گذاشت اثر انگشت روی گوشی
اگر گوشی اندرویدی شما مجهز به حسگر اثر انگشت می باشد و تصمیم استفاده و فعال کردن آن دارید، در این گزارش با نحوه گذاشتن اثر انگشت روی گوشی آشنا خواهید شد.

آموزش گذاشتن اثر انگشت روی گوشی

در طول سال های اخیر شاهد آپدیت های متعددی در گوشی های هوشمند بوده ایم که هر یک از این آپدیت ها به مرور زمان باعث ایجاد تغییر و تحولاتی در زندگی هر یک از ما شده اند و نتیجه نهایی این میزان پیشرفت نیز ایجاد سهولت برای هر یک از ما می باشد که بدون هر گونه مشکلی می توانیم کارهای روزمره را نسبت به گذشته در مدت زمان کمتری انجام دهیم. بدون شک یکی از مهم ترین تکنولوزی هایی که در این مسیر کمک زیادی به جوامع مختلف نمود، گوشی های هوشمند می باشند که از تاثیرگذارین موارد در طول زمان بوده اند.

با این حال گوشی های هوشمند در طول زمان تغییرات گسترده ای را تجربه کرده اند و قابلیت های متعددی به آنها اضافه شده است. از مهم ترین امکاناتی که گوشی های هوشمند در گذشت زمان تجربه کرده اند، می توان به حسگر اثر انگشت اشاره کرد که یک ابزار دقیق و همچنین مهمی می باشد که این ابزار نیز در طول زمان تغییرات متنوعی را در خود دیده و هرچه بیشتر دقت آن بالا رفته است و امکان هک آن وجود ندارد. از این رو اگر گوشی شما حسگر اثر انگشت دارد و تصمیم به فعال کردن آن دارید، در ادامه بصورت مرحله به مرحله با گذاشتن اثر انگشت روی گوشی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

توجه مهم : این گزارش با استفاده از گوشی سامسونگ تهیه و گردآوری شده است و لازم به ذکر است که تفاوت مبهمی بین این گوشی و سایر گوشی های اندرویدی وجود ندارد و تنها تفاوت اصلی، محیط کاربری و طراحی صفحات است.

در قدم اول از منو کاربری گوشی وارد تنظیمات شوید و سپس کمی به سمت پائین اسکرول کنید تا به گزینه lock Screen برسید و انتخاب نمائید.

اثر انگشت روی گوشی

قدم دوم؛ بعد از آنکه وارد این بخش شدید، به سمت پائین اسکرول کنید و سپس گزینه Fingerprints را انتخاب نمائید که در تصویر ذیل مشخص می باشد.

اثر انگشت روی گوشی

قدم سوم؛ اینک باید پین یا رمز صفحه قفل گوشی را وارد کنید تا بتوانید به این بخش دسترسی پیدا کنید. از این رو اگر رمز گوشی را اشتباه وارد کنید، امکان دسترسی شما به این بخش غیرممکن می باشد.

اثر انگشت روی گوشی

قدم چهارم؛ ابتدا گزینه Fingerprint unlock را انتخاب کنید و سپس از موارد بالا اثر انگشت خود را با گرفتن انگشت روی حسگر، به گوشی تعریف کنید تا با گرفتن انگشت مدنظر بر روی حسگر، شما شناسایی شوید و قفل گوشی باز شود. هم اکنون اثر انگشت شما در گوشی تعریف شده است و لازم به ذکر است که شما در گوشی های اندرویدی ازجمله سامسونگ می توانید تا 3 اثر انگشت را به گوشی اضافه کنید. از این رو هم اکنون شما موفق به تنظیم اثر انگشت روی گوشی بصورت کامل شده اید.

اثر انگشت روی گوشی

بررسی صحت اثر انگشت شناسایی شده

اما ممکن است که بعد از اضافه کردن اثر انگشت به گوشی، کمی به این موضوع شک کنید که آیا اثر انگشت شما به درستی در گوشی تعریف شده است؟ ایا با هربار گرفتن انگشت بر روی حسگر اثر انگشت، به درستی شناسایی خواهد شد؟ اگر به این موضوع شک دارید، لازم به ذکر است که می توانید شک خود را برطرف کنید و برای برطرف کردن این مشکل می بایست طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

در قدم اول باید مراحل ذکر شده در قسمت بالا را طی کنید تا وارد صفحه ای شوید که در آن اثر انگشت های ثبت شده شما قرار دارند. در این صفحه گزینه check added fingerprints را انتخاب کنید که در تصویر ذیل نیز مشخص شده است.

اثر انگشت روی گوشی

قدم دوم؛ هم اکنون انگشت خود را روی حسگر اثر انگشت گوشی قرار دهید. همان گونه که مشاهده می کنید، ما با قرار دادن انگشت بر روی حسگر مربوطه، فورا تصویر ذیل نمایش داده شده است و عبارت Fingerprint 1 نیز بدین معنا می باشد که انگشتی که شما بر روی حسگر اثر انگشت قرار داده اید، به نام Fingerprint 1 بدرستی در گوشی شما ذخیره شده است و باید از این موضوع مطمئن شوید که انگشت شما بدون هیچ کم و کاستی ذخیره شده و می توانید از تنظیمات این بخش خارج شوید و از این زمان به بعد با استفاده از اثر انگشت، قفل گوشی را باز کنید.

اثر انگشت روی گوشی

آموزش گذاشتن اثرانگشت روی گوشی اندرویدی (set up fingerprint)

2.976
این مطلب مفید بود ؟4432
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی