علامت سرطان
تغییر صدا دلایل متفاوتی دارد اما نوع خاصی از تغییر در صدا وجود دارد که نشانه ی سرطان است و آگاهی از آن به تشخیص سریع تر سرطان کمک بسزایی میکند.

بروز علائم سرطان با تغییرات غیر عادی در صدا

وقتی که صحبت از سرطان می شود، احتمالا یاد این قضیه می افتید که باید آزمایشات و تست‌ های مختلفی انجام دهید تا متوجه شوید آیا به سرطان مبتلا هستید یا خیر؛ اما بعضی از علائم هستند که کار را راحت تر می کنند و اگر افراد نسبت به آن ها آگاهی داشته باشند، سریع تر متوجه این موضوع می شوند در نتیجه شانس بهبودی در آنها بالاتر می‌ رود. با ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک همراه شوید تا در این باره بیشتر بدانید.

ارتباط علائم سرطان با تغییری عجیب در صدا

اگر متوجه یک نوع گرفتگی غیر عادی یا خرخر در صدای خود شدید، به پزشک مراجعه کنید. هنگامی که در آب و هوای خیلی نامتعادل هستید، احتمالاً صدای تان می گیرد یا یک نوع خرخر در صدایتان پیدا می شود. اگر این علائم باقی ماند، بسیار مهم است که به پزشک مراجعه کنید و علت را جویا شوید و ببینید که چرا چنین اتفاقی رخ می دهد، زیرا گاهی اوقات تغییرات در صدا می تواند علامت سرطان باشد و شما باید حنجره خود را به خوبی بررسی کنید.

علت تغییر صدا

سرطان هایی که باعث گرفتگی صدا می شوند

بعضی از سرطان ها باعث ایجاد صدای گرفته می‌ شوند. سرطان باعث می‌ شود که تارهای صوتی تغییراتی داشته باشند؛ تغییرات که خیلی سریع رخ می‌ دهند و در اطراف بعضی از نواحی بدن، علائم خودش را نشان می‌ دهد. این سرطان‌ ها اگر مورد پیگیری و بررسی قرار نگیرند، وارد غدد لنفاوی می‌ شوند و توده ای را در گردن به وجود می‌ آورند و تارهای صوتی حنجره را تحت تاثیر قرار می‌ دهند.

علائم دیگر سرطان همراه گرفتگی صدا

علاوه بر این که ممکن است صدای تان همیشه گرفته باشد؛ حتی شاید علائم دیگری را هم تجربه کنید که شامل سوزش گلو یا گردن دردی می‌ شود که از بین نمی‌ رود. این علائم دردی را هنگام بلع ایجاد می کنند و شما را آزار می‌ دهند. گوش درد، مشکلات تنفسی، کاهش وزن ناخواسته بدون هیچ دلیل واضح یا ایجاد یک توده یا برآمدگی در گردن می‌ تواند از دیگر علائم سرطان باشد.

البته ممکن است هر کدام از آن ها به خاطر دلایل دیگری هم رخ داده باشد. به همین دلیل تاکید ما این است که به پزشک مراجعه کنید و از شرایط خودتان مطمئن شوید.

گوش درد

عادات ناسالم دلیل ابتلا به سرطان سر و گردن

اکثر افراد مبتلا به سرطان گردن و سرطان سر، عادات ناسالم دارند و در واقع اکثر افرادی که به این سرطان ها مبتلا می شوند، جزء افرادی هستند که معتاد به تنباکو می باشند که باعث آسیب به سلول‌ های موجود در گلو و دهان می شود. هر چقدر که بیشتر و طولانی ‌تر در معرض این موارد باشید، خطر ابتلا به سرطان سر و گردن در شما افزایش پیدا می کند.

اگر به مشکلی مشکوک بودید؛ به پزشک مراجعه کنید

آندوسکوپی، نمونه برداری یا دیگر تست های عکسبرداری را به انجام برسانید تا پزشک سریع تر تصمیم بگیرد و مشکلات تان را تشخیص دهد. گاهی اوقات شما می توانید تومور های کوچک را قبل از این که سرطانی شوند، درمان کنید و یا حتی با دارو تمام مشکلات را برطرف سازید. پس بهتر است که زودتر اقدام کنید و چنین کار مهمی را هرگز به تعویق نیندازید.

نوعی تغییر صدا که علامت سرطان است!!

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی