تولد
رفع شوری سوپ
گاها ممکن است بنابر دلایلی میزان نمک سوپ را بصورت ناخودآگاه زیاد کنیم که بدون شک باعث شوری سوپ خواهد شد. با این وجود چگونه می توان شوری سوپ را گرفت؟

تکنیک و ترفندهای عالی برای رفع شوری سوپ

سوپ، غذایی خوشمزه و مقوی است که از مواد غذایی مختلف مانند آب، سبزیجات، گوشت، غلات، ادویه و... تهیه می شود. سوپ ها انواع و اقسام بسیار فراوانی دارند و معمولا در نقاط مختلف با طعم های متفاوت تهیه می شوند. یکی از اشتباهاتی که ممکن است در زمان تهیه سوپ برای بسیاری از افراد رخ دهد، اضافه کردن بیش از حد نمک به سوپ و شورشدن سوپ است. اگر برای شما هم این مشکل پیش آمده، سوپتان را دور نریزید بلکه برای رفع شوری سوپ ترفندهای این بخش از نمناک را به کار ببرید.

افزودن آب لیمو یا سرکه

اگر سوپ شما شور شده است، برای از بین بردن شوری و تعدیل طعم سوپ کمی چاشنی اسیدی مانند آب لیمو یا سرکه به آن اضافه کنید. 

لیمو

رقیق کردن سوپ

برای رفع شوری سوپ های غلیظ آب، آب میوه یا آب گوشت را آرام آرام به آن اضافه کنید. این روش یک راه سریع و ساده برای برطرف کردن شوری سوپ است. 

افزودن سیب زمینی 

یک روش راحت و آسان برای رفع شوری سوپ افزودن سیب زمینی به سوپ است. می توانید سیب زمینی را به قطعات باریک تقسیم کنید تا بالاترین جذب را داشته باشد، سپس سیب زمینی را در سوپ ریخته تا نمک را به خود جذب کند و سپس آن را خارج کنید.

افزودن شکر 

برای کمتر شدن شوری سوپ، به سوپ خود چند قاشق چایخوری شکر یا ماده ی شیرین دیگر اضافه کنید. 

شکر

ریختن چند تکه نان در سوپ

برای رفع شوری سوپ کناره های نان را جدا کنید، آن را تکه تکه کنید و روی سوپ تان بریزید. نان، آب سوپ و همچنین نمک سوپ را به خود جذب می کند. 

دور ریختن مایع شور 

اگر سوپتان رقیق است، بگذارید مواد سوپ ته نشین شود و سپس مقداری از آب سوپ را جدا کرده و دور بریزید. 

افزودن خامه

برای رفع شوری سوپ می توان از خامه استفاده کرد. خامه سوپ را لذیذتر کرده ولی باید در مصرف آن به دلیل کالری زیادش، حد اعتدال را رعایت کرد.

خامه

افزودن مواد بیشتر به سوپ 

برای اینکه شوری سوپ خود را کم کنید، مواد بیشتری به سوپتان اضافه کنید، شما می توانید در سوپ برنج، جو پرک و... بریزید و به نسبت آنها مواد دیگر را نیز افزایش دهید. برای به کار بردن این روش باید وقت کافی برای پخت دوباره مواد داشته باشید.

استفاده از میوه ها

برای رفع شوری می توان از سیب و آناناس کمک گرفت. این میوه ها را در سوپ بریزید و بعد از پخت غذا می توانید آن را خارج کنید اما طعم سوپ کمی شیرین می شود.

استفاده از اسفنج

برای کاهش شوری سوپ یک اسفنج بهداشتی را تهیه کرده و به مدت زمان 10 دقیقه در غذا بجوشانید تا شوری آن را جذب نماید.

اسفناج

نکاتی برای جلوگیری از شور شدن سوپ

  • پس از جوش آمدن سوپ به آن نمک اضافه کنید و ابتدا نمک را به سوپ اضافه نکنید.
  • مرحله به مرحله نمک را به سوپ اضافه کنید مثلا مقداری نمک بیافزایید و سپس صبر کنید تا سوپ مقداری بجوشد و دوباره نمک بیافزایید و تمام نمک مورد نیاز سوپ را یکباره اضافه نکنید. 
  • باید بدانید برخی مواد تشکیل دهنده ی سوپ نمک دارند مثلا اگر سوپ تان حاوی رب گوجه است، اصلا به نمک نیازی ندارد.
  • برای پخت سوپ از عصاره های آب گوشت کم نمک استفاده نمایید.

رفع شوری سوپ با ترفند سرآشپزهای حرفه ای

4.416
این مطلب مفید بود ؟142
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ف.ن
برچسب : سوپ
وبگردی