نکات بهداشتی

نکات بهداشتی مهم
زائران کربلا پس از بازگشت از مراسم راهپیمایی عظیم اربعین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری و حفظ سلامتی بایستی نکات بهداشتی مهم و خاصی را رعایت کنند.
اشتباهات بهداشتی

عادت مضر خطرناکی که متاسفانه رایج شده

تاریخ انتشار : 29 تیر 1402زمان مطالعه : 3 دقیقه
وقتی صحبت از عادت مضر میشود، منظورمان تنها استعمال دخانیات و بد غذایی نیست بلکه مواردی است که در زندگی مدرن امری عادی شده.
شستن دست بعد از دستشویی

نشستن دستها بعد دستشویی چقدر خطرناکه؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شستن دست ها بعد از دستشویی از ساده‌ترین و مهم ترین اقدامات برای حفظ سلامتی بدن به شمار می آید. بی توجهی به شست و شوی دست ها مشکلات خطرناکی را به دنبال دارد.
نشستن دست ها

چرا بعضی ها دست هاشون رو نمیشورن؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از افراد هستند که بهداشت اهمیت خاصی نمی دهند و معمولا به ندرت اقدام به شستن دست های خود می کنند، دلایل اصلی این موضوع چیست؟
عوض کردن لباس

چرا نباید چند روز پشت هم یه لباس رو بپوشیم؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بسیاری از انسان ها در آغاز هفته یک لباس را انتخاب می کنند و تا آخر هفته همان لباس را به طور مداوم می پوشند، اما پوشیدن مکرر یک لباس عوارض و خطرات جدی دارد.
عوارض پا برهنه بودن

عوارض پا برهنه بودن داخل منزل

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اینکه در آوردن کفش ها و جوراب ها به شما حس خوبی می دهد کاملا عادی است، اما پا برهنه بودن در خانه اصلا انتخاب درستی نیست و برای سلامتی شما مضر است.
بهداشت غذای نذری

نکات بسیار مهم بهداشتی در مورد غذای نذری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در ایام محرم تعداد بسیاری از افراد اقدام به توزیع غذاهای نذری می کنند، اما موضوع بسیار مهم این است که باید برخی نکات در پخت و توزیع غذاهای نذری رعایت کنید.
لوازم آرایشی مشترک

استفاده مشترک از این لوازم ممنوع!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اغلب لوازم آرایشی و بهداشتی شخصی هستند و نباید مشترک استفاده شوند. بسیاری از بیماری ها می توانند با استفاده وسایل دیگران، به بدن شما منتقل شوند.
بطری آب سالم

راهنمای انتخاب و خرید بطری آب سالم

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بطری های آب پلاستیکی به دلیل ترکیبات شیمیایی برای بدن بسیار مضر هستند بنابراین باید برای نگهداری آب از بطری های مناسب و سالم تری استفاده کنید.
کاهش مصرف پلاستیک

20 راهکار ساده برای کاهش مصرف پلاستیک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خودداری از مصرف هر گونه ماده پلاستیکی غیرممکن است، اما راه های موثری وجود دارد که می توان با کمک آن ها مصرف پلاستیک را کاهش داد و از جایگزین های مناسب استفاده کرد.
قسمت آلوده فرودگاه

محل اصلی انتشار بیماری ها در فرودگاه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
فرودگاه محل رفت و آمد است و افراد زیادی آنجا رفت و آمد می کنند و از برخی مکان های فرودگاه فوقالعاده آلوده هستند پس بهتر است تا حد امکان از آنها دوری کنید.
شستن دستها

حقایقی درباره شستن دستها که همه باید بدانیم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
حقایق بسیار مهمی درباره شستن دست ها وجود دارد که حتما باید به خوبی رعایت کنید، به دلیل اینکه شستن دست ها به طور مداوم در طول روز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
پیشگیری از کرونا

بایدهای پیشگیری از کرونا در ورزشکاران

زمان مطالعه : 6 دقیقه
با شیوع زیاد ویروس کرونا در جامعه نمی توان افراد را از ورزش منع کرد. ورزشکاران نیز مانند افراد دیگر در معرض ابتلا هستند، بنابراین باید مراقبت های ویژه ای برای پیشگیری انجام دهند.
شستن دستها بعد از دستشویی

خبردارید نشستن دستها بعد دستشویی با شما چه می کند؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شستن دستها بعد از دستشویی یکی از واجب ترین کارهاییست که باید انجام دهید در غیر این صورت ممکن است به بیماری های جدی و خطرناکی مبتلا شوید.
عوارض بطری های پلاستیکی

بطری پلاستیکی که شما را دچار هپاتیت میکند!!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بطری های پلاستیکی شامل مواد شیمیایی و مضری هستند که استفاده مجدد از آن ها عوارض مرگباری را برای سلامت بدن انسان به همراه دارد.
صفحه 1 از 2