رفتار با پدر شوهر
نحوه رفتار با پدر شوهر را برای ایجاد و حفظ روابط خوب با خانواده همسر باید یاد بگیرید و بدانید که این مسئله بخشی از نکات مهم موفقیت در زندگی است.

اصول مهم در رفتار با پدرشوهر

والدین همسر نیز همانند سایر والدین، همیشه تمایل دارند که فرزندشان را حمایت کنند و در کنار او باشند. این ممکن است به اشتباه به عنوان دخالت تفسیر شود و ممکن است عروس این خانواده فکر کند که وارد دخالت در زندگی آن‌ها می‌شود. اگر شما از این نوع مهربانی‌ها خوشتان نمی‌آید، بهتر است به شکل روبرو و با رعایت ادب به همسر و خانواده‌اش این مسئله را بیان کنید. به یاد داشته باشید که والدین، هر چند که ممکن است نقاط ضعفی داشته باشند، ارتباط دوطرفه‌ای با فرزندشان داشته و او را دوست دارند و شما نمی‌توانید آن‌ها را به‌طور کامل از زندگی خود حذف کنید، زیرا این ممکن است منجر به اختلال در رابطه با همسرتان شود. 

بنابراین چگونگی رفتار عروس با پدرشوهر به عنوان بزرگتر خانواده به همان اندازه که رفتار عروس و مادرشوهر اهمیت دارد، مهم است. هیچ پسری دوست ندارد همسرش با والدین او رفتار نامناسبی داشته و به آنها کم توجهی کند. از ما درباره چگونگی رفتار درست با پدر شوهر سؤال کرده بودید که در ادامه این بخش از نمناک به اصول اصلی و پایه این مهم، پرداخته ایم.

پدرشوهر

باید نبایدهای رفتار عروس با پدرشوهر

حتما مایلید بدانید که چگونه برخی از دختران جوان در رفتار با پدرشوهر خود اینگونه زیرک و موفق عمل می کنند. آنها میدانند که رفتار صحیح با پدر شوهر، به آرامش زندگی شما کمک می‌کند و باعث ایجاد احترام متقابل از جانب والدین همسرشان می‌شود. شما هم برای آنکه یک عروس با سیاست باشید و زندگی را برای خودتان دشوار نسازید، به باید نبایدهای گفته شده در زیر توجه کنید.

احترام به تفاوت‌ها

در ارتباط با پدر شوهر، تفاوت‌های فرهنگی و نگرش‌های ممکن است به‌وضوح ظاهر شود. باید با احترام به تفاوت‌ها و تجربه‌های او برخورد کنید.

استفاده از تجربیاتش

پدر شوهر به عنوان نسل قبل از شما، تجربیاتی را کسب کرده است که ممکن است برای شما مفید باشد. از تجربیاتش بهره ببرید و از نظرات و پیشنهادهای او استفاده کنید.

آرامش در ارتباطات

اختلاف در هر خانواده ای طبیعی است و شما قطعا در خانه پدری خود هم شاهد این مسائل بوده اید، پس بهتر است در مواقعی که با پدر شوهر درگیری رخ داد، آرامش خود را حفظ کنید. این کمک می‌کند تا اختلافات کوچک به مشکلات بزرگ‌تر تبدیل نشوند.

تقدیر از نقش او

به او نشان دهید که شما نقش وی به‌عنوان پدر و مرجع خانواده همسر خود را قدردانی می‌کنید. این احساس می‌تواند رابطه عروس و پدرشوهر را بهبود بخشد.

عروس و پدرشوهر

حفظ حریم و مرزها

ارتباط مثبت با پدر شوهر نیازمند حفظ مرزها است. احترام به شخصیت و حیثیت او، به‌خصوص در مواقعی که پای مسائل و موضوعات حساس در میان است، بسیار مهم است.

انعکاس رفتار مثبت

همانطور که می‌خواهید از پدر شوهر احترام و توجه بیشتری دریافت کنید، این رفتارها را نیز نشان دهید. انعکاس رفتار مثبت می‌تواند به تقویت روابط کمک کند.

فراموش کردن کلیشه‌های ذهنی

در ارتباط با پدر شوهر، تلاش کنید تا کلیشه‌ها و نظرات منفی که ممکن است از اطرافیانتان در مورد خانواده همسرتان شنیده‌اید، را به‌خاطر نیاورید. این افکار ممکن است رابطه‌تان را تحت تأثیر قرار دهند.

نقش بازی نکردن

در ارتباط با والدین همسرتان، خودتان باشید و نقش‌های مصنوعی نیاز نیست بازی کنید. والدین همسر شما نیز باید شما را به عنوان شخصیت واقعی بشناسند.

سکوت به موقع

در مواقعی که اختلافات رخ داده و حق با شماست اما قصد پیان دادن به مشکل را دارید، بهتر است سکوت کنید. این ممکن است راهی برای جلوگیری از بزرگ‌تر شدن مشکلات باشد.

کاهش انتظارات بیش از حد

انتظار نداشته باشید که خانواده همسرتان همیشه خوش‌برخورد و با محبت‌ باشند. شناخت و درک اینکه هر فردی ممکن است مشکلات خود را داشته باشد، به بهتر مدیریت کردن این وضعیت کمک می‌کند.

فراموش کردن گذشته

تلاش کنید تا به تجربیات گذشته اهمیت کمتری بدهید و به جای آن به آینده مثبت‌تر نگاه کنید. رفتار شما با والدین همسرتان می‌تواند تحت تأثیر این تغییر دیدگاه، بهتر شود.

ارتقاء شخصیت خود

در ارتباط با والدین همسرتان، به عنوان فردی با شخصیت از رفتار‌های مودب و ارتباط محترمانه استفاده کنید.

دخالت نکنید

در مسائل خانوادگی همسرتان که به شما ربطی ندارد، دخالت نکنید. این کمک می‌کند تا روابط شما با آنها دچار مشکل نشود.

محدود کردن بحث‌های شخصی

موضوعات شخصی و مشکلات خانوادگی خود را با والدین همسرتان در میان نگذارید. این کمک می‌کند تا فاصله های شخصی را تا حد ممکن حفظ کنید.

احترام به اخلاق والدین همسر

اخلاق و نگرش‌های والدین همسرتان را به‌خوبی بشناسید و کارهایی که آنها دوست ندارند انجام ندهید چراکه این نشان از احترام به آنهاست.

مدل رفتار عروس زرنگ با پدر شوهر

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م
وبگردی