربردهای آن آشنا شوید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گیر کردن در برف یکی از بدترین شرایط برای هر راننده است که استفاده از زنجیرچرخ میتواند راهگشای این شرایط باشد. در ادامه با جوراب لاستیک ماشین آشنا می شوید.
تعویض صفحه کلاچ

دلیلی واضح برای تعویض صفحه کلاچ خودرو

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آیا می دانید دلایل اصلی خرابی کلاچ خودرو چیست و چه زمانی باید صفحه کلاچ خودرو را عوض کنید؟ در ادامه با دلایل خرابی، علائم نشان دهنده ضعیف شدن و زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو آشنا می شوید.
علائم خرابی کویل

عوامل و علائم خرابی کویل خودرو

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کویل یکی از قطعات مهم خودرو است که خرابی آن حتی می تواند موجب خرابی سایر قسمت های خودرو شود ، به همین دلیل بهتر است از دلیل و علائم خرابی کویل خودرو آشنایی کامل داشته باشید.
تمیز کردن کفی خودرو

آموزش تمیز کردن موکت و کفی خودرو بدون نیاز به کارواش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در قسمت های مختلف ماشین کفی لاستیکی یا پارچه ای خودرو بیشترین کثیفی ها را به خود جذب می کند که باید برای شست و شو و تمیز کردن آن از ترفندهایی استفاده کنید.
ضد یخ

بهترین زمان برای تعویض ضد یخ خودرو

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بهترین زمان تعویض ضد یخ خودرو چه زمانی است ؟ در این مطلب با نکات و توضیحاتی مهم در مورد زمان مناسب تعویض ضد یخ آشنا خواهید شد.
رنگ خودرو

نکات مراقبت از رنگ خودرو در فصل سرما و بارندگی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برف و بارندگی در فصل زمستان تاثیر زیادی در خرابی و تغییر رنگ بدنه خودرو دارد اما ترفندهایی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آن ها از رنگ خودرو محافظت کنید.
خط و خش ماشین

به راحتی خط و خش ماشین را از بین ببرید + آموزش

زمان مطالعه : 3 دقیقه
وجود خط و خش روی ماشین حس بدی به صاحب آن میدهد که برای از بین بردن این خطوط روی خودرو باید روش های آن را به درستی بلد باشید.