ترمیم پارگی صندلی ماشین
با آموزش ترمیم پارگی صندلی ماشین دیگر نیازی به هزینه اضافی برای تعویض آن ندارید و به راحتی و با کمترین هزینه می توانید خودتان آن را ترمیم کنید.

آموزش بازسازی و ترمیم صندلی چرمی ماشین

اگر متوجه ترک خوردگی یا پارگی چرم صندلی خودرو خود شده اید اصلا نگران نباشید چراکه نیازی به تعویض صندلی نیست و به راحتی می توانید آسیب های کوچک صندلی را خودتان ترمیم کنید. با استفاده از کیت ترمیم چرم، وصله زدن سوراخ ها و مواد پرکننده، صندلی ها را به روز اول برگردانید. در این بخش از دانستی های خودرو نمناک به راه کارهای ترمیم صندلی و جلوگیری از آسیب آن می پردازیم.

پارگی صندلی ماشین

کیت ترمیم را متناسب با رنگ چرم انتخاب کنید:

بهترین کار استفاده از کیت ترمیم کارخانه سازنده اتومبیل است. در غیر این صورت، چندین کیت را با روکش صندلی خود مقایسه و بهترین رنگ را پیدا کنید.

لبه های کهنه اطراف پارگی را ببرید:

اگر لبه های چرم به سمت بیرون فر خورده یا نخ هایی از آن آویزان است، با استفاده از قیچی آنها را برش بزنید.

صندلی را تمیز کنید:

برای تمیز کردن چرم از صابون و پارچه مرطوب استفاده کنید. مواد اضافی، گرد و غبار، کثیفی و آلودگی ها را پاک کنید و قبل از تعمیر و ترمیم اجازه دهید تا چرم کاملا خشک شود.

تمیز کردن صندلی

یک تکه پارچه کتان زیر پارگی صندلی بچسبانید:

پارچه کتان را زیر پارگی قرار داده و مقداری چسب روی لبه های پارچه بزنید تا به پارچه کتان بچسبد. سپس اجازه دهید کاملا خشک شود.

از ماده پرکننده استفاده کنید:

با استفاده از کاردک داخل کیت یا چاقو، ماده پرکننده را روی لبه های بریدگی بزنید.برای استفاده از هر لایه ماده پرکننده، اجازه دهید لایه قبلی خشک شود. این کار را تا جایی ادامه دهید که ماده پرکننده تمام فضای پارگی را بپوشاند.

ترمیم صندلی ماشین

محل استفاده از پرکننده را سنباده بزنید:

پس از خشک شدن کامل مواد پرکننده، از سنباده برای صاف کردن لایه های بالایی استفاده کنید تا جایی که مود پر کننده به سطح چرم برسد.پس از یک دست شدن مواد با سطح چرم، سنباده زدن را متوقف کنید.

تمام تلاش خود را انجام دهید تا اطراف چرم را زیاد سنباده نزنید. همچنین برای کنترل راحت تر فضایی که سنباده می کشید، بهتر است از سنباده ی سنگی استفاده کنید.

روی قسمت پر شده رنگ بزنید:

برای رنگ کردن ماده پر کننده از پارچه تمیز استفاده کنید. در صورت نیاز چند لایه رنگ بزنید واجازه دهید هر لایه کاملا خشک شود. این کار را تا زمانی ادامه دهید که رنگ با بقیه چرم مطابقت داشته باشد.

صندلی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید:

با استفاده از یک پارچه تمیز و کمی مرطوب، گرد و غبار یا بقایای به جا مانده از سنباده را پاک کنید. سپس اجازه دهید صندلی خشک شود.

پاک کردن صندلی

محل مورد نظر را با درزگیر چرمی بپوشانید:

با استفاده از دستمال مناسب، درزگیر چرمی را  به محلی که ترمیم کرده اید بمالید، این کار از پخش شدن رنگ جلوگیری می کند. قبل از نشستن روی صندلی اجازه دهید درزگیر کاملاً خشک شود.

 مرحله وصله زدن 

وصله ای را متناسب با صندلی انتخاب کنید:

چرمی که برای وصله زدن روکش صندلی انتخاب می کنید باید دقیقاً با چرم صندلی مطابقت داشته باشد، برای اینکار می توانید از چرم زیر صندلی استفاده کنید، در غیر این صورت، وصله باید بافت و رنگ متناسب با روکش صندلی را داشته باشد.

وصله را متناسب با ناحیه آسیب دیده برش دهید:

وصله باید کمی بزرگتر از سوراخ یا پارگی چرم باشد تا اطراف آسیب دیده و بریدگی را بپوشاند. همچنین برای برش تمیز وصله از قیچی تیز استفاده کنید.

وصله زدن

کاغذ مومی را پشت سوراخ یا پارگی قرار دهید:

به منظور جلوگیری از سفت شدن چسب در فضای داخلی صندلی ، یک قطعه کاغذ مومی که بزرگتر از وصله باشد را پشت سوراخ یا پارگی قرار دهید. کاغذ مومی را از یک طرف وارد و به سمت دیگر فشار دهید تا کاملا درون بریدگی قرار بگیرد.

وصله را با چسب مخصوص وصل کنید:

لبه های وصله را به چسب آغشته کرده و با دقت وصله را روی سوراخ یا پارگی قرار دهید. مطمئن شوید که وصله، سوراخ یا پارگی را کاملاً پوشانده و به چرم خوب متصل شده است.

اجازه دهید چسب کاملا خشک شود:

به راهنمای استفاده از چسب توجه کنید تا مدت زمان خشک شدن چسب را بدانید. همچنین قبل از خشک شدن چسب از نشستن یا قرار دادن اشیا روی صندلی خودداری کنید.

ترمیم چرم صندلی

 چند راه برای جلوگیری از آسیب بیشتر به صندلی های چرم 

از آفتاب گیر استفاده کنید:

نور مستقیم خورشید باعث رنگ پریدگی و ترک خوردگی صندلی های چرم می شود. به همین دلیل باید برای محافظت از چرم در برابر نور و گرمای شدید از آفتاب گیر استفاده کنید. هر زمان که ماشین خود را به مدت طولانی در معرض آفتاب یا محیط رو باز قرار می دهید مانند زمانی که ماشین را در محل کار پارک می کنید باید از آفتاب گیر استفاده نمائید.

از کاندیشنر چرم (نرم کننده چرم ) بطور مرتب استفاده کنید:

هنگامی که چرم خشک می شود احتمال ترک خوردگی یا پارگی آن افزایش می یابد. چنانچه در این بخش از نمناک اشاره شده است برای افزایش عمر این صندلی ها باید صندلی های چرم را تمیز نگه دارید و هر 6 ماه یکبار یا بیشتر، روی چرم ها نرم کننده بزنید. کاندیشنر را با استفاده از یک دستمال نرم و حرکات دورانی کوچک به کل صندلی بزنید.

از صندلی های چرم در مقابل اشیا تیز مراقبت کنید:

کلیدها، ابزارها، چاقوهای جیبی و سایر اشیا تیز می توانند روی چرم، سوراخ یا پارگی ایجاد کنند. قبل از نشستن داخل ماشین مراقب باشید و اشیا تیز را از جیب خود خارج کرده و آنها را داخل صندوق عقب یا داشبورد قرار دهید و یا داخل دستمال بپیچید.

خودتان پارگی صندلی چرم خودرو را ترمیم کنید + آموزش

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
منبع : wikihow / goldeagle / بخش سرگرمی نمناک /ن/س
وبگردی