تولد
گیاه خنک شدن خانه
در فصل تابستان در دلیل هوای بسیار گرم افراد همیشه به دنبال راهکارهایی برای خنک شدن خانه هستند، یکی از بهترین روش ها استفاده از چندین گیاه مناسب خانگی است.

گیاهان آپارتمانی خنک کننده مناسب کاهش دمای هوا

گرمای هوای تابستان باعث می شود که بسیاری از ما به دنبال راه های خنک کردن محیط منزل باشیم که یکی از آن ها استفاده از روش های طبیعی است که قطعاً موثر واقع خواهد شد. وجود گیاهان خانگی در منزل هوای گرم را به خود جذب می کنند و اکسیژن را تحویل می دهند و یک رطوبت کافی را در هوا به وجود می آورند و می توانند روش موثری برای روزهای گرم تابستان باشند اما همه گیاهان؛ داخل خانه را خنک نمی کنند. در این قسمت از سبک زندگی نمناک گیاهانی را به شما معرفی می کنیم که اگر در فصل تابستان آن ها را در منزل نگهداری کنید، محیط خانه را خنک می کند.

آلوئه ورا

آلوورا خواص دارویی دارد و برای مشکلات پوستی، نیش حشره و سوختگی بسیار مناسب است و همچنین ویژگی های منحصر به فرد دیگری هم دارد. محتوای بالای آب در برگ آلوورا رطوبت و خنکی را وارد هوا می کند. از آنجایی که آلوورا کربن دی اکسید را جذب می کند و هنگام شب اکسیژن آزاد می کند، در نتیجه نگه داشتن آن داخل اتاق خواب باعث می شود که شما خواب بهتری داشته باشید.

گیاه آلوورا به مقدار مناسبی از نور خورشید و آبدهی به شکل منظم در فصل های گرم نیاز دارد اما در فصل تابستان رطوبت کم هم برایش کافی است.

 گیاه آلوئه ورا

گیاه نخل بامبو

این گیاه کوچک مربوط به مکزیک و آمریکای مرکزی است و در موارد نادری به دو متر می رسد. برگ های بزرگی دارد که شبیه به یک رطوبت دهنده طبیعی در هوا عمل می کنند. نخل بامبو همچنین بنزن و تری کلرو اتیلن را از هوا تصفیه می کند. یکی دیگر از نخل های خانگی کوچک که هوا را مرطوب می کنند و قابلیت تمیز کنندگی محیط هوا را دارند، نخل اریکا است.

این گیاه در محیط روشن با نور غیر مستقیم و حفظ رطوبت برگ ها، در هوای گرم رشد می کند.

فیکوس بنجامین یا انجیر برگ ریز

یکی از درختان کوچک که می توانید در محیط داخل منزل هم داخل گلدان پرورش دهید، انجیر برگ ریز است که در محیط خانه می تواند به اندازه دو تا سه متر رشد کند. ماهیت برگدار این گیاه به گونه ای است که می تواند محیط منزل را مرطوب و خنک کند و اجزای فلزی سنگین موجود در هوا را به خودش جذب کند.

این گیاه را باید در نور معمولی نگهداری کنید و به طور منظم در روزهای گرم به آن ها آب بدهید. البته باید صبر کنید که قسمت فوقانی گیاه خشک شود و دوباره به آن آب بدهید.

فیکوس بنجامین

گیاه زبان مادر شوهر

این گیاه هنگام شب اکسیژن آزاد می کند و در نتیجه یکی از بهترین گیاهانی است که می تواند در محیط منزل قرار بگیرد و بنزن و فرمالدهید را از بین ببرد. فقط کافی است که آن را در معرض نور کامل یا نور جانبی قرار دهید. در فصل بهار و تابستان به اندازه کافی به آن آب دهید و خاک آن را در فصل زمستان کمی خشک نگه دارید.

لی لی صلح

هر چقدر که برگ های این گیاه بزرگتر باشد، میزان تولید اکسیژن و رطوبت وارد شده به هوا از طریق آن افزایش پیدا می کند. برگ های این گیاه مخصوصاً در انواع بزرگ می توانند هوای محیط خانه را خنک کنند و سموم موجود در هوا را از بین ببرند.

کافی است آن ها را در نور غیر مستقیم قرار داده و دمای اتاق را در 12 درجه سانتیگراد نگه دارید. به طور منظم به آن ها آب بدهید و در هوای خشک برگ ها را مرطوب کنید.

لی لی صلح

سرخس بوستون

بسیاری از سرخس ها به طور طبیعی هوا را مرطوب می کنند و سرخس بوستون یکی از بهترین آن ها است که هوا را به خوبی تمیز می کند و فرمالدهید و بنزن را از بین می برد. فقط باید آن را در معرض نور مستقیم خورشید نگه ندارید تا به گیاه آسیب وارد نشود.

نور صبحگاهی در فصل زمستان ایده آل ترین نور برای این گیاه است. سرخس ها هرگز هوای خشک را دوست ندارند بنابراین اگر محیط منزل گرم است، سعی کنید گیاه را به طور منظم مرطوب کنید.

پوتوس

برگ های قلبی شکل و بزرگ این گیاه هوا را به خوبی مرطوب نگه می دارند. مواد آلوده کننده داخل محیط مانند فرمالدهید، بنزن، اکسیلن و کربن مونوکسید را از بین می برند. یکی از محبوب ترین گیاهان همین گیاه پوتوس است که با نور کم و آب کم هم دوام خوبی دارد.

گیاه پوتوس

گیاه عنکبوت

این گیاه معمولاً طرفداران زیادی دارد و یکی از آسان ترین گیاهان برای رشد و پرورش است. البته ممکن است محیط منزل را به اندازه گیاهان قبلی خنک نکند اما می تواند سموم موجود در هوا را به خوبی جذب کند. این گیاه باید در محیط روشن با نور جانبی قرار بگیرد و خاک گلدان آن باید زهکشی خوبی داشته باشد و در فصول گرم هم به خوبی آبدهی شود.

چند گیاه آپارتمانی برای خنک شدن خانه

514
این مطلب مفید بود ؟140
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی