هورمون

کمبود سروتونین در بدن
سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است که باعث ایجاد شادی و احساس راحتی می شود که برخی علائم نشان دهنده کمبود آن در سطح بدن می باشند.
هورمون شادی

10 راه جالب برای تحریک هورمون شادی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هورمون شادی همان عامل اصلی درونی بدن که با فعال شدنش حال ما را خوب می کند می تواند با روش هایی بسیار ساده و باورنکردنی تحریک شده و ایجاد خوشحالی کند.
دوپامین

دوپامین چیست که کمبودش بلا سرتان می آورد؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
کمبود دوپامین در بدن یا مغز عوارضی مانند افسردگی دارد. فردی که دچار این مشکل می شود می تواند با مصرف مواد غذایی مناسب، میزان دوپامین بدن خود را افزایش دهد.
هورمون زنانه

هورمون های زنانه را با این گیاهان تقویت کنید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نوسانات هورمون های زنانه در دوران یائسگی باعث اختلالاتی در زندگی روزمره آن ها می شود که برای مهار آن ها باید هورمون هایشان را تقویت کنند.
پرولاکتین

همه چیز از هورمون “پرولاکتین” و نتیجه آزمایش آن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
پرولاکتین هورمونی است که توسط غده ی هیپوفیزپیشین ترشح می شود و علت تجویز آزمایش پرولاکتین برای مردان و زنان متفاوت می باشد.
هورمون رشد

هورمون رشد خوبه یا بد؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
هورمون رشد یکی از هورمون هایی است که به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که اگر تصمیم به تزریق آن دارید باید نکات متعددی را رعایت کنید.
تغییرات هورمونی نوجوانان

تغییرات هورمونی با رفتار و ظاهر نوجوانان چه می کند؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
هورمون نوجوانان در سنین بلوغ دچار تغییراتی می شود که هم در ظاهر و هم در رفتار آن ها ظاهر می شود اما کنار آمدن با این نوجوانان کمی دشوار است.
افزایش تستوسترون

رژیمی مخصوص افزایش تستوسترون در بدن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تستوسترون یک هورمون استروئیدی که در مردان حدود 7یا 8 برابر بیشتر از بانوان تولید می شود و نقش بسیار مهمی در سلامتی مردان به خصوص در باروری آن ها دارد.
تغییرات هورمونی بارداری

تغییرات هورمون ها در دوران بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خانم ها در دوران بارداری دچار تغییرات زیادی می شوند که عامل آن ها، تغییرات هورمون ها می باشد. این هورمون ها را بشناسید و تغییرات و نقش هر یک را در بارداری بدانید.
سوماتروپین

با داروی محبوب اما خطرناک سوماتروپین آشنا شوید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سوماتروپین نوعی هورمون رشد در انسان است و برای کسانی که نارسایی رشد دارند تجویز می شود اما عوارض جانبی زیادی دارد که باید قبل از مصرف آن حتما بدانید.
تنظیم هورمون

یک منوی خوشمزه هورمون تنظیم کن

زمان مطالعه : 8 دقیقه
تنظیم هورمون ها به نوعی درمان اختلالات هورمونی در زنان و مردان است. تغییراتی ساده در برنامه غذایی و خوراکی های مورد علاقه تان ایجاد کنید تا هورمون های بدن را به تنظیم برسانید.
نوراپی نفرین

هورمون نوراپی نفرین چیست که اینقدر اهمیت دارد ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
نوراپی نفرین نوعی هورمون در بدن است که در تنظیم ضربان قلب و فشار خون و عملکرد حافظه نقش مهمی دارد و بالا یا پایین بودن سطح نوراپی نفرین عوارضی را به دنبال دارد.
کاهش هورمون مردان

تغییرات هورمون مردان قبل از پدر شدن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
همه ما می دانیم که در زمان بارداری تغییراتی در هورمون های بدن زنان ایجاد می شود، اما جالب است بدانید برخی هورمون های بدن مردان هم پیش از پدر شدن کاهش می یابد.
هورمون رشد

عوارض جدی مصرف هورمون رشد بعد از 18 سالگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
از عوارض هورمون رشد می توان به سندروم تونل کارپ، افزایش خطر بیماری های قلبی و رشد تومورهای سرطانی اشاره کرد.
هورمون گرسنگی و سیری

کلید کنترل هورمون گرسنگی و سیری در بدن شما

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هورمون های گرسنگی تاثیر مهمی بر روی سیستم بدنمان میگذارند که در برخی اوقات دچار مشکل میشویم و احساس میکنیم که باید کنترل این موضوع را در دست بگیریم اما چطور؟
صفحه 1 از 3