پوریا پورسرخ
پوریا پورسرخ بازیگر سریال کیمیا شب گذشته مهمان برنامه دورهمی شد و در این برنامه درباره ازدواج و زندگی مشترک و بهترین کارهای هنری اش صحبت کرد.

شب متفاوت پوریا پورسرخ در دورهمی

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 17 اردیبهشت ماه ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در این برنامه میزبان پوریا پورسرخ بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان بود.

پوریا پورسرخ برای دومین بار مهمان مهران مدیری در این برنامه شد و پاسخگوی سوالات مهران مدیری شد.

سن پوریا پورسرخ و رشته تحصیلی او

مهران مدیری در ابتدای گفتگو درباره سن پوریا پورسرخ و رشته تحصیلی اش از او پرسد که گفت:من متولد 4 تیر 1356 هستم و الان 43 سال دارم و در ادامه درباره شخصیت تیرماهی ها صحبت کرد.

پوریا پورسرخ و مهران مدیری

بازیگر سریال کیمیا دانشجوی دکترای فیزیولوژی گیاهی است و درباره رشته تحصیلی اش گفت:من دانشجوی دکترای فیزیولوژی گیاهی بودم اما چون نتوانستم بین کار و درس ارتباط برقرار کنم چند سالی مرخصی گرفتم و رسانه ای شدن این موضوع باعث شد تا بسیاری از خانواده ها از من گله کنند که شما که الگوی بچه های ما هستید چرا درس را رها کردید و الان دو سالی است که دوباره در حال ادامه تحصیل هستم.

پوریا پورسرخ درباره این رشته تحصیلی گفت:فیزیولوژی گیاهی رشته بسیار پراهمیتی است و متخصصین این رشته در دنیا از جایگاه بسیار خوبی برخوردارند. من لیسانس کشاورزی داشتم و چون درباره حفاظت از محیط زیست توصیه های زیادی وجود داشت سراغ این رشته رفتم،اگرچه من به هنر و ورزش هم بسیار علاقه مند بودم اما فیریولوژی گیاهی رشته ای بود که در مسیر زندگی ام قرار گرفت.

آموزش بازیگری پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ درباره حضور در کلاس بازیگری گفت:به دلیل علاقه ای که به کارگردانی و بازیگری داشتم تصمیم گرفتم به کلاس بروم به همین دلیل برای آموزش کارگردانی چون تجربه ساخت فیلم کوتاه را هم داشتم در کلاس حسین لطیفی ثبت نام کردم اما اولین روز برگزاری کلاس آقای لطیفی به ما گفت که بخاطر تصویربرداری یک فیلم فرصت حضور در کلاس را ندارم و من که بخاطر شخصیت ایشون در این کلاس ثبت نام کرده بودم خیلی ناراحت شدم و با رعایت ادب به ایشون این موضوع را گفتم که ما فقط بخاطر ایشون در این کلاس ثبت نام کرده ایم و من علاقه زیادی به آقای لطیفی دارم.

بازیگر سریال وفا درباره کلاس بازیگری اش گفت:من بازیگری را در کلاس استاد امین تارخ آموختم و درس های زیادی از ایشون یاد گرفتم.

ازدواج پوریا پورسرخ

مجری برنامه دورهمی درباره ازدواج پوریا پورسرخ از او پرسید که گفت:من یکسال پیش ازدواج کردم و به نظرم ازدواج مسیر اصلی زندگی آدم است و اتفاق خیلی خوبی است. همسر من از اهالی هنر نیستند و ما بعد از مدتی آشنایی به این نتیجه رسیدیم که میتوانیم کنار هم باشیم. من دنبال آرامش در زندگی بودم و همسرم هم فرد بسیار آرامی است.

مهران مدیری در ادامه صحبت های پوریا پورسرخ به این موضوع اشاره کرد که همسرشان گفتند که پوریا در همه کارهای خانه دخالت میکند از کار خانه گرفته تا آشپزی که پوریا پورسرخ در این باره گفت:راست میگید تا بحال به این موضوع دقت نکرده بودم، من زمان طولانی تنها زندگی کردم و تنظیمات من این مدلی است که در همه کار دخالت میکنم و تا چیزی خراب میشود زیر همه چیز میزنم که من نظری ندادم.

پوریا پورسرخ

علی اوجی و نرگس محمدی در منزل پوریا پورسرخ

یک شب علی اوجی و نرگس محمدی به خانه ما آمدند و ما از بیرون غذا سفارش دادیم و بخاطر شرایط کرونایی تصمیم گرفتیم که غذا را قبل از مصرف در فر گرم کنیم.

از آن جایی که من در همه چیز دخالت میکنم وقتی میخواستم برنج را داخل فر بگذارم با همه ظرف پلاستیکی داخل فر گذاشتم و یکدفعه متوجه بوی سوختن پلاستیک شدم و وقتی غذا را بیرون آوردم دیدم که بله رنگ برنج بخاطر سوختن پلاستیک تغییر کرده و طعم پلاستیک هم میداد اما زیر بار نرفتم و غذا را سر میز آوردم و هرچقدر علی اوجی میگفت که این غذا بو و مزه پلاستیک سوخته میدهد قبول نمیکردم اما ما تا آخر شب فقط پلاستیک از زیر دندان هایمان بیرون می آوردیم.

مهران مدیری هم در ادامه این صحبت به یک مهمانی که همین اتفاق برایش افتاده بود اشاره کرد و گفت:ما هم یک جایی مهمان شدیم و غذا اینقدر بد بود که ما همه رژیم گرفتم و هیچی نخوردیم.

اجرای مسابقه ای که بخاطر کرونا به تعویق افتاد

پوریا پورسرخ درباره فعالیت این روزهایش گفت:من قرار بود در تلویزیون یک مسابقه اجرا کنم که بخاطر کرونا متوقف شد و درباره چند کار دیگر هم صحبت کرده بودم اما فعلا بنابر شرایط کرونایی در منزل هستم.

بازیگر فیلم چشم و گوش بسته درباره دستمزدش گفت:من آدمی هستم که همیشه آرامشم را به هر چیزی ترجیح میدهم و همین موضوع باعث شده است که دیگران از من سوء استفاده کنند و خیلی وقت ها بخاطر رودربایستی و نداشتن قدرت نه گفتن مجبور به قبول کارهایی با دستمزد نامناسب شدم که بعدا از انجام آن خیلی پشیمان شدم و کارهایی در کارنامه ام دارم که بخاطر همین موضوع اصلا ندیدمشان و از بازی در آنها خیلی پشیمانم.

بهترین سریال پوریا پورسرخ

مهران مدیری درباره بازی در سریال کیمیا از پوریا پورسرخ پرسید که گفت:کیمیا یکی از بهترین سریال هایی بود که بازی کردم و که فکر میکنم دو سال طول کشید و یکی از بهترین تجربه های من در کنار مهراوه شریفی نیا،آزیتا حاجیان و همه بازیگران خوب این سریال بود.

پوریا پورسرخ

این بازیگر کشورمان در ادامه به بهترین فیلم و سریال هایش اشاره کرد و گفت:من غیر از کیمیا سریال های روز حسرت،وفا، صاحبدلان را خیلی دوست داشتم و از میان فیلم های سینمایی روز سوم و عیار 14 و یک فیلم که کردی بود را خیلی دوست داشتم.

این بازیگر کشورمان درباره نقش مورد علاقه اش گفت:من نقشم را در عاشق ها ایستاده می میرند خیلی دوست داشتم و کلا به نقش های تاریخی و پهلوانی خیلی علاقه مندم.

بازیگر روز سوم درباره بازی در این فیلم سینمایی گفت:من برای بازی در روز سوم کاندید بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره فجر شدم اما سوء تدبیرها از همین زمان آغاز شد و خیلی ها معتقد بودند که کاش چند سال بعد من روز سوم را بازی میکردم و درگیر این مسائل جشنواره فجر نمیشدم.

پوریا پورسرخ و باران کوثری

پوریا پورسرخ در ادامه این گفتگو به فضای مجازی و دوری از حاشیه ها اشاره کرد و به پرسش های کوتاه مهران مدیری پاسخ های کوتاه داد.

ماجرای ازدواج و زندگی مشترک پوریا پورسرخ و همسرش در دورهمی

4.1226
این مطلب مفید بود ؟18442
منبع : عکاس:آزاده امیرخان / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی