مراقبت از کودک

شکستگی بینی کودکان
شکستگی بینی در کودکان کمتر از نوجوانان اتفاق می افتد زیرا اکثر ضرب دیدگی ها در این دوران منجر به شکستگی نمی شود.
ضربه سر کودک

علامت خطر پس از ضربه خوردن به سر کودک

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در کودکی اتفاقات زیادی ممکن است برای بچه ها رخ بدهد، یکی از این اتفاقات ضربه به سر است، که شناختن علائم جدی این موضوع برای درمان کمک زیادی به شما خواهد کرد.
نصیحت والدین

5 جمله کاملا غلط والدین در نصیحت فرزندشان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
والدین دوست دارند کودکشان موفق ترین و شاد ترین انسان باشد و به همین علت در مواقع اشتباه کودک با او شروع به صحبت و نصیحت می کنند، البته برخی نصیحت های والدین هم غلط است.
کارتون ممنوع کودکان

این کارتون ها رو بچه ها نبینن بهتره!

زمان مطالعه : 6 دقیقه
امروزه برخی از کارتون ها دارای صحنه های خشن و مخربی هستند که اثرات منفی بر روی کودکان می گذارند بنابراین والدین باید در انتخاب کارتون برای کودکان دقت کنند.
تشخیص آسم کودکان

راه تشخیص و بهترین درمان گیاهی آسم در کودکان

زمان مطالعه : 8 دقیقه
آسم کودکان با چاقی ارتباط مستقیمی دارد بنابراین رژیم غذایی آن ها را کنترل کنید و ماساژ سینه کودک با روغن کنجد نیز باعث شل شدن خلط در سینه می شود.
رفتار اشتباه با نوزاد

8 رفتاری که هرگز نباید با یک نوزاد انجام دهید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بغل کردن نوزادان را جدی بگیرید زیرا آغوش مادر باعث آرامش او میشود و از تکان دادن شدید و رفتار تند با نوزاد در زمان گریه اجتناب کنید زیرا باعث ترس او خواهد شد.
مادر خوب

مادری خوب است که زندگی را برای فرزندش جهنم کند؟!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مادر خوب درتربیت و نوع شکل گیری شخصیت افراد بسیار تاثیر گذار است شاید از نظر بسیاری از افراد سختگیری والدین آزار دهنده باشد ولی در اصل اینگونه نیست.
دادن دارو به کودک

دارو دادن به کودک هم نکته دارد هم ترفند

زمان مطالعه : 7 دقیقه
کودکان در زمان بیماری معمولا لجباز هستند و از خوردن دارو خودداری می کند، به همین دلیل والدین باید از ترفندهای ساده اما کاربردی برای دارو دادن به کودک استفاده کنند.
مراقبت کودک در گچ

مراقبت از کودکی که دست یا پاش تو گچه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر فرزندتان دست یا پای گچ گرفته دارد به این نکات مراقبتی توجه کنید تا آسیبی نبیند و فعالیت مناسبی با توجه به آسیب دیدگی، برای سرگرم کردن او انتخاب کنید.
مراقبت از نوزاد

اصلی ترین بخش مراقبت از نوزاد تازه متولد شده

زمان مطالعه : 10 دقیقه
تازه بچه دار شدید و نمی دانید چطور از نوزادتان نگهداری کنید مراقبت از نوزاد نیازمند توجه و آگاهی است سی روز اول بعد تولد بسیار حیاتی هستند.
رفتار والدین

کودکان این رفتار والدین خود را هرگز فراموش نمیکنند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تنها آموزش دادن به کودک نمی تواند دلیل تربیت و رشد اخلاقی باشد، رفتار والدین یکی از الگوهای بزرگ و مهم کودکان است تا جایی که برخی از این رفتارها برای همیشه در ذهن کودک می ماند.
کودک دروغ گو

رفتاری از والدین که کودک را دروغ گو می کند!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از دلایل اصلی دروغ گویی کودکان تربیت نادرست والدین است، آسان گیری و غفلت و ... از رفتارهای نادرست و غلط والدین است که موجب تربیت یک کودک دروغ گو می شود.
نشستن کودک

حواستان به این مدل نشستن کودک باشد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
نشستن کودک تاثیر مستقیم در رشد و تغییرات استخوان ها و مفاصل دارد ، اگر فرزندتان به طرزی تادرست مقابل تلویزیون نشته بود حتما او را مجبور به تغییر وضعیت کنید.
دارو دادن به کودک

اشتباهات والدین هنگام دارو دادن به کودک

زمان مطالعه : 4 دقیقه
والدین باید هنگام دارو دادن به کودکان به نکات مهمی از جمله دوز مصرفی دارو بر اساس سن کودک توجه کنند تا خطراتی برای سلامت فرزندشان وجود نداشته باشد.
مالیدن چشم کودک

کودک با مالیدن چشمانش به شما چه میگوید؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مالیدن چشم کودک خردسال و یا نوزاد چند ماهه یکی از نشانه هایی است که بیانگر نیازی است مهم و باید والدین به آن توجه داشته باشند.
صفحه 1 از 15