مزاج شناسی

مزاج فصل بهار

بهاری سلامت با چند توصیه مزاج شناسی

تاریخ انتشار : 23 فروردین 1400زمان مطالعه : 6 دقیقه
تغییر فصل و دمای هوا به طبع با تغییراتی در بدن همراه است، بخشی از توصیه های مراقبت از سلامتی مربوط به طب سنتی است که در این بخش به مزاج فصل بهار آن خواهیم پرداخت.
غذای فصل بهار

غذای مناسب هر مزاج در فصل بهار

زمان مطالعه : 11 دقیقه
طبق گفته کارشناسان طب سنت عدم انتخاب صحیح غذاهای فصل بهار می توانند با حساسیت و بیماری هایی همراه باشند، انتخاب بهترین غذاها برای فصل بهار بسیار مهم است.
مزاج شناسی

تست کامل مزاج شناسی ، مزاج شما چیست؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر علاقمند هستید بدانید که مزاج تان چیست به سوالات مزاج شناسی پاسخ دهید و بدن خودتان را بشناسید تا بتوانید به سلامتیتان کمک بیشتری کنید.
انواع مزاج

مزاج شناسی و ویژگی انواع مزاج ها

زمان مطالعه : 6 دقیقه
انواع مزاج را می توان از روی ظاهر افراد حدس زد مثلا کسانی که طبع گرمی دارند اندام هایشان بزرگ و قویست و مزاج های سرد اندام ظریف و کوچک دارند.
سوء مزاج سرد کبد

درمان سوء مزاج سرد کبد با پودر بیسموت + طرز تهیه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کبد یکی از ارگان های مهم بدن است که از نظر عناصر مزاجی باید متعادل باشد درصورت نامتعادل بودن زمینه ایجاد بسیاری از بیماری ها را فراهم می آورد.
تغذیه سرد مزاجها

بخور نخورهای تغذیه سرد مزاجهای سوداوی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
سرد مزاجها باید با تغذیه مناسب و شناخت مواد غذایی مفید و مضر برای مزاج سرد سوداوی، سلامت جسمی و روحی خود را حفظ کنند.
تغذیه سرد مزاجها

بخور نخورهای تغذیه سرد مزاجهای بلغمی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
افرادی که دارای مزاج بلغمی یا سرد و تر هستند باید در تغذیه خود با توجه به رژیم غذایی سرد مزاجها از موادی که طبع گرم دارند استفاده کنند.
مزاج

مزاج شناسی با طب ابو علی سینا

زمان مطالعه : 9 دقیقه
مزاج شناسی علمی بسیار وسیع و گسترده است که کاربردهای فراوانی برای تشخیص و درمان مشکلات جسمی و روحی دارد. آیا با مزاج خود آشنایی دارید؟
مزاج شناسی

اهمیت مزاج شناسی و ارتباط آن با سلامتی

زمان مطالعه : 11 دقیقه
اهمیت مزاج شناسی در انتخاب نوع غذا و داروهای گیاهی از اهمیت بالایی برخوردار است .برای داشتن زندگی سالم و موفق، همه ی ما نیازمند شناخت مزاج یا طبیعت خود هستیم.
شناخت مزاج

شناخت مزاج چطور انجام می شود؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
شناخت مزاج مسئله ای است که امروزه با گسترده تر شدن طب سنتی افراد بیشتر در مورد آن سوال می کنند ، معیارهای شناخت مزاج را متخصص طب سنتی برایتان خواهد گفت.
گوشت

آشنایی با رابطه بین انواع گوشت ها و مزاج افراد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
برای مزاج انسان بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند است زیرا گوشت گوسفند نسبت به انواع دیگر گوشت به راحتی هضم می شود و به اصطلاح دستگاه گوارش را اذیت نمی کند.
تاثیر چاقی لاغری در تعیین مزاج

تاثیر چاقی لاغری در تعیین مزاج از نظر طب سنتی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
از همان ابتدای تولد، هر فردی مزاج خاص خود را دارد که مانند شناسنامه اوست و بخشی از هویت او را تشکیل می دهد.اما تعیین مزاج افراد بر عهده کارشناسان طبی است و انواع مختلف مزاج بر عهده این متخصصین می باشد.
مزاج افراد با خصوصیات اخلاقی

ارتباط مزاج افراد با خصوصیات اخلاقی آنها

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در طب سنتی ایران مزاج شناسی جایگاه ویژه ای دارد و توضیحات جالبی در مورد مزاج وجود دارد.به طور کلی 4 نوع مزاج وجود دارد که عبارتند از مزاج گرم و مرطوب، گرم و خشک و سرد و مرطوب و سرد و خشک.