میلیاردرهای مشهور

افرادی که از هیچ میلیاردر شدند

کد مطلب : 80730زمان مطالعه : 6 دقیقه
بدون سرمایه اولیه هم می شود میلیاردر شد چون افرادی وجود داشته اند که ثابت کرده اند که از صفر هم می توان شروع کرد و میلیاردر شد.

میلیاردرهایی که از صفر شروع کردند

معمولاً میلیاردر ها از همان اول میلیاردر نبودند، اکثر آن ها زندگی معمولی داشتند و خیلی ها به اصطلاح خودمان از صفر به این مرحله رسیده اند. یکی در رستوران ظرف می شست و یکی هم دستفروشی بیش نبود اما راهی که انتخاب کردند و مسیری که برای تغییر برگزیدند آنها را به این مرحله رساند. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام میلیاردر ها از هیچ به این ثروت زیاد رسیدند در این قسمت از نمناک همراه ما باشید تا تعدادی از آن ها را به شما معرفی کنیم.

گی لیبرته

گی لیبرته 

این مرد زمانی که کار خود را شروع کرد، پرخوری بسیار زیادی داشت. به دنبال فرصتی بود تا بتواند نیازهای اساسی اش را برطرف کند و قبوض را بپردازد اما زمانی که به لاس وگاس سفر کرد، همه چیز دستخوش تغییر قرار گرفت و توانست به یکی از میلیارد ها تبدیل شود. 

الانگاری 

این پسر یک مهاجر روسیه ای است که به دلیل پیدا کردن شغل از دبیرستان انصراف داد. بیزینس او این بود که تلویزیون های کوچک را تعمیر می کرد و در قبالش پول اندکی را دریافت می کرد اما در سال 1956 توانست با پولی که به اندازه 1500 دلار پس انداز کرده بود ، یک تجارت کوچک راه بیندازد که مربوط به کمپانی کابل بود . این کمپانی کم کم مشهور شد و او را به یک فرد میلیاردر تبدیل کرد. 

الانگاری

مونتپلیر راگبی 

این فرد در یک جزیره بزرگ متولد شد و پدرش را در سنین جوانی از دست داد و همیشه با مادربزرگش زندگی می کرد . مادربزرگ اجازه نمی داد که به مدرسه برود اما هر طور که شده بود خودش را به مدرسه می رساند . او در نهایت برای پذیرش دانشگاه به فرانسه رفت و به دلیل پول کمی که داشت، در روز فقط یک وعده غذا می خورد. او در علوم کامپیوتر phd گرفت و برای بعضی از کمپانی های معروف فرانسوی کار کرد و در نهایت توانست با پولی که جمع کرده بود، کمپانی خریداری کند که در نهایت او را به ثروت بسیار زیادی رساند. 

اسکالتز 

این فرد یک بار در مصاحبه اش اعلام کرد :" زمانی که کودک بودم ، احساس می کردم از بقیه جدا هستیم  زیرا همیشه امکانات، پول و شادی بیشتری را در خانواده های دیگران میدیدم. به همین دلیل می خواستم خودم هم به این شادی و ثروت دست پیدا کنم اما نمی دانستم که چگونه باید این کار را انجام دهم اما اکنون به آنجا که می خواستم ، رسیدم. " او کار خود را با تاسیس یک کافی شاپ شروع کرد و کم کم گسترده کرد تا این که توانست به یکی از میلیاردرهای جهان تبدیل شود. 

اسکالتز

کنی تروت 

این فرد زندگی راحتی در گذشته نداشته است. حتی در دانشگاه مجبور شد بیمه خود را بفروشد تا مبالغ و هزینه های دانشگاه را تامین کند اما کم کم پولی را که ذخیره کرده بود، در یک کمپانی موبایل سرمایه گذاری کرد و در سال 1996 توانست به ثروت میلیاردی دست پیدا کند. 

جان پاول دجوریا 

او قبل از سن 10 سالگی به اولین نسل آمریکایی تبدیل شد که کارت ها و روزنامه های کریسمس را برای تامین هزینه خانواده اش به فروش می رساند. کم کم توانست به ارتش ملحق شود و با یک وام 700 دلاری بیزینس راه انداخت و بعدا ها توانست به یکی از میلیاردرها در صنایع مختلف تبدیل گردد. 

جان پاول دجوریا

اپرا وینفری 

این مرد در یک خانواده فقیر در میسیسیپی متولد شد اما در دانشگاه تنس هم تحصیل کرد و اولین دانشجوی آمریکایی آفریقایی در آن دانشگاه محسوب می شد. او در سال 1983 به شیکاگو رفت تا در یک تاک شو فعالیت کند اما بعدها به یک فرد معروف و میلیاردر تبدیل شد. 

دو ون چانگ 

تیم او با همسرش تشکیل می شد؛ البته تا قبل از سن 21 سالگی آن ها هرگز زندگی راحتی نداشتند . بعد از اینکه در سال 1981 از کره به آمریکا رفتند، توانست همزمان در سه شغل فعالیت کند تا هزینه های اساسی را تامین کند و در نهایت با پولی که ذخیره کرده بودند، یک فروشگاه لباس در سال 1984 تاسیس کردند. 

دو ون چانگ

کن لانگون 

این فرد در سال 1968 وارد یک سیستم عمومی الکترونیک شد و در آنجا توانست تحصیلات خود را نیز تکمیل کند. دو سال بعد به جایگاه رفیع تری دست پیدا کرد و در سال 1981 به دلیل ثروتی که داشت معروف شد اما تا قبل از آن ، مجبور بود کارهای بسیار پیش پا افتاده با حقوق کم را به انجام برساند. 

استیفن بیسکوئیت 

او پدرش را در 39 سالگی از دست داد و مجبور بود همزمان، هم درس بخواند و هم کار کند. او در نهایت وارد یک سازمان بزرگ شد و یکی از بهترین استعداد ها در آن کمپانی در سن 23 سالگی شناخته شد. او اکنون یکی از میلیاردر های جهان است. 

استیفن بیسکوئیت

شهید خان 

او یکی از ثروتمند ترین فرد جهان محسوب می شود که از پاکستان به آمریکا رفته است. او قبلاً در رستوران ها ظرف می شست اما اکنون یکی از بزرگترین کمپانی های خصوصی را در آمریکا دارد. 

رالف لورن 

او در نیویورک از دبیرستان فارغ التحصیل شد اما بعدا ها به خاطر این که عضو ارتش شود، دانشگاه را رها کرد. او در فروشگاه های مختلف کار می کرد و در همین فروشگاه ها به دیزاین ها و طراحی های مختلف واقف شد و تصمیم گرفت  رویای قدیمی خودش را به حقیقت بپیونداند و سال بعد توانست افکار خود را اجرایی کند و به دلیل فروش بالا به ثروت زیادی برسد. 

رالف لورن

جورج سوروس 

او یکی از اعضای نازی در بلغارستان بود اما در سال 1947 همراه با خانواده اش به لندن فرار کرد . او در مدرسه اقتصاد لندن مشغول به تحصیل شد و به عنوان پیشخدمت، همزمان مشغول به کار شد و بعد از فارغ التحصیلی در یک فروشگاه به عنوان صندوقدار در نیویورک کار کرد اما در سال 1992 توانست به یکی از میلیاردر ها تبدیل شود. 

جان کوم 

او در اکراین متولد شد و در سن 16 سالگی با مادرش به کالیفرنیا رفت. آن ها در کالیفرنیا یک آپارتمان داشتند و برای اینکه خرج زندگی را تامین کنند ، کف فروشگاه ها را تمیز می کرد. او مهارت های کامپیوتری بسیار بالایی داشت و در سال 2009 توانست یکی از بزرگترین سرویس های پیام رسان به نام واتساپ را بسازد که  فیس بوک در سال 2014 ، آن را به مبلغ 22 میلیارد دلار خریداری کرد. 

جان کوم

لاکشمی میتال 

او در سال  1950 در هند متولد شد و دو دهه به طور کاملاً مداوم در صنعت استیل کار کرد و توانست پول های زیادی را پس انداز کند و در نهایت بزرگترین کمپانی ساخت استیل را در کل جهان تاسیس کرد. 

لئوناردو دل وکیو 

او یکی از پنج فرزندی بود که در پرورشگاه بزرگ شد  زیرا نامادری اش حاضر نبود بزرگش کند. او بعدا در یک کمپانی مشغول به کار شد که فریم های عینک می ساختند. در سن 23 سالگی وارد مقوله مدلینگ شد و توانست کار خود را گسترده کند و در کنار آن به ساخت عینک می پرداخت که اکنون یکی از بزرگترین برندهای عینک به نام ری. بن و اوکلی متعلق به اوست. 

رومان آبراموویچ 

او در جنوب روسیه در فقر متولد شد. عمو و دیگر اعضای خانواده او را بزرگ کرده بودند. او در مسکو تحصیل کرد و یک کمپانی کوچک مربوط به اسباب بازی های پلاستیکی داشت اما کم کم وارد تجارت نفت شد و در آن صنعت به موفقیت های زیادی رسید و کم کم توانست بزرگترین کمپانی نفت را بسازد. 

رومان آبراموویچ

فرانکویس پینالت 

او اکنون یکی از بزرگترین کمپانی های مدلینگ را دارد. در صورتی که به دلیل فقر مجبور شده بود دبیرستان را ترک کند. استعداد ها را شکار می کند و همین باعث شده است که بتواند در زمینه کار خود به موفقیت و ثروت زیادی برسد. 

لی کا-شینگ 

او در هنگ کنگ زندگی می کرد . هنگامی که پدرش را در سن 15 سالگی از دست داد، او مسئول نگهداری از خانواده و تامین هزینه ها شد. در سال 1950 کمپانی خودش را تاسیس کرد که پلاستیک تولید می کرد اما کم کم توانست آن را گسترده کند و به یک میلیارد تبدیل شود.

لی کا شینگ

شلدون ادلسون 

پدر او راننده تاکسی بود. او در سن 12 سالگی شروع به فروختن روزنامه کرد تا بتواند هزینه های خودش را تامین کند. چند سال بعد وارد دانشگاه نیویورک شد اما هنوز هم به کارهای تبلیغاتی می پرداخت. همین اقدامات تبلیغاتی باعث ایجاد تجربه های مفید در او شد که باعث شد کسب و کار کوچکی را به راه بیندازد.  

لاری الیسون 

او در نیویورک متولد شد. پدرش را در همان کودکی از دست داده بود و به دلیل بعضی از مسائل خانوادگی در کنار عمه و عمویش در شیکاگو بزرگ شد. بعد از اینکه عمه اش از دنیا رفت؛ او هم از دانشگاه انصراف داد و برای کار به کالیفرنیا رفت و تا 8 سال در کالیفرنیا مشغول به کار بود و در نهایت در یک کمپانی نرم افزار در سال 1977 استخدام شد که یکی از بزرگترین کمپانی های تکنولوژی در جهان بود و همین باعث شد که کم کم خودش را پیدا کند.

میلیاردهای مشهوری که از صفر شروع کردند

510
این مطلب مفید بود ؟100
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/س
وبگردی