زیبایی موی کوتاه
درست کردن موی کوتاه بسیار دشوار است اما اگر تکنیک های زیبایی موی کوتاه را بلد باشید به راحتی میتوانید موهای خود را به جذاب ترین مدل ممکن آراسته کنید.

تکنیک های زیبایی مخصوص خانم های مو کوتاه

گاهی اوقات از خواب بیدار می شوید و بدون هیچ دلیلی احساس می کنید که موهای تان حالت خوبی ندارد. اصلا فرقی ندارد که طول موهایتان چقدر باشد. این موضوع ممکن است برای همه اتفاق بیفتد اما معمولاً افراد بر این عقیده هستند که درست کردن موی کوتاه کار سخت تری است و باید مهارت بیشتری داشته باشید تا موهای کوتاه را زیباتر جلوه بدهید. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم نکات مویی برای خانم هایی که مو های کوتاه دارند را بررسی کنیم.

به موهایتان حجم بدهید

اگر جزء افرادی هستید که موهای کوتاهی دارند، بدانید که با بعضی از روش‌ های مربوط به خشک کردن مو می توانید به موهای تان حجم دهید و به طور کلی آن را از این روش حجیم تر نشان دهید. همه چیز بستگی به این دارد که چگونه سشوار می کشید و چگونه اجازه می دهید که موهایتان در معرض هوای آزاد خشک شود.

کاری که باید انجام دهید، این است که موهایتان را دسته بندی نکنید. بعد از این که مو ها به طور کامل در معرض هوا خشک شدند، آن ها را به سمت عقب بدهید و بعد تقسیم کنید. یعنی زمانی که موها در حال خشک شدن هستند، اصلاً با آن ها کاری نداشته باشید تا حجیم تر نشان داده شوند.

خشک کردن مو

از شامپوی خشک استفاده کنید

اگر شک دارید می‌ توانید شامپو را به ریشه مو اسپری کنید تا از قسمت های چرب خلاص شوید.‌ در زمان‌ هایی که وقت زیادی ندارید، این روش مخصوصاً برای کسانی که موهای کوتاه دارند بسیار عالی است.

قبل از استفاده از سنجاق به آن ها اسپری مو بزنید

کسانی که مو های کوتاهی دارند، معمولاً بیشتر از سنجاق استفاده می‌ کنند و احتمال این که سنجاق ها بلغزد، بیشتر است. برای جلوگیری از این اتفاق و ثابت نگهداشتن آن ها، به سنجاق هایتان اسپری مو بزنید و بعد آن ها را روی موهای تان بزنید تا تکان نخورد.

از تکنیک قفل کردن استفاده کنید

اگر می‌ خواهید سنجاق ها را در کل روز روی موهایتان نگه دارید، تکنیکی به نام قفل کردن هست که باید از آن استفاده کنید. موهایتان را جمع کنید و آن را در جایی که می خواهید سنجاق بزنید و نگه دارید. سنجاق را خلاف جهت رویش مو بزنید. انجام این کار باعث می‌ شود که سنجاق روی سرتان قفل شود.

استفاده از سنجاق مو

موهای تان را به سمت داخل سشوار بکشید

زمانی که از اتو یا سشوار استفاده می‌ کنید، سعی کنید موهای تان را به گونه ‌ای حالت دهید تا به سمت داخل فر بخورند. با انجام این کار موهای تان ثبات بیشتری خواهند داشت.

از اسپری آب نمک استفاده کنید

ترکیب آب و نمک ارگانیک یا نمک دریا و اعمال آن به مو؛ باعث می شود که موهای تان در قسمت ساقه دچار گره خوردگی نشود. پس اگر مو های کوتاهی دارید و پایین مو هایتان همیشه باز است، از این اسپری در انتهای مو استفاده کنید. کافی است که یک قاشق چای خوری نمک دریا را با آب ترکیب کنید و آن را داخل اسپری بریزید.‌ مراقب باشید که فقط باید آن را به انتهای مو اسپری کنید.

موی خود را با مسواک تمیز پوش بدهید

یکی از راه هایی که باعث می‌ شود مو های کوتاه زیباتر و حجیم تر نشان داده شوند، این است که یک مسواک تمیز بردارید و مو های خود را با آن پوش بدهید تا جذاب تر جلوه کنید.

مسواک نو

از هدبند استفاده کنید

هدبند ها می‌ توانند روی مو های کوتاه جذاب ترین حالت خودشان را داشته باشند و هم این که از به هم ریختگی موهای تان جلوگیری کنند و باعث شوند شما در طول روز راحت باشید. بعلاوه این که خیال تان از زیبایی موها راحت می شود.

مو را از عقب به جلو بافت بزنید

بافت مو فقط مخصوص کسانی نیست که مو های بلندی دارند. شمایی که موهای کوتاه دارید، هم می توانید بافت مو را تجربه کنید. به شرطی که از قسمت عقب به سمت جلو بافت بزنید.

به ساقه مو واکس بزنید

اگر می خواهید که موهای تان ثابت بمانند، فقط باید واکس مو را به ساقه بزنید تا کل موهای تان حالت چسبندگی پیدا نکنند.

واکس مو

هنگام سشوار از براش استفاده نکنید

اگر می خواهید موهای تان زیباتر به نظر برسد، بهتر است که هنگام سشوار کشیدن از براش استفاده نکنید، زیرا باعث پف بیش از حد مو می شود. به جای آن سعی کنید که با دست یا با انگشتان تان موها را کنترل کنید.

استفاده از اکسسوری را فراموش نکنید

برای این که مو های کوتاه جذاب تر جلوه کند، حتما باید از اکسسوری استفاده کنید تا بتوانید مو های زیباتر و مرتب تری داشته باشید.

از محصولات مناسب استفاده کنید

از آن جایی که گرمای حاصل از لوازم مختلف به موهایتان آسیب وارد می‌ کند، توصیه ما این است که محصولات مناسب و محافظت کننده از مو را به کار بگیرید تا بهترین و زیباترین ها را تجربه کنید.

آرایشگرها موهای کوتاه رو چجوری خوشگل میکنن؟

4.550
این مطلب مفید بود ؟455
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
برچسب : آرایش مو
وبگردی