توجه به شوهر
برای داشتن زندگی مشترک شاد و خوشبخت باید به دنبال خوشحال کردن همسرتان باشید. زیرا آرامش و شادی زندگی به خوب بودن حال همسرتان بستگی دارد.

کارهایی که زنان برای توجه به شوهر خود باید انجام دهند

برای داشتن زندگی مشترک موفق و پایدار زوجین باید به دنبال خوشحال کردن یکدیگر در زندگی باشند. متأسفانه این تفکر در برخی خانواده ها وجود دارد که تنها مردان مسئول شاد و خوشحال کردن خانم ها هستند اما باید بدانید که همان قدر که خوشحالی و سلامت روحی مادر بر فرزندان و خانواده تاثیر دارد، خوشحالی پدر و مرد خانواده نیز حائز اهمیت است. خانم های عزیز این روزها که در آستانه فرا رسیدن سال نو قرار داریم، کمی بیشتر به همسر خود توجه کرده و با در نظر گرفتن نکاتی که در این بخش از نمناک آورده ایم، همسر خود را خوشحال کرده و به او انرژی دهید و این شادی را پایدار و همیشگی کنید.

غذایی که دوست دارد برایش بپزید

غذا یکی از نقاط مشترک علاقمندی های اکثر آقایان است. برای اینکه همسرتان را خوشحال کنید غذای مورد علاقه او را بپزید و با دیزاین غذا و چیدن میز شام رمانتیک و عاشقانه به همسرتان القا کنید که برایتان مهم است و به او اهمیت می دهید.

آشپزی دونفره

به ظاهرتان همیشه برسید

بسیاری از خانم ها در خانه لباس های کهنه پوشیده و تنها در مهمانی ها و جشن ها و بیرون از خانه به ظاهرشان اهمیت می دهند اما برای مردان بسیار اهمیت دارد که شما به ظاهر و لباس هایتان در داخل خانه برسید پس همیشه به جــذابیت ظاهری خود توجه کنید و لباس‌هایی که شوهرتان دوست دارد را بپوشید. تمیز و مرتب باشید، از رنگ‌ها دلنشین و شاد استفاده کنید، یک گلسر زیبا به موهایتان زده و با یک عطر ظاهر زیبای خود را تکمیل کنید.

بگذارید همسرتان کمی با دوستانش خوش بگذراند

برخی خانم ها به هیچ وجه اجازه نمی دهند که همسرشان لحظاتی را با دوستان خود بگذرانند اما بعد از ازدواج هم مردان مانند هر انسان دیگری نیاز دارند که در کنار هم سن، هم فکر و یا هم‌نشینی از جنس خود باشند.برای خوشحال کردن شوهر او را از دوست هایش جدا نکنید و اجازه دهید گاهی با دوستانی که از نظر اصــول اخلاقی مورد تایید هستند رفت و آمد کند.

به خانواده اش احترام بگذارید

اگر می خواهید همسرتان شاد باشد، دائم در پیش او گله خانواده اش را نکنید و به آنها بی احترامی نکنید، ممکن است او چیزی به شما نگوید، اما خانواده اش برای او مهم هستند. اگر جشن یا مهمانی در خانه تان برگزار می کنید، از خانواده همسرتان نیز دعوت نمایید. همسرتان هرگز محبت شما به خانواده اش را فراموش نمی‌کند و در دل شعور و مهربانیتان را ستایش می‌کند.

خانواده همسر

به همسرتان اعتماد کنید

برای اینکه همسرتان را خوشحال کنید از او و توانایی هایش تعریف کنید و او را تکیه گاه خود بدانید و تشویق کرده و طرفدارش باشید. با این کار شما اعتماد به نفس همسرتان افزایش می یابد و رابطه زناشویی شما بهتر از قبل خواهد شد.

به همسرتان بگویید دوستش دارید

متأسفانه برخی خانم ها که در سالهای ابتدایی ازدواج محبت و احساسات خود را ابراز می کردند، بعد از گذشت سالیانی از زندگی احساسات خود را نشان نمی دهند. اگر می خواهید زندگی مشترک پایداری داشته باشید، گاهی به زبان بیاورید که دوستش دارید.

برای همسرتان نامه بنویسید

گاهی برایش نامه عاشقانه بنویسید. متأسفانه اغلب جوانان در دوران دوستی یا آشنایی ابتدایی به هم پیامک‌های عاشقانه می‌دهند، اما بعد از ازدواج این کارها را به طور کل فراموش می‌کنند. لازم است برای جلوگیری از عادی شدن و یکنواختی در ازدواج، باز هم به یکدیگر پیام، تصاویر یا استیکرهای عاشقانه بدهید. حتی می‌توانید برای شوهرتان نامه عاشقانه بنویسید.

نامه

به همسرتان احترام بگذارید

حتی اگر همسرتان کار خوبی انجام نداده پیش فرزندان و خانواده ها او را سرزنش و تحقیر نکنید. احترام به همسر، حس ارزشمندی و اعتماد به نفس او را افزایش می دهد و می تواند در افزایش احساس شادی و رضایت او دخیل باشد.

از همسرتان تعریف و تمجید کنید

یکی دیگر از راه های خوشحال کردن مردان و افزایش حس رضایت آن ها تعریف های واقعی و غیر افراطی و قـــدردانی است. مردان در اوج قدرت و اقتدار نیازمند تمجید و قدردانی زنان هستند و دوست دارند از جانب همسرشان مورد تعریف و تمجید قرار گیرند.

همسرتان را مقایسه نکنید

هیچ چیز برای یک مرد بدتر از مقایسه شدن نیست پس سبک زندگی یا دارایی های خود را با دیگران مقایسه نکنید و به آنچه دارید راضی باشید. همسرتان را همانطور که هست بپذیرید و او را با کسی مقایسه نکنید.

دعوای زناشویی

به سفر بروید

برای سفر کوتاه برنامه ریزی کنید، سفری عاشقانه به مقصدی که همسرتان عاشق دیدن آن است. اگر امکان سفر وجود ندارد برنامه ریزی کنید که خودتان دونفره به بیرون از خانه رفته و لحظاتی را خلوت کرده و خوش بگذرانید.

خانم، به این چیزهای شوهرت، حتما توجه کن

4.729
این مطلب مفید بود ؟272
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
برچسب : زندگی شاد
وبگردی