حضرت فاطمه

سمنو
سمنو که یکی از نمادهای سفره هفت سین است یکی از نذری های مهم در ایام فاطمیه می باشد که آداب و نماز مخصوص به خود در هنگام پخت دارد.
شعر درباره مادر

شعرهای عاشقانه در وصف مادر و حضرت زهرا (س)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز ولادت حضرت فاطمه (س)، روز مادر نامگذاری شد تا ارزش بالای این روز برای همگان مشخص شود پس با ارسال شعر های زیبا به مادران از آنها قدردانی کنید.
ازدواج حضرت علی و فاطمه

جزئیات خواستگاری و ازدواج حضرت علی با حضرت زهرا

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اولین روز از ماه حج و قربانی مصادف با سالروز پیوند آسمانی و ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است، آیاتی در قرآن وجود دارد که بر این اتفاق بزرگ تاریخ اسلام دلالت می کنند.
تولد حضرت زهرا و روز مادر

چرا تولد حضرت زهرا(س) روز مادر است ؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تولد حضرت زهرا روز بیستم ماه جمادی الثانی می باشد که به دلیل ویژگی و مقام ایشان به عنوان همسر و مادری نمونه این روز، روز مادر نامگذاری شده است.
همسرداری حضرت زهرا

همسرداری به سبک حضرت زهرا (س)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
حضرت زهرا یک الگوی کامل برای زن ها می باشد که با آشنایی با روش همسرداری حضرت زهرا می توانید یک زندگی سالم و موفق داشته باشید.
حضرت فاطمه

لحظات آخر عمر حضرت زهرا (س) چگونه گذشت؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
حضرت فاطمه(س) در روزهای پایانی عمر با کلمات قصار خود درس بزرگی به حاکمان زمان دادند. لحظات پایان عمر ایشان بر حضرت علی(ع) و فرزندان ایشان بسیار سخت گذشت.
زندگینامه حضرت زهرا

جزئیات زندگی شخصی حضرت فاطمه زهرا (س)

زمان مطالعه : 11 دقیقه
حضرت زهرا(س) یکی از 5 بانوی قدسی است که جایگاه بسیار رفیعی در اسلام دارد. زندگینامه حضرت زهرا(س) از تولد تا شهادت ایشان مملو از حوادث اما درسهایی بزرگ است.
شهادت حضرت فاطمه

ماجرا و نحوه شهادت حضرت زهرا (س)

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شهادت حضرت فاطمه مدتی بعد از رحلت پیامبر اتفاق افتاده است و علت و نحوه شهادت ایشان با روایت های متفاوتی در این مطلب بررسی شده است.
حدیث حضرت فاطمه

احادیث گهربار حضرت فاطمه(س) برای دنیا و آخرت

زمان مطالعه : 8 دقیقه
احادیث گهربار حضرت فاطمه (س) در جملاتی کوتاه اما تامل برانگیز است که می تواند راه هدایت انسان را روشن سازد. برخی از احادیث ایشان را در ادامه می خوانید.
وصیت حضرت زهرا

دلیل اصلی دفن شبانه حضرت زهرا (س)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بزرگان و پیشوایان دینی در اسلام، سفارش و وصیت های مهمی به یادگار گذاشته اند. حضرت زهرا(س) نیز وصیت هایی را به حضرت علی(ع) در مورد تدفین خود بیان نموده اند.
زیارتنامه حضرت فاطمه

متن کامل زیارتنامه حضرت فاطمه زهرا(س)

زمان مطالعه : 9 دقیقه
در روایات تاریخ 3 جمادی الثانی روز شهادت حضرت فاطمه (س) می باشد. خواندن زیارتنامه حضرت فاطمه زهرا (س) در روز وفات ایشان از فضایل و برکات خاصی برخوردار است.
نماز حضرت فاطمه

آموزش نماز حاجت حضرت فاطمه(س)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نماز حضرت فاطمه(س) نماز مستحبی است که جبرئیل به ایشان آموخت. در منابع مذهبی این نماز با فضیلت را برای رفع مشکلات بزرگ، بسیار موثر دانسته اند.
تسبیحات حضرت زهرا

تمام معجزات و آثار تسبیحات حضرت زهرا (س)

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تسبیحات حضرت زهرا (س) را پیامبر (ص) برای آسان نمودن مشکلات به ایشان آموخت و حضرت فاطمه(س) تا پایان عمر خواندن این ذکر با فضیلت را ترک نکردند.
تاریخ شهادت حضرت فاطمه

تاریخ شهادت حضرت محسن (ع) و محل دفن ایشان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
حضرت فاطمه(س) در طول عمر کوتاه مدت خود شاهد وقایع تلخ و ظلم های بسیاری بود که یکی از مهمترین آنها نحوه شهادت حضرت محسن(ع) است.
فاطمه دختر امام حسین

حقیقت داستان فاطمه دختر امام حسین (ع)

زمان مطالعه : 3 دقیقه
فاطمه دختر امام حسین از زنان عالم اهل بیت است که این بانوی گرامی یکی از راویان حدیث است و اخبار زیادی از پدر بزرگوار خود روایت کرده است.
صفحه 1 از 2