چسبیدن کوکو سیب زمینی

شگرد نچسبیدن کوکو سیب زمینی به دست و ماهیتابه

کد مطلب : 85979تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از پرطرفدارترین و آسان ترین غذاها کوکو سیب زمینی است اما در زمان تهیه این غذا باید نکاتی را رعایت کنید تا کوکو سیب زمینی به ماهیتابه یا دست نچسبد.

چرا کوکو سیب زمینی به ماهیتابه و دست می چسبد

کوکو سیب زمینی یکی از غذاهای خوشمزه و آسان است که می توان آن را به عنوان غذای اصلی، پیش غذا، غذای سریع در مسافرت و پیک نیک به راحتی تهیه و میل نمود. این غذا با مواد در دسترسی مانند سیب زمینی، پیاز، تخم مرغ و... تهیه می شود.

طریقه تهیه کوکو سیب زمینی آسان است اما اگر نکاتی را در زمان تهیه این غذای خوشمزه رعایت نکنیم، کوکو سیب زمینی به ماهیتابه یا به دست می چسبد. در این بخش از آشپزخانه نمناک علت چسبیدن کوکو سیب زمینی به دست و ماهیتابه را آورده ایم.

دلیل چسبیدن کوکو سیب زمینی به ماهیتابه

چسبیدن کوکو سیب زمینی به ماهیتابه به دلایل زیر ایجاد می شود:

 • آب داشتن مواد کوکو
 • مناسب نبودن ماهیتابه
 • داغ نشدن روغن
 • کم بودن مقدار آرد و تخم مرغ

داغ شدن روغن

توصیه هایی برای نچسبیدن کوکو سیب زمینی به ماهیتابه

 1. بهتر است از ماهیتابه تفلون و نچسب استفاده کنید.
 2. برای سرخ کردن کوکو می توانید از روغن زیتون استفاده کنید زیرا خاصیت پیشگیری از چسبندگی دارد.
 3. در صورت استفاده از روغن های دیگر اجازه دهید روغن کاملا داغ شود و سپس برای سرخ کردن استفاده کنید. می توان با ذره ای از مواد سرخ کردنی، داغ بودن روغن را امتحان کرد.
 4. بهتر است مواد کوکو را سریع جابه جا کنیم که کمتر گیر کند.
 5. مراقب باشیم که آب درون مایع کوکو نباشد.
 6. در صورت کم بودن آرد و تخم مرغ، کوکو سیب زمینی به ماهیتابه می چسبد پس در صورت چسبیدن کوکو می توانید یک تخم مرغ یا کمی آرد به مایه کوکو اضافه کنید.
 7. برای مقابله با چسبیدن کوکو به ماهیتابه های آلومینیومی یک لایه نازک روغن آفتاب گردان داخل ظرف بریزید، سپس یک نوک انگشت نمک به آن اضافه کرده و در تمام سطح ماهیتابه پخش کنید.
 8. برای مقابله با چسبیدن کوکو به ماهیتابه آلومینیوم داخل ماهیتابه روغن ریخته و سپس مقدار کمی سرکه سیب اضافه کنید. لازم است که سرکه سیب به آرامی داغ شده و قبل از شروع پخت مواد غذایی به طور کامل تبخیر شود.

ماهیتابه تفلون و نچسب

چرا کوکو سیب زمینی به دست میچسبه؟

گاهی کوکو سیب زمینی به خصوص کوکو تهیه شده با سیب زمینی پخته به دست می چسبد، برای جلوگیری از چسبیدن کوکو سیب زمینی به دست می توانید یک کاسه کوچک آب کنار دست خود قرار داده و دستتان را کمی خیس کرده و سپس مقداری از مایه کوکو برداشته و شکل دهید و داخل روغن بریزید، همچنین می توانید از قاشق استفاده کرده و مایه کوکو را با قاشق درون روغن ریخته و شکل بدهید.

شگرد نچسبیدن کوکو سیب زمینی به دست و ماهیتابه

4.237
این مطلب مفید بود ؟316
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ز.ت
برچسب : کوکو
1 نظر به ثبت رسیده است
مژگان ترابی1400-11-25
سلام ممنون از ارائه راهکار برای جلوگیری از چسبیدن کوکو . من همه این راهکارها را قبلا امتحان کردم خیلی مناسب نبود تا اینکه یه راهکار بسیار خوب پیدا کردم هر دفعه انجام دادم عالی بود . اما راهکار
یک سیب زمینی نسبتا کوچک خام به میزان تعداد سیب زمینی های پخته بستگی داره رنده میکنیم بعد ترکیب کرده با تخم مرغ سپس در روغن داغ سرخ میکنیم بدون چسبندگی . درست کنین با آسودگی و نوش جانتون
30
وبگردی