گرفتگی صدا

خشن شدن صدا
خشن شدن صدا یا بیماری لارنژیت به دلیل استفاده بیش از حد از تارهای صوتی یا عفونت های باکتریایی ایجاد می شود که با مصرف آنتی بیوتیک ها درمان می شود.
علامت سرطان

هشدار؛ ارتباط نوعی تغییر صدا با سرطان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تغییر صدا دلایل متفاوتی دارد اما نوع خاصی از تغییر در صدا وجود دارد که نشانه ی سرطان است و آگاهی از آن به تشخیص سریع تر سرطان کمک بسزایی میکند.
گرفتگی صدا

درمان گرفتگی صدا با پیشنهادات طب سنتی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
درمان گرفتگی صدا به روش های مختلف سنتی و دارویی انجام می شود همچنین در زمان گرفتگی صدا برخی مواد غذایی می توانند در تشدید و یا کاهش گرفتگی صدا موثر باشند که با آنها آشنا می شوید.
 گره تارهای صوتی

این مدل گرفتگی صدا نشانه گره تارهای صوتی است

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تا به حال چیزی در مورد گره تارهای صوتی شنیده بودید ؟ مشکلی که شاید فرد مبتلا به هیچ وجه اطلاعی در مورد آن ندارد و نشانه های آن را با گرفتگی گلو اشتباه می گیرد.
سرطان حنجره

گرفتگی طولانی مدت صدا و سرطان حنجره

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خشونت در صدا بدون علت و برای طولانی مدت را می توان شایع ترین علامت بروز سرطان حنجره دانست و استعمال سیگار، مصرف بیش از حد الکل و نیز تماس با مواد شیمیایی و برخی ویروس ها زمینه ساز ابتلا به این بیماری بیان کرد.
گرفتگی صدا

گرفتگی صدا تنها با نوشیدن آب درمان نمیشود

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بهترین راه درمان و کاهش گرفتگی صدا، سکوت است. صحبت، حتی در حد زمزمه هم سبب تحریک تارهای صوتی و وارد آمدن فشار به آنها می شود و بهبود آن را به تاخیر می اندازد.
گرفتگی صدا

تغییر و گرفتگی صدا خطرناک است

زمان مطالعه : 2 دقیقه
گرفتگی صدا میتواند آغازی برای بروز بیماری خطرناک سرطان حنجره باشد. پس باید هرگونه گرفتگی و تغییر صدا جدی گرفته شود.
گرفتگی صدا در صبح

علت گرفتگی صدا در صبح چیست؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
علت گرفتگی صدا در صبح مربوط به اتفاقاتی است که در زمان خواب در گلوی ما رخ می دهد و بعد از بیدار شدن منجر به تولید صدایی ناخوشایند و گوشخراش هنگام صبح می شود.