اطلاعات دارویی

دارو
عوامل متعددی بر تاریخ مصرف دارو تاثیر می گذارند از جمله نوع دارو، این که چه مدت از تاریخ انقضا گذشته است، و این که دارو در چه شرایطی نگهداری شده است.
تداخل دارویی

کدوم داروها نباید با هم خورده بشن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تداخلات دارویی یکی از مهم ترین نکات پزشکی است که باعث ایجاد مشکل و عوارض در بدن میشود بنابراین بهتر است قبل از مصرف داروها با انواع تداخل دارویی آشنا شوید.
نصف کردن قرص

با نصف کردن قرص منتظر این اتفاقات بد باشید!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در مورد نصف کردن قرص چندین هشدار جدی وجود دارد که در این بخش درباره آن توضیحاتی ارائه کرده ایم، با ما همراه شوید.
مصرف دارو با معده پر

داروهایی که باید با معده پر خورد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مصرف دارو با معده پر و یا خالی به دستور پزشک می باشد که با توجه به نوع بیماری، نوع دارو و تداخلات دارویی ،مصرف آن را بعد از غذا و با معده پر تشخیص می دهد.
خوردن دارو

چرا باید دارو رو درست سر وقت بخوریم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
زمان مصرف دارو ها اهمیت ویژه ای دارد و باید جدی گرفته شود. نخوردن دارو سر وقت ممکن است مشکلات خاصی برای شما به وجود بیاورد که جبران ناپذیر است.
مشکل قورت دادن قرص

حل مشکل قورت دادن قرص با پاستیل!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مشکل بلع قرص افراد چند دلیل مختلف دارد و استفاده از عسل، مصرف آب پرتقال با قرص و نوشیدن آب قبل از مصرف قرص تنها چند نمونه از راه حل های مشکل قورت دادن و بلع قرص هستند.
قرص بدون آب

چرا نباید قرص رو بدون آب بخوریم؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
خیلی از افراد به دلایل مختلف قرص را بدون آب می خورند اما هرگز به این توجه نکرده اند که نخوردن آب به همراه قرص میتواند مشکل جدی برای آن ها به وجود آورد.
تداخل دارو و غذا

قرص و داروهایی که نباید با غذا بخوریم 

زمان مطالعه : 2 دقیقه
همه ما از زمان و میزان دارو هایی که مصرف میکنیم مطلع هستیم اما نکته مهمی که در مصرف دارو به آن بی دقت هستیم، تداخل برخی داروها است که نباید با غذا مصرف شوند.
شربت ایمیونس

شربت ایمیونس برای چه مشکلی تجویز میشود؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
شربت ایمیونس به دلایل مختلف برای افراد تجویز میشود. داشتن اطلاعات کافی از موارد استفاده و عوارض جانبی آن برای افرادی که از این دارو استفاده میکنند ضروری است.
زمان مصرف دارو

بهترین زمان مصرف هر نوع دارو چه وقتی از روز است؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هر دارویی برای جذب بهتر زمان مخصوصی برای مصرف دارد و همچنین نباید داروها را همزمان مصرف کرد شاید این کار تاثیرات منفی داشته باشد.
مصرف آسپرین

کیا نباید آسپرین بخورن؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آسپرین یکی از پرکاربردترین داروها در جهان، برای طیف گسترده ای از موارد کاربرد دارد اما مصرف بدون مشورت و تجویز پزشک این دارو برای برخی افراد بسیار خطرناک است.
ویتامین پارکینسون

قوی ترین ویتامین ضد پارکینسون

زمان مطالعه : 2 دقیقه
هرکدام از ویتامین های فواید خاص خودشان را دارند. ویتامین ب یکی از ویتامین های بسیار پر خاصیت است که میتواند در درمان بیماری پارکینسون نیز کمکتان کند.
عوارض دارویی

این عوارض دارویی رو هیچ وقت دست کم نگیر

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دارو برای درمان بیماری های متفاوت تجویز و مصرف میشود اما استفاده از آن ها عوارض خفیف یا حتی شدیدتری را به همراه دارد که اطلاع از این عوارض امری بسیار جدی است.
داروهای چاق کننده

قرص و داروهایی که هیکلتو خراب میکنه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
گاهی بعد از مصرف برخی داروها برای مقابله با بیماری شما دچار اضافه وزن میشوید این نوع داروها داروهای اشتها آور هستند که ما برای شما لیستی از آنها تهیه کرده ایم.
دارو بعد کاشت مو

قرص و داروهای ضروری بعد کاشت مو

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مصرف ویتامین ها و برخی داروهای تقویتی بعد از کاشت مو ضروری است، اما دلایل اینکه بعد از انجام عمل کاشت مو باید برخی داروها را مصرف کنیم چیست؟
صفحه 1 از 3