آیا میدانید

اختراع حروف الفبا
خط الفبایی شاید تنها عامل انتقال و گسترش فرهنگ و تمدن بشری از نسلی به نسل های دیگر بوده است، در ادامه از تاریخچه، ماجرای کشف و اختراع حروف الفبا آشنا مطلع خواهید شد.
مغز عنکبوت

موجودی که از سر تا پایش مغز است !!

زمان مطالعه : 2 دقیقه
عنکبوت حیوان جالب و شگفت انگیزی است و جالب ترین عضو بدن این حیوان مغزش است. آیا می دانستید که مغز عنکبوت ها تا پاهایش ادامه دارد.
بخار دهان در زمستان

چرا تو هوای سرد از دهنمون بخار بیرون میاد ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا در زمستان می توانیم نفس بازدم خود و دیگران را ببینیم اما در بهار و تابستان خیر؟تشکیل بخار دهان در هوای سرد به چند عامل بستگی دارد که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
حیوانات آبی رنگ

چرا رنگ آبی تو طبیعت کمه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
رنگ آبی در طبیعت بسیار نادر است و از محبوب ترین رنگ ها در طبیعت محسوب می شود و دیدن این حیوانات بسیار لذت بخش است.
قلقلک دادن خود

چرا نمی تونیم خودمون رو قلقلک بدیم ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شاید شما هم قلقلک دادن خود را امتحان کرده اید اما هرگز نتوانستید خودتان را قلقلک دهید. قلقلک دادن توسط خود غیرممکن است و فقط باید توسط شخص دیگری انجام شود.
بارش تگرگ

چرا زمان بارش تگرگ اینقدر کوتاه است ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تگرگ برف های گلوله شده ای است که در شرایط و زمان خاص از آسمان می بارد. آیا می دانید چرا بارش این پدیده زیبا زمان کمی دارد و چرا دایره ای شکل است؟
جاذبه در فضا

بخوانید و بدانید که چرا در فضا جاذبه وجود ندارد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آیا جاذبه در فضا وجود دارد؟ چرا اشیاء در حال سقوط به زمین می باشند؟ چرا یک ثانیه در زمین، با ساعت ها و سالها در فضا برابر است؟ در ادامه پاسخ این سوالات را خواهید یافت.
 کلیه چپ بالاتر

چرا کلیه چپ بالاتر از کلیه راست است؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
کلیه انسان مانند یک فیلتر قوی برای مواد زائد در بدن عمل می کند. کلیه سمت چپ کمی بالاتر از کلیه سمت راست قرار دارد و معمولا اندازه آن نیز متفاوت است.
چرا سایه تشکیل میشود

دلیل تشکیل سایه و تغییر اندازه آن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
چرا سایه و نیم سایه تشکیل می شود و عواملی که در اندازه سایه ها تاثیر دارند به چه مسائلی بستگی دارد؟ برای دانستن پاسخ این سوالات با ما در ادامه همراه باشید.
اگر زمین نچرخد

اگه زمین دیگه نچرخه چی میشه ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر زمین نچرخد و از حرکت به دور خود باز ایستد چه اتفاقاتی رخ خواهد داد و سرنوشت زمین و ساکنانش چه می شود؟
رنگ دریا

رازهای جالب در مورد رنگ دریا و اقیانوس ها

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آب برخی از دریاها و اقیانوس ها به رنگ فیروزه ای هستند و برخی دیگر به رنگ آبی تیره، قهوه ای یا حتی سبز است. دلایل مشخصی برای تفاوت رنگ ها وجود دارد.
وسط زمین کجاست

نقطه وسط زمین دقیقا کجاست ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آیا می دانید که وسط زمین کجاست؟ یا مرکز دنیا در کجا قرار دارد؟وسط کره زمین و مرکز دنیا ویژگی های منحصربه فردی دارند که توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.
پا قلب دوم

میگن پا قلب دومه چون ....

زمان مطالعه : 2 دقیقه
پا یکی از اعضای بسیار مهم بدن است که به عنوان قلب دوم نیز نامیده می شود. پاها می توانند کاری مشابه با عملکرد قلب انسان داشته باشند.
وضوح چشم انسان

چشم انسان چند مگاپیکسل است ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
چشم انسان شباهت و تفاوت های بسیاری با دوربین های عکاسی و فیلم برداری دارد. بنابراین تقریبا می توان گفت که وضوح و رزولوشن چشم انسان چند مگاپیکسل است.
رنگ آینه

فکر می کنید آینه چه رنگیه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاکنون به رنگ واقعی آینه فکر کرده اید؟ بسیاری از ما به هنگام نقاشی، آینه را طوسی رنگ می کنیم، اما در حقیقت رنگ آینه چیز دیگری است.
صفحه 1 از 8