خودرو کوییک
خانواده کوییک، یکی از جدیدترین محصولات مجموعه خودروسازی سایپا می باشد که در این گزارش به بررسی “خودرو کوییک” دنده ای و اتوماتیک پلاس خواهیم پرداخت.

بررسی خودرو کوییک دنده ای و کوییک اتوماتیک پلاس

کوییک، نام جدیدترین سری هاچ بک مجموعه سایپا می باشد که دقیقا همان ساینا می باشد که برخی تغییرات در آن اعمال شده است. کوییک در اواخر سال 95 رونمایی شد که باواکنش های زیادی در فضای مجازی روبرو شد. سایپا با معرفی این خودرو تمام تلاش خود را در این راستا انجام داده است تا بتواند این خانواده جدید را در لیست خودروهای کراس اور موجود در کشور قرار دهد که با نگاهی به بدنه این خودرو می توانید به سادگی متوجه این اقدام توسط سایپا شوید.

بررسی کوییک

با این وجود طراحی این خودرو همانند خودرو 206، مناسب رانندگی در سطح شهر و انجام کارهای روزمره می باشد که مصرف سوخت مقرون به صرفه دارد. بدون شک خانواده کوییک، در لیست خودروهایی می باشد که دارای مزایا و معایبی است و با این حال اگر تصمیم به فروش خودرو کوییک دارید، لازم به ذکر است که بازار خوبی برای خرید و فروش دارد. از این رو در ادامه این گزارش از نمناک قصد داریم به بررسی همه جانبه و کلی خانواده کوییک بپردازیم تا خرید دقیق و بهتری داشته باشید. همراه ما باشید.

فهرست عناوین {گزینه موردنظر را انتخاب کنید}

 1. مشخصات کلی
 2. طراحی خارجی
 3. طراحی داخلی
 4. مصرف سوخت
 5. تجهیزات و آپشن ها
 6. رنگ های عرضه شده
 7. مبلغ بیمه سالانه
 8. هزینه استهلاک
 9. قیمت

مشخصات کلی

مشخصات فنیکوییک دنده ایکوییک اتوماتیک پلاس
وزن Kg10651105 
طول mm3989 3989
عرض mm1688 1688
ارتفاع mm15241524 
پیشرانه4 سیلندر M15 یورو 44 سیلندر M15 
حجم موتور1.5 لیتر 1.5 لیتر
گشتاور128 نیوتن متر128 نیوتن متر 
گیربکس5 دنده دستیCVT 
قدرت87 اسب بخار87 اسب بخار 
شتاب 0 تا 100 KM13 ثانیه13.6 ثانیه 
سرعت160 KM/h160 KM/h 
مصرف ترکیبی در 100 KM7 لیتر 7 لیتر
حجم باک41 لیتر41 لیتر 
سنسور عقبدارد دارد
ترمز ضد قفل ABSدارددارد 
ترمز پارک برقیندارد ندارد
چراغ مه شکن جلودارددارد 
چراغ مه شکن عقبدارددارد 
نوع فرمانهیدرولیکیبرقی 
تعداد ایربگ2
سیستم تهویهدستیدستی 

طراحی خارجی کوییک

طراحی خودرو کوییک

خودرو کوئیک، نسخه هاچ بک خودرو ساینا می باشد که تغییرات کلی در آن اعمال نشده است و تنها تغییرات جزئی را در ظاهر آن می توان مشاهده کرد که به نسبت، از خودرو ساینا جذابتر می باشد. بدون شک کوییک بیشتر به عنوان خودرو شهری می تواند مورد استفاده قرار گیرد چرا که خودرو مقرون به صرفه ای می باشد. با این وجود خودرو کوئیک دنده ای، نسبت به ساینا هیچ تغییراتی را در موتور اعمال نکرده است و دقیقا موتور ساینا در دل کوییک دنده ای قرار دارد. اما کوییک اتوماتیک پلاس، موتور CVT را درون خود جای داده است که اولین خودرو ایرانی می باشد.

طراحی داخلی کوییک

کابین خودرو کوییک

طراحی داخلی کوییک دنده ای، مشابه ساینا می باشد و هیچ تفاوتی نسبت به آن ندارد. با این وجود داخل کابین کوییک دنده ای ساده هیچ تفاوتی نسبت به ساینا ندارد و دقیقا همه چیز شبیه به ساینا می باشد. اما کوییک اتومات پلاس دارای تغییراتی نسبت به ساینا می باشد و کابین آن همانند ساینا آپشنال یا همان ساینا پلاس می باشد که که دارای مالتی مدیا، فرمان برقی با دکمه های کنترل، سیستم تهویه دستی و... می باشد که از نظر طراحی به نسبت، طراحی مناسبی دارد.

مصرف سوخت کوییک

خودرو کوییک یکی از خودروهای کم مصرف مجموعه سایپا می باشد که مناسب رانندگی در سطح شهر و انجام کارهای روزمره است چرا که به دلیل افزایش قیمت بنزین، می توانید از این خودرو کم مصرف در طول روز استفاده کنید. لازم به ذکر است که مصرف سوخت ترکیبی کوییک دنده ای ساده و همچنین اتوماتیک پلاس، 7 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد و این در حالی است که حجم باک خودرو کوییک 41 لیتر می باشد.

تجهیزات و آپشن های کوییک دنده ای و کوییک اتومات پلاس

از مهم ترین و اصلی ترین آپشن های کوییک دنده ای می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

 1. آینه های جانبی تاشو برقی
 2. ایزوفیکس صندلی
 3. صندلی راننده 6 حالته دستی
 4. صندلی سرنشین جلو 4 حالته دستی
 5. صندلی های تاشو عقب
 6. روکش پارچه ای صندلی
 7. سیستم تهویه دستی
 8. ایربگ برای سرنشینان جلو
 9. فرمان هیدرولیکی
 10. چراغ مه شکن عقب و جلو
 11. ترمز ضد قفل ABS
 12. ترمز کمکی
 13. سنسور عقب
 14. هشدار نبستن کمربند ایمنی
 15. مدیا با پشتیبانی از سی دی و USB

همچنین از مهم ترین آپشن های کوییک اتوماتیک پلاس می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

کوییک اتوماتیک پلاس

 1. آینه های جانبی تاشو برقی
 2. ایزوفیکس صندلی
 3. صندلی راننده 6 حالته دستی
 4. صندلی سرنشین جلو 4 حالته دستی
 5. صندلی های تاشو عقب
 6. روکش پارچه ای صندلی
 7. استارت دکمه ای
 8. ورود بدون کلید
 9. ایربگ برای سرنشینان جلو
 10. مالتی مدیا
 11. دوربین عقب
 12. پشتیبانی از سی دی، بلوتوث و USB
 13. فرمان برقی با دکمه های کنترلی
 14. دی لایت
 15. چراغ مه شکن عقب و جلو
 16. ترمز ضد قفل ABS
 17. ترمز کمکی
 18. سنسور عقب
 19. هشدار نبستن کمربند ایمنی
 20. هشدار سرقت با بوق خودرو
 21. کروز کنترل

رنگ های عرضه شده کوییک

رنگ هایی که برای خودرو کوییک توسط مجموعه سایپا در نظر گرفته شده اند عبارتند از قرمز، مشکی، سفید و آبی که برای درخواست رنگ متفاوت، می توانید از طریق شعب و نمایندگی های سایپا درخواست رنگ مدنظر خود را بدهید که باید هزینه بیشتری را بپردازید.

مبلغ بیمه سالانه کوییک

بیمه سالانه کوییک

بیمه ای که شما باید در طول سال برای اتومبیل خود تهیه و تمدید کنید، بیمه شخص ثالث خودرو می باشد که بر اساس قیمت خودرو و همچنین در طول زمان، می تواند متغیر باشد. بدین معنا که هر سال بنابر تغییراتی که اعمال می شوند، ممکن است مبلغ بیمه سالانه خودرو افزایش پیدا کند. با این وجود قیمت بیمه شخص ثالث کوییک، حداقل 2.100.000 تومان الی 2.400.000 تومان است.

هزینه استهلاک کوییک

هزینه استهلاک خودرو هم یکی دیگر از هزینه هایی است که باید قبل از خرید خودرو آنرا بررسی کنید چرا که در طول زمان شما می بایست برخی از قطعات خودرو را تعویض کنید و به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند که بهتر است قبل از خرید خودرو، قیمت لوازم یدکی آنرا هم مطلع باشید. با این وجود هزینه استهلاک خودرو کوییک، مشابه استهلاک خودرو ساینا می باشد و تفاوت آنچنانی وجود ندارد چرا که کوییک در قطعات موتوری و بدنه همانند ساینا می باشد.

اولین هزینه استهلاک که باید هر ساله تمدید شود و در قسمت بالا بصورت کامل به آن پرداختیم، هزینه بیمه شخص ثالث خودرو می باشد که برای اتومبیل کوییک در سال 99 حداقل 2.100.000 الی 2.400.000 تومان می باشد که در طول هر سال امکان تغییر آن وجود دارد. قطعه ای که بهتر است هر 50 هزار کیلومتر تعویض شود، شمع خودرو می باشد که برای خرید 4 عدد شمع ساینا باید حداقل 150 هزار تومان و حداکثر 300 هزار تومان هزینه کنید. با صدا در آمدن لنت های خودرو، اگر تصمیم به تعویض همزمان لنت ها داشته باشید باید حداقل 300 هزار تومان و حداکثر 700 هزار تومان هزینه کنید.

استهلاک خودرو کوییک

تسمه تایم نیز یکی دیگر از قطعاتی است که باید 60 هزار کیلومتر تعویض شود که برای تعویض این قطع در کوییک باید حداقل 150.000 تومان و حداکثر 250.000 تومان هزینه کنید. همچنین برای خرید دو جفت لاستیک کوییک باید حداقل 3 میلیون تومان و حداکثر 4 میلیون تومان هزینه کنید. با این وجود با یک جمع و تفریق ساده بصورت عادی و با در نظر گرفتن حداقل قیمت های گفته شده باید در طول سال حدودا 6 میلیون تومان برای خودرو کوییک هزینه کنید.

قیمت کوییک

قیمت خودرو کوییک

خودروهای سری کوییک نیز در طول زمان و با نوسانات قیمت ارز در بازار، به میزان زیادی با افزایش قیمت روبرو شد که در ادامه این گزارش، قیمت این خانواده را در تاریخ 10 اسفند 99 ذکر کرده ایم که در گذشت زمان می توانند تغییر پیدا کنند و بنابراین ارقامی که در قسمت ذیل درج شده اند، ثابت نیستند و می توانند در طول زمان تغییر پیدا کنند؛

نام خودروقیمت بازار (تومان)قیمت نمایندگی (تومان)
کوییک دنده ای141.000.000129.700.000
کوییک اتوماتیک پلاس247.000.000232.600.000

 

معرفی و بررسی همه جانبه خودرو کوییک دنده ای و اتومات پلاس

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی