خشکی دهان

آسیب استرس به دندان
استرس، علاوه بر مشکلات روحی مشکلات جسمی زیادی برای انسان بوجود می آورد و یکی از بارز ترین این مشکلات مشکلات دهان و دندان است.
بیماری شوگرن

خشکی چشم و دهان علائم بیماری شوگرن

زمان مطالعه : 11 دقیقه
بیماری شوگرن نوعی بیماری و اختلال خود ایمنی است که به مرور موجب خشکی چشم و دهان می گردد. این بیماری معمولا در زنان میانسال بیش از مردان دیده می شود.
خشکی دهان دیابت

آنچه دهان دیابتی ها را خشک می کند

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از مشکلات رایج افراد مبتلا به دیابت، خشکی دهان است که دارای دلایل مختلفی از جمله افزایش ادرار در دوران دیابت می باشد.
درمان خشکی دهان

پیشنهاد خوشمزه طب سنتی برای درمان “خشکی دهان”

زمان مطالعه : 9 دقیقه
“خشکی دهان” می تواند به علت اسید بالای معده یا کم آبی بدن و مشکلاتی مانند افسردگی رخ دهد برای درمان آن می توانید از زنجبیل یا لیمو بهره ببرید.
خشکی دهان

دلیل و عوارض خشکی دهان چیست؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
حتی خشک شدن حفرۀ دهان ممکن است دلایل ساده تری مانند مصرف ناکافی نوشیدنی ها، تنفس از دهان، اضطراب، استرس... و در نهایت افزایش سن که یکی از عوامل شدت خشکی دهان است، داشته باشد.
خشکی دهان

از علت تا راه درمان خانگی خشکی زبان و دهان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
خشکی دهان می تواند به علل مختلف ایجاد شود ، بیماری یا عادات غلط منجر به خشک شدن زبان و آب دهان می شوند که البته به راحتی با توصیه هایی قابل درمان هستند.
خشکی دهان

درمان خشکی دهان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
خشکی دهان را به عنوان یک بیماری نمی توان دانست بلکه می تواند عارضه از علت های دیگر باشد. خشکی دهان میتواند عارضه داروها، رادیوتراپی، اضطراب، کم آبی بدن، سندرم شوگرن باشد.