نحوه درست ایستادن
وضعیت صحیح بدنی به درست نشستن و ایستادن و حتی درست خوابیدن مربوط می شود که اگر آن ها را رعایت نکنید دچار عوارض وحشتناکی می شوید.

روش های صحیح برای درست ایستادن ، نشستن و خوابیدن

ما اغلب می شنویم که قرار گرفتن بدن در وضعیت خوب برای سلامتی بسیار ضروری است ؛ وضعیت های ضعیف و نامناسب به دلیل عادت های بد که طی سال ها انجام می شود، اتفاق می افتد و در بسیاری از بزرگسالان مشهود است اما تنها تعداد کمی از مردم درک درستی از اهمیت و ضرورت داشتن وضعیت خوب را دارند.

 بهترین حالت بدن برای خوابیدن

وضعیت موقعیتی است که در آن بدن ما را در حالی که ایستاده، نشسته یا دراز کشیده می باشد ؛ وضعیت خوب دارای هماهنگی صحیح قطعات بدن با مقدار مناسب تنش عضلانی در برابر گرانش است بدون وضعیت و عضلاتی که آن را کنترل می کنند، ما به سادگی به زمین می افتیم.

چنانچه در ادامه این بخش از سلامت نمناک گفته شده است به طور معمول، ما آگاهانه وضعیت عادی خود را حفظ نمی کنیم در عوض، عضلات خاصی آن را برای ما انجام می دهند و ما حتی در مورد آن فکر هم نمی کنیم.

چندین گروه عضلانی، از جمله همسترینگ و عضلات بزرگ کمر، در حفظ وضعیت خوب نقش مهمی دارند در حالی که رباط ها به نگه داشتن اسکلت کمک می کنند، این عضلات وضعیتی، زمانی که به درستی عمل می کنند، از نیروهای جاذبه جلوگیری می کنند. عضلات وضعیت همچنین حالت و تعادل ما را در طول حرکت حفظ می کنند.

وضعیت صحیح خوابیدن 

وضعیت خوب به ما در ایستادن، راه رفتن، نشستن و دراز کشیدن کمک می کنند و در حین حرکت و فعالیت وزن، کمترین فشار را در حفظ عضلات و رباطها ایجاد میکند. 

 • به ما کمک می کند که استخوان ها و مفاصل را در هماهنگی باهم صحیح نگه داریم، به طوری که عضلات به درستی مورد استفاده قرار می گیرند، باعث کاهش ناخوشایند سطح قرار داشتن سطوح مشترک، که می تواند باعث آرتروز دژنراتیو و درد مفصلی شود، می شود.
 • استرس بر روی رباط ها که مفاصل ستون فقرات را به هم متصل می کند، را کاهش می دهد و احتمال آسیب را هم کم می کند.
 • به عضلات اجازه می دهد تا کارآمدتر کار کنند، به بدن اجازه می دهد که از انرژی کمتری استفاده کند و بنابراین از خستگی عضلانی جلوگیری می کند.
 • کمک می کند تا از فشار عضلانی، اختلالات ناشی از استفاده شدن زیاد و حتی از درد عضلات و کمر جلوگیری شود.
 • برای حفظ وضعیت مناسب، شما به انعطاف پذیری عضلانی و قدرت، حرکت مشترک طبیعی در ستون فقرات و دیگر مناطق بدن و همچنین عضلات وضعیتی مؤثر که در هر دو طرف ستون فقرات متعادل قرار دارند، نیاز دارید علاوه بر این، باید عادت های ظاهری خود را در خانه و محل کار تشخیص دهید و در صورت لزوم آنها را اصلاح کنید.

نحوه صحیح ایستادن 

عوارض و پیامدهای قرار گرفتن وضعیت ضعیف و نادرست بدنی :

وضعیت ضعیف می تواند منجر به فشار بیش از حد در عضلات وضعیتی ما شود و حتی ممکن است موجب استراحت آنها نیز شود، در زمانی که مدت زمان طولانی در موقعیت های خاصی بمانید برای مثال، شما معمولا می توانید این را در کسانی که در محل کارشان خم می شوند یا به جلو حرکت می کنند،مشاهده کنید. عضلات موقعیت در این موارد در معرض آسیب و درد کمر قرار می گیرند.

عوامل متعددی به داشتن وضعیت ضعیف کمک می کنند - شایع ترین آنها،استرس، چاقی، بارداری، عضلات موقعیتی ضعیف، عضلات تنگ غیرعادی و کفش های پاشنه بلند می باشد ؛ علاوه بر این باعث کاهش انعطاف پذیری می شود، یک محیط کار ضعیف، وضعیت نادرست کار و عادات نشستن ناسالم نیز می تواند موقعیت بد بدن را تشدید کند.

 عوارض بد نشستن

درست ایستادن به چگونه است؟

آیا می توانم وضعیت خود را اصلاح کنم؟ در یک کلمه، بله . با این حال، به یاد داشته باشید که مشکلات موقعیت طولانی مدت به طور معمول طول می کشند تا اصلاح شوند، به نسبت مواردی که مدت کوتاهی است که انجام می شود، همانطور که اغلب مفاصل با وضعیت طولانی مدت پای شما سازگار شده اند.

از وضعیت خود آگاه باشید و بدانید که وضعیت صحیح، به شما کمک میکند تا خود را تصحیح کنید.با تمرین زیاد، موقعیت صحیح ایستادن، نشستن و دراز کشیدن، به تدریج جایگاه قدیم شما را جایگزین می کنند این، به نوبه خود به شما کمک خواهد کرد که به سمت یک موقعیت بدنی بهتر و سالم تر حرکت کنید.

پزشکتان می تواند به شما در بهبود وضع مناسب کمک کند، از جمله توصیه های تمرینی برای تقویت عضلات اصلی وضعیت ، او همچنین می تواند به شما در انتخاب وضعیت مناسب در طول فعالیت های خود کمک کند، و به شما کمک می کند تا خطر آسیب دیدگی را کاهش دهید.

فرم بد بدن 

چگونه می توانم به درستی بنشینم؟

 1. پای خود را روی کف یا جا پایی قرار دهید.
 2. مچ پایتان باید در جلو و مقابل زانویتان باشد.
 3. یک فاصله کوچک بین پشت زانوها و جلوی صندلی خود نگه دارید.
 4. زانوها باید در ناحیه کمر یا زیر لگن قرار بگیرند.
 5. پشت صندلی خود را تنظیم کنید تا از وسط تا انتهای کمرتان محافظت کند.
 6. شانه های خود را آرام کنید و ساعد خود را به موازات زمین نگه دارید.
 7. از نشستن در یک موقعیت برای مدت زمان طولانی اجتناب کنید.

چگونه بشینیم؟ 

چگونه می توانم درست بایستم؟

 1. وزن خود را در درجه اول بر توپ های پای خود تحمل کنید.
 2. زانوهای خود را کمی خم کنید.
 3. پاهای خود را در موازات عرض شانه نگه دارید.
 4. اجازه دهید بازوهایتان به طور طبیعی پایین و اطراف بدنتان قرار بگیرند.
 5. صاف بایستید و شانه هایتان را عقب بدهید.
 6. شکمتان را به داخل ببرید.
 7. سر خود را حفظ کنید - خط گوشهای شما باید با شانه هایتان موازی باشد.
 8. سر خود را به جلو، عقب یا به طرف دیگر نبرید.
 9. اگر قرار است که برای مدت طولانی بایستید، وزن خود را از انگشتان خود به پاشنه و یا یک پا به پای دیگر کنید و حرکت دهید.

چگونه بایستیم؟ 

موقعیت مناسب دراز کشیدن چیست؟

 • تشکی را پیدا کنید که برای شما مناسب است در حالی که یک تشک سفت به طور کلی توصیه می شود، اما برخی از افراد می بینند که تشک های نرم تر کمر درد را کاهش می دهند راحتی شما مهم است.
 • با یک بالش بخوابید ، بالش های ویژه برای کمک به مشکلات ناشی از موقعیت خواب ضعیف در دسترس هستند.
 • از خوابیدن روی شکم خودداری کنید.
 • خوابیدن به طرفین یا کمر اغلب برای درد کمر مفید است.
 • اگر به طرفین می خوابید، یک بالش بین پاهایتان قرار دهید.
 • اگر به کمر می خوابید، بالش را زیر زانوی خود بگذارید. 

 

بهترین و درست ترین حالت برای ایستادن و نشستن و خوابیدن

4.268
این مطلب مفید بود ؟5711
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی