تولد
دانش آموزان چین
برخی از والدین در حالی که به فرزندان خود در انجام تکالیف مدرسه کمک میکردند سکته کردند اما ماجرای این اتفاق مرگبار چیست؟

افزایش سکته میان والدین دانش آموزان مدرسه ای در چین

استرس و فشار روحی روانی که به واسطه انجام تکالیف مدرسه و تحصیل دانش آموزان مقطع ابتدایی به والدین وارد می شود، مسئله ای است که در سالهای اخیر شاید بسیاری از والدین آن را تجربه کردند؛ استرسی که ظاهرا برخی از والدین را تا یک قدمی مرگ می برد.

طبق گزارشات، برخی از والدین چینی استرس‌زده در حالی که به فرزندان خود در انجام تکالیف، به ویژه ریاضیات کمک می‌کنند، دچار حملات قلبی و سکته می‌شوند. این آمار نگران کننده این روزها به بحثی مهم میان مردم این کشور تبدیل شده است.

اخیراخانم دونگ، مادر 40 ساله صاحب دو فرزند، در حال کمک به یکی از پسرانش در انجام تکالیف ریاضی بود که به دلیل اینکه کودک مسئله ای را متوجه نشد، خونسردی خود را از دست داده و بشدت عصبی شد؛ چند دقیقه بعد از این اتفاق، احساس سردرد شدید و به دنبال آن استفراغ کرد.

او سعی کرد کمی دراز بکشد، اما وضعیتش اصلاً بهبود نیافت، بنابراین به بیمارستان رفت. پس از معاینه کامل و سی تی اسکن، تشخیص داده شد که او سکته مغزی جزئی که به احتمال زیاد ناشی از استرس مداوم طولانی مدت بوده را تجربه کرده است. این اتفاق نگران کننده برای چند تن دیگر از والدین هم رخ داده و تکرار آن در میان والدین دانش اموزان پایه ابتدایی، چالشی جدی برای مسئولان به شمار می رود. تکرار این اتفاق منجر به بدبینی نسبت به کیفیت سطح آموزشی این مدرسه شده و دیگر والدین را به نوعی نگران ساخته.

سکته خبرساز والدین دانش آموزان یک مدرسه

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش خبری نمناک/ن/ا.ن
برچسب : دانش آموزان
وبگردی