عوارض زیاد نشستن
ممکن است شماهم به دلیل موقعیت شغلی که دارید جز افرادی باشید که زیاد می نشینند، بهتر است بدانید زیاد نشستن عوارض جدی و جبران ناپذیری برای سلامتی شما دارد.

بدترین عوارض زیاد نشستن؛ هشدار به افرادی که زیاد میشینن و ورزش نمیکنن

گاهی اوقات همه آنچه که ما می خواهیم این است که یک جای خنک پیدا کنیم، بنشینیم و استراحت کنیم اما سبک زندگی بی تحرک ممکنِ عامل ایجاد مشکلاتی مانند بیماری قلبی یا حتی دیابت باشد و نشستن یا دراز کشیدن بیش از حد خطرات زیادی برای بدن به وجود بیاورد. در این قسمت از نمناک به شما خواهیم گفت چه خطراتی در صورت زیاد نشستن و ورزش نکردن برای جبرن این عوارض شما را تهدید می کند.

ایجاد جوش های هورمونی

اولین اتفاقی که بعد از فعالیت نکردن یا نشستن زیاد رخ می‌ دهد، اضافه وزن است که یکی از اثرات اضافه وزن مشکلات خاص پوستی خواهد بود‌. باعث می شود که پوست بیش از حد چرب شود، فرد بیشتر عرق کند و منافذ پوستش کثیف شوند و جوش های هورمونی به وجود بیاید.

جوش های هورمونی

ضعیف شدن استخوان ها

ماهیچه و استخوان بافت های زنده ای هستند که اگر آنها را تمرین بدهید، قوی می شوند. استخوان افرادی که به طور منظم ورزش می کنند، قوی تر و متراکم تر از افرادی است که ورزش نمی کنند؛ بنابراین وقتی که شما زیاد بنشینید و فعالیت نداشته باشید، احتمال ضعیف شدن استخوان ها و کاهش تراکم آن ها وجود دارد.

بدتر شدن مشکلات پوستی

اگر هر گونه روشی را برای از بین بردن جوش و آکنه امتحان کردید، اما هنوز هم مشکل سر جای خودش باقی مانده است، باید به دنبال ریشه مشکل بگردید. گاهی اوقات جوش به خاطر فشار بیش از حد پوست است.‌ زمانی که شما می نشینید، فشار زیادی به پوستتان وارد می شود و می تواند عاملی برای جوش های التهابی باشد.

مشکلات پوستی

سلولیت

این روز ها اکثر افراد به خاطر شغل های اداری مجبور هستند زمان زیادی بنشینند و این سبک زندگی بی تحرک عامل تجمع آب در بدن آن ها می شود، جریان خون را کاهش می دهد و تغییراتی را در بدن به وجود می آورد و باعث ایجاد سلولیت خواهد بود.

واریس

هنگامی که راه می رویم و حرکت می کنیم، عضلات منقبض و منبسط می شوند و رگ های قسمت پایین پا در فشار قرار می گیرند و پمپاژ خون اتفاق می افتد و همین باعث می‌ شود که خونرسانی به قلب هم بهبود پیدا کند؛ اما نشستن طولانی مدت باعث جریان خون ضعیف شده و حتی عاملی برای واریس خواهد بود.

اگه زیادی میشینی، منتظر این بلاها باش

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : نشستن زیاد
وبگردی