طب سنتی

خواص تخم کتان
تخم ، دانه و آب بذر کتان سرشار از خاصیت است ؛ متخصصان طب سنتی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان زنان و مردان و درمان های دیگر به فواید بذر کتان اشاره می کنند.
ترفند پزشکی

ترفند پزشکی که این روزها همه باید بلد باشیم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
همه ما برای یکبار دردهای مفصلی و پوستی را تجربه کرده ایم. پزشکان برای درمان بسیاری از بیماری ها ترفند هایی ارائه دادند که بسیار جالب و کاربردی هستند.
چاقی با طب سنتی

چاقی بدون دارو ؛ این نسخه ها شگفت انگیزند

زمان مطالعه : 9 دقیقه
به نظر متخصصان طب سنتی وزن می تواند علت بیماری باشد یعنی لاغری بیش از حد و یا افراط در اضافه وزن مستعد بیماری های شدیدی است.
بادکش درمانی

جاهایی از بدن که هیچ وقت نباید بادکش کرد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بادکش درمانی از زمان های قدیم مورد استفاده انسان ها بوده و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است، اما بادکش کردن برخی از نقاط بدن ممنوع و مضر است.
داروهای خانگی

درمانی که داخل آشپزخانه شماست و خبر ندارید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
برای درمان برخی مشکلات و بیماری ها می توان از داروهای ساده طب سنتی استفاده کرد که اکثر این داروهای طب سنتی در آشپزخانه هر یک از ما به سادگی پیدا می شوند.
درمان ناسیا

چرا هندی ها داخل بینی شون روغن میریزن؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در طب سنتی هندی دارو هایی از طریق بینی وارد بدن می شوند، که تاثیرات فوقوالعاده و باور نکردنی بر روی سلامت جسم و روح دارد.
خواص ریحان

دلیل این همه تاکید به خوردن ریحان چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ریحان سبزی خوش طعم و معطری است که در انواع ریحان سبز و ریحان بنفش یافت می شود. این سبزی علاوه بر عطر بسیار خوبی که دارد، دارای خواص درمانی زیادی می باشد.
تفاوت سرد مزاج ها و گرم مزاج ها

تو هوای سرد، گرم مزاج ها و سرد مزاج ها چی بخورن؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در فصل پاییز برای آنکه کمتر با مشکلات گوارشی مواجه شوید بهتر است با خوراکی های مناسب مزاج خود آشنا شوید و بدانید چه خوراکی هایی برای مزاج گرم و سرد مناسب و یا مضر است.
تعذیه سالم

پاییز امسال، این مواد غذایی رو بیشتر بخورید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
پاییز فصل آنفلوانزا و سرماخوردگی است پس با تقویت سیستم ایمنی بدن به کمک مواد غذایی بسیار مغذی میتوانید از پاییز بدون بیماری لذت ببرید.
گل سرشور

گل سر شور اصل چیه و به چه درد میخوره؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
گل سرشور یکی از گل های داروهایی با منشاء ماده معدنی است که فواید بیشمار آن باعث محبوبیتش شده است همچنین در طب سنتی در موارد بسیاری از گل سرشور استفاده میشود.
تغذیه در پاییز طب سنتی

شروع پاییز با اصول تغذیه ای طب سنتی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در فصل پاییز با توجه به سرد شدن تدریجی هوا باید علاوه بر پوشش مناسب به نکات تغذیه ای هم توجه ویژه ای داشته باشیم، توصیه های تغذیه ای طب سنتی برای جلوگیری از بیمارشدن در پاییز بسیار مهم است.
خواص شیره ارده

دلیل تاکید به خوردن شیره و ارده در طب سنتی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
شیره ارده یکی از مواد مغذی است که مصرف آن خواص بسیاری برای سلامت بدن دارد و کاهش وزن و درمان ضعف عمومی تنها چند نمونه از خواص عالی شیره ارده می باشد.
ماساژ دست

درمان دردی که داری، تو این قسمت از دستته!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تصور کنید تسکین دردی که شما را آزار میدهد در یکی از بندهای انگشتتان پنهان است، بله گاهی فقط باید محل این نقطه را بدانید تا دردتان رفع شود.
سوء مزاج سرد کبد

درمان سوء مزاج سرد کبد با پودر بیسموت + طرز تهیه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کبد یکی از ارگان های مهم بدن است که از نظر عناصر مزاجی باید متعادل باشد درصورت نامتعادل بودن زمینه ایجاد بسیاری از بیماری ها را فراهم می آورد.
بی خوابی

بوعلی سینا با بی خوابی چه می کرد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بی خوابی یک اختلال است که عدم توجه به درمان آن می تواند عوارض ناگواری برای بدن داشته باشد شما می توانید با کمک طب سنتی این اختلال را درمان کنید.
صفحه 1 از 4