زیاد خوابیدن
نیاز به خواب در بدن انسان ها متفاوت است برخی زیاد می خوابند و برخی کم، اما اگر خوابتان زیادتر از حد نیاز باشد مشکلات زیادی برایتان بوجود می آید.

تغییرات وضعیت بدن پس از خواب زیاد

اکثر ما دوست داریم که شب تا صبح هر چه قدر دلمان می خواهد بخوابیم؛ اما صدای آلارم این رویای شیرین را از ما می گیرد. بعضی از افراد هستند که به دلایل مختلف زیادتر از حد نیاز می‌ خوابند و جالب است بدانید که خوابِ بیش از حد هم مضراتی برای بدن دارد و زمانی که شما زیاد می خوابید، در مطلب " عوارض جدی زیاد خوابیدن " به‌طور کامل در مورد مضرات زیاد خوابیدن گفتیم، علاوه بر آن اتفاقاتی برای بدن تان می‌ افتد که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک برایتان خواهیم گفت.

همیشه احساس خستگی دارید

خواب زیاد نه تنها باعث ایجاد انرژی در شما نمی‌ شود، بلکه خستگی زیادی را هم در بدن تان ایجاد می‌‌ کند. مقدار خواب توصیه شده بین 7 الی 9 ساعت برای افراد جوان است که بیش از این مقدار باعث خستگی جسمی و ذهنی می شود.

خستگی

مستعد سر درد می شوید

این یک علامت رایج از زیاد خوابیدن است که به خاطر مشکلات انتقال دهنده های عصبی رخ می‌ دهد. خواب خیلی زیاد سردرد های تنشی را ایجاد می‌‌ کند؛ مخصوصاً اگر خرخر کنید که قطعا با سر درد از خواب بیدار می شوید.

وضعیت مزمنِ شما؛ بدتر می شود

اگر به بیماری مزمن مبتلا هستید، به عنوان مثال مشکلاتی مثل کمر درد، افسردگی یا حتی بیماری‌ های دیگر دارید؛ بدانید که خواب زیاد این وضعیت را بدتر می‌ کند و باعث می‌ شود که مدت زمان طولانی ‌تری به آن دچار باشید؛ حتی مشکلات قلبی را نیز تشدید می‌ کند.

بیماری مزمن

خیلی راحت کلافه می شوید

خواب‌ زیاد نه تنها احساس شادی و انرژی بالا به شما نمی دهد، بلکه باعث می شود که با بی حوصلگی از خواب بیدار شوید و احساس خستگی داشته باشید و خیلی راحت کلافه شوید.

زودتر از موعد پیر می شوید

خواب‌ِ زیاد نه تنها صورت را پیرتر می کند، بلکه از لحاظ ذهنی هم شما را پیرتر از حالت عادی کرده و شاید باعث شود که دو سال پیرتر نشان دهید و از لحاظ جسمی و ذهنی هم سن تان بالاتر باشد.

وقتی زیاد می خوابی چه اتفاقی برات می افته؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : خوابیدن
وبگردی