سریال بازی مرکب
سریال بازی مرکب پر بیننده ترین سریال 10 سال اخیر در شبکه های دیجیتال است، این سریال 9 قسمتی سناریو و کارگردانی بسیار قوی دارد.

معرفی کامل سریال بازی مرکب و حقایقش

احتمالاً شما هم دیده و شنیده اید که این روز ها اکثر افراد راجع به سریال "اسکوئید گیم" یا "بازی مرکب" حرف می زنند. به نظر شما چرا این فیلم اینقدر محبوب شده است؟ حقایق این فیلم چیست و چرا بازیگرانش این چنین پوشش و رفتاری دارند؟ بازی مرکب، سریالی که این روزها همه تماشا میکنند داستان و اسراری دارد که دانستن آنها دیدن این مجموعه را برایتان متفاوت میسازد پس با ما در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک همراه شوید تا آنچه تا حدودی جذابیت این سریال را برایتان بیشتر خواهد کرد را بدانید.

سریال خارجی

داستان و ماجرای اصلی سریال بازی مرکب (Squid Game)

سریال بازی مرکب در مورد گروهی از افراد نا امید و فقیر است که زندگی آن ها در خطر افتاده و وارد یک بازی کودکانه کشنده شده اند تا شانس برنده شدن جایزه نقدی بزرگی را داشته باشند و زندگی خود را دگرگون نمایند. نفر برنده جایزه این مسابقه که 45 میلیارد کره جنوبی معادل با 38 میلیون دلار آمریکا است را از آن خود می کند اما شانس زنده ماندن در این مسابقه بسیار کم است.

فیلم ماهی مرکب

این نمایش ساخت کره جنوبی پر از قتل ها و خونریزی ها و خشونت های روانی و بازی های مرگ آور است و شاید بتوان گفت در بین 70 کشور بزرگ از جمله آمریکا که در داخل نتفلیکس فیلم ها و سریال های خود را ارائه می دهند، اولین فیلم محبوب محسوب می شود. سریال هایی که در آن قتل و جنایت صورت می گیرد، جزء سریال های محبوبی است که خیلی جای تعجب نیست.

داستان این فیلم رقابت برای بقا را به تصویر کشیده شده است که مانند فیلم های زیادی که با این مضنون ساخته کپی و تقلیدی نیست و در آن برای شرکت کنندگان مسابقه و همچنین عوامل اجراکننده مسابقه داستان های پس زمینه بسیار غنی و خلاقانه ای توسعه داده شده است.

داستان فیلم

بازی مرکب، ترکیب ترس و هیجان

این فیلم فقط یک فیلم ترسناک نیست، بلکه هیجان را نیز در آن احساس می کنید. فیلمی که هیجان و ترس را همزمان با یکدیگر به شما القا می کند. فیلمی که در آن از روز های معمولی فرار می کنید و وارد دنیای عجیبی می شوید. در سریال بازی مرکب کاراکترها به خوبی توسعه داده شدند و به دلیل سرعت مناسب سریال بیننده هرگز احساس نمی کند که وقتش اتلاف شده است.

سریال بازی مرکب پر هیجان و دارای درون مایه تاریکی و بسیار خونین و خشونت آمیز است. شاید اپیزودی که در آن 200 جنازه روی زمین افتاده است، خیلی سکانس خوشایندی نباشد اما یک سکانس پر از هیجان برای شما خواهد بود. سرگرمی که در این فیلم احساس می کنیم را نمی توانیم در تجربه های روزانه پیدا کنیم و شاید در رمان ها هم نتوانیم آن را بیابیم و به خوبی حس هیجان ما را ارضا می کند.

همه ما عاشق دیدن صحنه های قتل های پر از خون نیستیم اما بسیاری از ما با وجود اینکه می ترسیم، ترجیح می دهیم که این فضا ها را ببینیم و یک حس لذت در ما ایجاد می شود. علت آن هم این است که مغز هنگام دیدن این صحنه ها مواد شیمیایی مثل دوپامین را تولید می کند و قسمت رضایت بخش مغز در شرایط ترس و تهدید فعال می شود.

فیلم خارجی

کارکتر اصلی سریال بازی مرکب

کاراکتر اصلی سریال بازی مرکب، یک پدر مستاصل می باشد که مانند هر انسانی اشتباهاتی را دارد و کامل نیست اما به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار کرد. در این سریال کاراکترها به سرعت و به زیرکی معرفی می شوند و شخصیت های دیگری نیز وجود دارند که دارای داستان های پس زمینه مناسبی هستند و بیننده ها می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند.

456 شخصیت و فرد شرکت کننده در سریال بازی مرگ

شخصیت ها و افراد شرکت کننده در بازی های مرگ بار 456 نفر هستند که پس از شکست در جریان این بازی های کودکانه جان خود را از دست می دهند بنابراین می توان گفت شرکت کنندگان این بازی زندگی خود را قمار می کنند تا برنده شوند تا زندگی خود را دگرگون کنند.

بازی مرکب یک فیلم رقابتی است که شاید کمی ترسناک هم باشد و بینندگان آن نه تنها در معرض جنایات، خونریزی و خشونت هستند، بلکه با هیجان بالا و امیدواری هم روبرو می شوند و در هر رقابتی که اتفاق می افتد یک سری از شخصیت ها محبوب و یکسری دوست نداشتنی هستند.

صحنه های هیجان انگیز

بسیاری از افراد نیز از اینکه خودشان در این صحنه های وحشتناک در دنیای واقعی قرار نگرفتند؛ احساس رضایت می کنند. در نتیجه ترجیح می دهند این فیلم را ببینند.

هنگامی که یک کاراکتر در این فیلم می میرد، احتمالاً همه پیش خودشان فکر می کنند که اگر به جای شخصیت مورد نظر بودم؛ فلان کار را نمی کردم و در نتیجه نمیمردم و همین باعث ایجاد حس خوب در افراد می شود.

بازیگران

بازیگران و عوامل سریال بازی مرکب

نام بازیگران و عوامل سریال بازی مرکب به شرحی است که خواهید خواند.

نویسنده و کارگردان:هوانگ دونگ-هیوک

ژانر:اکشن، دلهره آور، درام

کشور سازنده: کره جنوبی

پلتفرم منتشرکننده: نتفلیکس

بازیگران:

 •  لی جونگ-جه
 •  پارک هه-سو
 •  وی ها-جون
 •  او یونگ-سو
 •  وی ها-جون
 •  جونگ هو-یون
 •  هو سونگ-ته
 •  انوپام تریپاتی
 •  کیم جو-ریونگ

کار گردانان

6حقیقت جالب درباره سریال بازی مرکب

 1. بازی اسکویید در بین کودکان کره ای در دهه 70 و 80 محبوب بوده است و سپس از محبوبیت آن کاسته شد.
 2.  فیلمنامه این سریال از سال 2009 موجود بود اما تنها نتفلیکس تصمیم به ساخت آن را می گیرد.
 3. عنوان اولیه این سریال Round six یا دور ششم بوده که به squid game تغییر نام داده است.
 4. هیچ سیاه لشکری در فیلم وجود ندارد و همه 456 نفرحاضر در مسابقه با مصاحبه انتخاب شده اند.
 5. اشکال روی صورت نگهبان ها و نحوه مدیریت آنها از روی کلنی مورچه ها الهام گرفته شده است.
 6. شماره ای که روی کارت ورود به مسابقه نوشته شده، واقعی بوده و صاحب شماره می گوید روزانه تعدادی زیادی از افراد تماس گرفته تا نحوه ورود به بازی را بدانند.

رازهای سریال

آیا این فیلم ما را نسبت به خشونت بی تفاوت می کند؟

شاید به ظاهر اشکالی ندارد که شما از دیدن این صحنه های خشن لذت ببرید اما بعضی از متخصصان نگران هستند که شاید این اتفاقات برای مردم عادی شود و احتمال این که اتفاقات تراژدی و خشونت آمیز برای افرادی عادی و خنثی به نظر برسد؛ بالا می رود.

مطالعه ای در سال 2016 به این نتیجه رسیده است که قرار گرفتن در معرض خشونت زیاد در فیلم ها و سریال ها باعث می شود تا افراد واکنش های عاطفی و دلسوزانه کمتری نسبت به خشم در دنیای واقعی داشته باشند.

سکانس های فیلم

در نتیجه کمی بی احساس می شوند و نسبت به خشونت دیگران کمی متفاوت تر عمل می کنند. فیلم بازی مرکب هم می تواند همین تاثیر داشته باشد. البته منظور ما این نیست که هر کس این فیلم ها را ببیند، خودش آدم خشنی می شود اما به این معناست که اگر خبر مرگ یا اتفاق تلخی را در روزنامه بخواند یا در جایی بشنود، آنقدر تحت تاثیر قرار نمی گیرد. البته که شخصیت انسان ها با یکدیگر متفاوت است و ممکن است برای بعضی ها اصلا چنین اتفاقی رخ ندهد.

اسرار و حقایق عجیب بازیگران سریال بازی مرکب

4.4141
این مطلب مفید بود ؟12417
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
برچسب : سریال خارجی
وبگردی