تولد
ثروتمندترین فرد جهان
ثروتمندترین افراد دنیا در سال های اخیر بر خلاف تصور ثروتمند تر شده اند، ما لیستی ازثروتمند ترین افراد جهان همراه با مقدار داراییشان برایتان آماده کرده ایم.

ثروتمندترین افراد جهان؛ پولدارترین های دنیا در سال 2022

لیست ثروتمندترین افراد جهان بسته به آخرین ارزش خالص دارایی و عملکرد مالی آن ها می تواند سال به سال متفاوت باشد. در این قسمت از نمناک آخرین لیست 10 ثروتمند برتر جهان و برخی از حقایق جالب در مورد هر یک از آن ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت؛ با ما همراه باشید.

1- ایلان ماسک

ارزش دارایی:264 میلیارد دلار

ایلان ماسک در تلاش است تا حمل و نقل در زمین را با خودرو های برقی تسلا و حمل و نقل در فضا را با موشک های اسپیس ایکسش متحول کند. ارزش تسلا در حال حاضر 800 و اسپیس ایکس 100 میلیارد دلار است.

ایلان ماسک

2- جف بزوس

ارزش دارایی:150 میلیارد دلار

جف بنیانگذار و مدیر عامل آمازون است. موقعیت او حتی بعد از طلاق از همسرش مکنزی در سال 2019 و انتقال یک چهارم سهام آمازونش به او، به همان صورت باقی مانده است. بزوس آمازون را در سال 1994 در گاراژش در سیاتل تأسیس کرد. این غول تجارت الکترونیک از مزایای بیماری همه گیری کرونا بهره برده است و در حال حاضر افراد بیشتری از آن به صورت آنلاین خرید می کنند.

جف بزوس

3- گوتام آدانی و خانواده

ارزش دارایی:149 میلیارد دلار

مروج گروه آدانی، گوتام آدانی، ثروت چند میلیونی اش را در بخش انرژی، لجستیک، کشاورزی، هوا فضا و سایر بخش ‌ها سرمایه گذاری کرده است. گروه آدانی یک شرکت چند ملیتی است که با بندرگاه ها و فرودگاه های هند سر و کار دارد؛ از طرفی آدانی ثروتمند ترین مرد آسیا هم هست.

گوتام آدانی

4- برنارد آرنو و خانواده

ارزش دارایی:139 میلیارد دلار

دارایی های برنارد آرنو رئیس و مدیر عامل شرکت LVMH فرانسه؛ حاصل تجارت او در امپراتوری است که بیش از 70 برند از جمله لویی ویتون و سفورا را به راه انداخته است. برنارد آرنو، ثروتمند ترین مرد در اروپا است.

برنارد آرنو

5- بیل گیتس

ارزش دارایی:113 میلیارد دلار

بیل گیتس، موسس بنیاد بیل و ملیندا گیتس، بعد از تأسیس غول نرم افزاری مایکروسافت در نهایت بسیاری از سهامش از این شرکت را فروخت و فقط 1٪ از سهام را نگه داشت. او بقیه پولش را در جاهای دیگری سرمایه گذاری کرد. بنیاد بیل و ملیندا گیتس بزرگ‌ترین بنیاد خیریه خصوصی جهان است.

بیل گیتس

6- وارن بافت

ارزش دارایی:96.6 میلیارد دلار

وارن بافت که به عنوان اوراکل اوماها شناخته می شود، یکی از موفق ترین سرمایه گذاران تمام دوران است. او برکشایر هاتاوی را که مالک بیش از 60 شرکت از جمله شرکت های معروف بیمهGeico، Duracell، Dairy Queen Restaurant است اداره می کند. جالب است بدانید که وارن اولین سهامش را در 11 سالگی خرید.

وارن بافت

7- لری پیج

ارزش دارایی:94.9 میلیارد دلار

لری پیج، بنیانگذار گوگل است. او درPlanetary Resources، شرکت مشهور اکتشاف فضایی هم سرمایه‌ گذاری کرده است، و همچنین Flying Car، شرکت ‌های استارت ‌آپ Kitty Hawk و Opener را هم از نظر مالی تامین می کند.

لری پیج

8- موکش آمبانی

ارزش دارایی:91.0 میلیارد دلار

آمبانی بنیانگذار و رئیس صنایع Reliance در پتروشیمی، نفت و گاز و مخابرات هم ذی‌نفع است. راه‌اندازی خدمات تلفن 4G در بازار مخابرات هند توسط Reliance در سال 2016 باعث ایجاد یک رقابت قیمتی شد که سر و صدای زیادی به پا کرد و چندین شبکه را از کار انداخت.

موکش آمبانی

9- سرگی برین

ارزش دارایی:90.8 میلیارد دلار

سرگئی برین یکی از بنیانگذاران و اعضای هیئت مدیره آلفابت کسی است که گوگل را به همراه لری پیج در سال 1998 تأسیس کرد. گوگل در سال 2015 زیرمجموعه آلفابت شد.

سرگی برین

10- لری الیسون

ارزش دارایی:90.3 میلیارد دلار

لری الیسون دارایی خالصش را از شرکت نرم افزاری اوراکل به دست‌آورد. او در سال 2014 از مدیر عاملی شرکت کناره گیری کرد و از آن زمان به بعد؛ به عنوان رئیس هیئت مدیره و مشاور ارشد فناوری فعالیت می کند. الیسون بعد از خرید 3 میلیون سهم در اوایل سال 2018، عضو هیئت مدیره تسلا هم هست. او مالک تقریبا تمام جزیره لانای هاوایی نیز می باشد.

لری الیسون

ثروتمندترین فرد جهان 2022؛ پولدارترین انسان کره زمین کیه؟

3.611
این مطلب مفید بود ؟83
منبع : businessinsider.in / بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی