تولد
موفقیت بدون تحصیل
برخی افراد در جهان بدون تحصیلات دانشگاهی هم به موفقیت رسیده اند و این موضوع را کاملا اثبات کرده اند که بدون تحصیلات دانشگاهی هم می توان مشهور و موفق بود.

افرادی که ثابت کردند بدون تحصیلات دانشگاهی هم می توان موفق شد

اگر فکر می کنید که برای موفق شدن حتماً باید به دانشگاه بروید، اشتباه می کنید. بسیاری از افراد بودند که بدون این که وارد دانشگاه شوند، به موفقیت بالایی رسیدند. البته منظور ما این نیست که دانشگاه نمی تواند عامل موفقیت باشد. شما می توانید با تحصیلات دانشگاهی به درجات بالایی برسید اما بسیاری از افرادی بودند که بدون دانشگاه هم به سطح بالا رسیدند که در این قسمت از نمناک آن ها را به شما معرفی می کنیم.

آنا وینتور

آنا ثروت شبکه ای 50 میلیون دلاری دارد و در زمینه مد و فشن فعالیت می کند، بدون این که هیچ درجات دانشگاهی را طی کرده باشد. او از سال 1988 فعالیت خود را آغاز کرد و توانست 12 میلیون مجله بیرون بدهد و هر ماه پول زیادی را از خوانندگان این مجله به دست می آورد.

دیوید جفن

دیوید ده میلیارد دلار در حساب بانکی اش پول دارد، بدون این که هیچ درجه دانشگاهی را طی کرده باشد. او یک فرد بسیار با استعداد است. البته قبلا برای رفتن به دانشگاه اقدام کرده بود اما در هیچ رشته دانشگاهی تحصیل نکرد. او اکنون یک آژانس مسافرتی بسیار بزرگ دارد.

دیوید جفن

آدیسون ری

آدیسون نیازی به معرفی ندارد. او عقیده دارد که تجربه زندگی، بهترین معلم است و خیلی نیازی به تحصیلات دانشگاهی نیست. او شغل خودش را در تیک تاک آغاز کرد و توانست به فرد مشهوری تبدیل شود و اکنون 5 میلیون دلار ثروت شبکه ای دارد.

تایلر پری

تیلر یک فرد بسیار با استعداد است که به دانشگاه نرفته و در زمینه بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، نمایشنامه نویسی و تهیه کنندگی فعالیت می کند و در همه آن ها استعداد دارد. او همزمان 20 الی 30 شغل را مدیریت می کند، بدون این که به دانشگاه رفته باشد. تایلر به شدت عاشق نویسندگی است.

تایلر پری

آلیشا کیز

او فقط 12 سال سن داشت که موسیقی را آغاز کرد و توانست اقدامات زیادی برای موسیقی انجام دهد. ثروت شبکه ای او برابر با 150 میلیون دلار است و در زمینه موسیقی توانست به شهرت بسیار زیادی برسد، بدون این که در دانشگاه تحصیل کرده باشد و چیزی در زمینه موسیقی به عنوان تحصیلات آکادمیک داشته باشد.

جان کوم

جان فقط 45 سال سن دارد و 10 میلیارد دلار ثروت دارد. او در اوکراین متولد شده اما بعداً به آمریکا مهاجرت کرد؛ دقیقاً زمانی که نوجوان بود و همراه با مادرش زندگی می کرد و پدرش را از دست داده بود. آن ها در فقر شدید به سر می بردند و مادرش از بیماری سرطان رنج می برد تا این که تصمیم گرفت به یکی از موفق ترین افراد دنیا تبدیل شود، بدون اینکه به دانشگاه برود. او در سن 18 سالگی شروع به کار های بسیار مختلفی کرد و اکنون یکی از ثروتمند ترین هاست و توانست واتساپ را اختراع کند.

جان کوم

ویل اسمیت

ویل نیازی به معرفی ندارد. او مهندسی با استعداد است که در زمینه بازیگری و موسیقی هم فعالیت می کند، بدون این که به دانشگاه رفته باشد و همچنین برنامه نویسی هم انجام می دهد و فوق العاده با استعداد است اما هیچ کس تا به حال به او آموزش آکادمیک و تخصصی نداده است.

پت کاشروم

او یکی از تاثیرگذار ترین افراد سال 2012 محسوب می شود. زمانی که تنها 19 سال سن داشت، توانست کار های مدیریتی بسیار بزرگی انجام دهد و در این زمینه خوش بدرخشد و همچنین در زمینه رسانه و تکنولوژی فعالیت کرد و به یکی از افراد بین المللی و معروف در این زمینه تبدیل شد.

پت کاشروم

جسیکا آلبا

جسیکا نه تنها درجه و مدرک دانشگاهی ندارد، بلکه به گرفتن مدرک هم علاقه ای نشان نمی دهد و عقیده دارد که دانشگاه موفقیتش را تضمین نمی کند. به همین دلیل هرگز در دانشگاه ثبت نام نکرده و فقط در کلاس های بازیگری شرکت کرد و اکنون هم یکی از بهترین بازیگر هاست و با کمپانی که تاسیس کرده تقریباً یک میلیارد دلار ثروت دارد.

دیو توماس

توماس اکنون زنده نیست اما ثروتش زبانزد همه است و بسیاری از افراد به عنوان زیر مجموعه او فعالیت می کنند. او از سن 12 سالگی شروع به کار کرد و زندگی بسیار مهیجی داشت و توانست از طریق تولید مواد غذایی و خوراکی های خوشمزه مثل همبرگر به ثروت بالایی برسد و کم کم کارش را گسترش دهد.

افراد مشهوری که بدون تحصیلات به موفقیت رسیدند

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی