تولد
اثرات منفی فضای مجازی
یکی از عوامل ایجاد مشکلات در رابطه شما با همسرتان اینستاگرام و شبکه های اجتماعی می باشد، راهکارهایی برای کاهش اثرات منفی شبکه اجتماعی در زندگی وجود دارد.

راهکار هایی برای کاهش اثرات منفی شبکه اجتماعی در زندگی مشترک

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می تواند عاملی برای مشکلات شما در رابطه باشد. شبکه اجتماعی معایب خودش را هم دارد اما باید مراقب باشید که رابطه شما و همسرتان به هم نریزد. البته همه چیز بستگی به خودتان دارد، به شرط این که یاد بگیرید چگونه اینستاگرام را مدیریت کنید. در این قسمت از نمناک راهکار هایی را به شما می آموزیم که اثرات منفی شبکه های اجتماعی را روی ازدواجتان کاهش دهد.

بعد از دعوا و درگیری با همسر به شبکه اجتماعی نروید

بعضی از افراد عادت دارند بعد از اینکه اختلاف با همسرشان پیدا می کنند، سریعا وارد شبکه اجتماعی می شوند، با افراد جدید چت می کنند، پست میگذارند و سعی می کنند زمان بیشتری را در اینستاگرام سپری کنند اما این عامل مخربی برای زندگی شما خواهد بود. همچنین ممکن است با رفتن به شبکه اجتماعی بعد از دعوا و درگیری و دیدن عکس های زوج های دیگر حسرت بخورید و حالتان بیشتر خراب شود.

بهترین طرفدار و فالوور یکدیگر باشید

افرادی که در اینستاگرام هستند، حتماً فالوور ها و طرفدار های مختلفی دارند. شما باید سعی کنید برای همسرتان بهترین طرفدار و دنبال کننده باشید. برای او پست های عاشقانه بفرستید، برایش کامنت بگذارید و سعی کنید که همیشه او را در شبکه اجتماعی دنبال کرده و بهترین خاطر خواهش باشید.

تاثیرات بد اینستا

مقایسه را کنار بگذارید

همیشه زوج ها در شبکه اجتماعی خودشان را با کسانی که عاشقانه تر زندگی می کنند، مقایسه می کنند. همین باعث می شود که رابطه آن ها به هم بریزد و ازدواجشان دچار مشکل شود. پس بهتر است که دست از مقایسه بردارید.

همیشه آنلاین نباشید

اجازه ندهید که شبکه اجتماعی یا اینستاگرام ارتباطات شما را تحت تاثیر قرار دهد. مجبور نیستید همیشه آنلاین باشید و پست های تازه ببینید یا مدام از وقایع زندگی خود پست و استوری بگذارید.

همیشه آنلاین نبودن

محدودیت تعیین کنید

بهتر است که برای استفاده از شبکه اجتماعی برای خودتان محدودیت ایجاد کنید. سعی کنید زمان بیشتری را در کنار همسر در دنیا واقعی باشید و با یکدیگر احساس راحتی کنید و گاهی اوقات در کنار هم از شبکه های اجتماعی دور شوید.

پنهان کاری نکنید

پنهان کاری در شبکه اجتماعی از عوامل مخرب و عاملی برای شک و تردید بین شما و همسرتان خواهد بود. بهتر است که در این مورد راز نگهدار نباشید و هر اتفاقی که در آنجا می افتد را به همسرتان بگویید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

عوارض فضای مجازی

به دنبال نفر قبلی زندگی نباشید

اینکه شما قبلاً ازدواج نا موفقی داشته اید و اکنون از اینستاگرام به عنوان راهی برای پیدا کردن نفر قبلی استفاده می کنید، انجام این کار به شدت به ازدواج شما آسیب می زند و باعث حس منفی و به هم خوردن رابطه تان با همسرتان خواهد شد.

در مورد یکدیگر در عموم صحبت نکنید

فرقی ندارد که چه مشکلی با همسرتان دارید؛ در هر صورت مشکل شما نباید به شبکه اجتماعی راه پیدا کند زیرا همه چیز به هم خواهد خورد و روابط شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. پس بهتر است که مسائل خصوصی خود را با عموم به اشتراک نگذارید.

تاثیر منفی اینستاگرام

مراقب رفتارتان در اینستاگرام باشید

گاهی اوقات ما از روی عادت برای کسانی که زیبا هستند، کامنت گذاشته و تحت تأثیر آن ها قرار می گیریم. شاید نسبت به آن ها حسی نداشته باشیم اما این موضوع همسرمان را ناراحت می کند. پس مراقب باشید چه کسانی و چه چیز هایی را دنبال کرده و لایک می کنید تا باعث دلخوری همسرتان نشود.

پست های خود را در اینستاگرام محدود کنید

مراقب چیز هایی که در اینستاگرام پست می کنید، باشید. بسیاری از آن ها ممکن است باعث دل خوری همسرتان شود. گاهی اوقات لحظات خوب را نیز نباید به اشتراک بگذارید و بیشتر باید در زندگی حقیقی باشید.

راه حفظ زندگی زناشویی در برابر عوارض فضای مجازی

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی