سلامت دندان

پاکسازی دندان
یکی از مهمترین کارهایی که ما می بایست در طول روز انجام دهیم، پاکسازی دهان و دندان است که با چند نکته ساده می توانید این فرایند را در خانه انجام دهید.
تغذیه مناسب دندان

خوردنی‌هایی که دندانها را می پوسانند!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تغذیه ناسالم و خوردن مواد غذایی مضر با گذشت زمان به سلامت دندان‌ها، آسیب‌های جدی وارد می‌کنند؛ پس برای داشتن دندان‌های سالم باید رژیم غذایی را تغییر دهید.
دیابت و دندان

اثرات مخرب دیابت روی دهان و دندان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از اثرات مخربی که بیماری دیابت بر سلامتی می گذارد، مشکلات دهان و دندان است. بیماری های لثه و خشکی دهان از جمله مشکلات افراد دیابتی می باشند.
مراقبت از دندان

چیزی که دندون پزشکا هرگز به دندوناشون نمیزنن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
همه انسانها در زندگی روزمره خود کارهایی انجام می دهند که ممکن است به سلامت دندان ها آسیب برساند، پس بهتر است مواردی که برای دندان هایتان مضر هستند را بشناسید.
مشکلات دندان

اثر باورنکردنی مشکلات دندان روی فرم بدن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ارتباط باورنکردنی میان مشکلات دندان با فرم بدن وجود دارد، به طوری که دندان ها و حتی نحوه جویدن می تواند تاثیرات بسیاری در فرم بدن بگذارد.
قبل از دندانپزشکی

قبل دندونپزشکی هیچ وقت این قرصو نخورید

زمان مطالعه : 2 دقیقه
قرص هایی که قبل از دندانپزشکی مصرف می کنید بر کیفیت خدمات دندانپزشکی تاثیر میگذارند در نتیجه قبل از انجام خدمات دندانپزشکی از مصرف این داروها بپرهیزید.
دندان قروچه یا بروکسیم

دندان قروچه چه بلایی بر سر دندانهای شما می آورد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
آیا دندان قروچه ، واکنشی ناخودآگاه و ناشی از اضطراب و استرس بوده یا این که ناشی از مشکلات فکی یا حتی بیماری های دیگر است؟علت ساییده شدن دندانها چه می تواند باشد؟
بهترین دهان شویه

بهترین دهان شویه را در خانه بسازید + دستورالعمل

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای از بین بردن جرم هایی که روی دندان وجود دارند نیاز به یک محلول قوی دارید که این محلول قوی را می توانید در خانه با مواد ارزان قیمت تهیه کنید.
تریسموس دندان

علت تریسموس؛ مشکل دردناک دندانی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تریسموس دندانی، یکی از مشکلاتی است که می تواند بنابر دلایل مختلفی، در دهان به همراه علائم متعددی ایجاد شود که با مراجعه به پزشک متخصص قابل درمان است.
دندان و لثه سالم

دندان و لثه سالم چه شکلی است؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای تشخیص سالم بودن یا نبودن دندان و لثه‌ها باید به نکاتی متعددی مانند بافت لثه و دندان، رنگ و شکل لثه‌ها و دندان‌‎ها توجه کنید.
دندان درد و سرطان

بیماری کشنده ای که با دندان درد ظاهر می شود!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از ما با انواع سرطان ها و علائم آن آشنا هستیم؛ اما سرطان های دهانی کمتر شنیده شده است و شاید اطلاعات عموم راجب این بیماری ها و علائم آن کم باشد.
زیبایی دندان

تاثیر باورنکردنی ژنتیک بر زیبایی دندان ها

زمان مطالعه : 3 دقیقه
عوامل مختلفی در زیبایی و سلامت دندان ها نقش دارند و محققان به نتایج جالب و مهمی درباره ارتباط دندان ها و ژنتیک پی برده اند که بر سلامت دندان ها تاثیرگذار است.
مشکلات دندانی

مشکلات رایج دندانی و لثه در سنین بالا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سلامت دندان ها در تمام سنین دغدغه انسان هاست، اگر میخواهید همیشه دندان های سالمی داشته باشید باید نکات مراقبتی از دندان را بدانید و رعایت کنید.
خرابی مینای دندان

علامت دندانی که مینای آن خراب شده

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده دندان ها، مینای دندان می باشد که در طی برخی عوامل در بلند مدت امکان آسیب دیدگی این عضو مهم از دندان وجود دارد.
اشتباهات نخ دندان

اشتباه اکثر ما در استفاده از نخ دندان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
استفاده نخ دندان از اهمیت بالایی در سلامت دندان و لثه برخوردار است اما استفاده از نخ دندان باید با روشی صحیح انجام شود وگرنه دندان ها و لثه آسیب می بینند.
صفحه 1 از 5