تولد
عکاسی از کودک
بدون شک کودکان لحظه های شیرین زیادی دارند که دوست دارید آنهارا ثبت کنید، چند ترفند عکاسی از کودک در منزل وجود دارد که با رعایت آنها عکس های زیبایی خواهید داشت.

روش عکاسی از کودک در منزل با نکاتی فوق‌العاده

بدونِ شک لحظه‌ های شیرین کودکیِ فرزندمان برای همیشه در ذهن ما باقی می ماند و برای این که این لحظات جذاب را به بهترین شکل ممکن به ثبت برسانیم، نیازمند مراجعه به استودیو های گرانقیمت عکاسی نیستیم؛ بلکه می توانیم بهترین ایده ها و خلاقیت ها را به کار بگیریم تا عکس های بیاد ماندنی داشته باشیم. فقط باید نکات مهمی که در این قسمت از دنیای مد نمناک آورده شده است را بلد باشیم.

توجه به نورپردازی

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، این است که زاویه نور در اتاق کودک و جایی که قرار است عکاسی کنید؛ مناسب باشد. در واقع یک لوکیشن برای عکاسی انتخاب کنید که نور طبیعی زیادی داشته باشد.

عکس نوزاد

توجه به حالات کودک

عکاسی از کودک کار راحتی نیست. معمولاً بهتر است لحظاتی را برای عکاسی از او انتخاب کنید که در شاد ترین حالت ممکن بوده و کلافه و خواب آلود نباشد و راحت با شما همکاری کند.

استفاده از بک گراند جذاب

بک گراند جذاب با رنگ های خنثی که خیلی تند و غلیظ نباشد؛ می‌ تواند حس آرامش به کودک بدهد و از حواس پرتی جلوگیری می کند و باعث می شود که او در حینِ عکاسی آرام بوده و همکاری خوبی داشته باشد.

عکاسی کودک

آماده کردن کودک قبل از عکاسی

اول کودک را اماده کرده و بعد او را وارد محیط عکاسی کنید تا زمان شما هدر نرود. سعی کنید تا همه‌ی چیز هایی که لازم است را از قبل آماده کنید که کودک تان خیلی سردرگم نباشد و سریع کار عکاسی را به انجام برسانید.

تنظیم دوربین

اگر می‌دانید که قرار است کودک در چه لوکیشنی قرار بگیرد، اول دوربین را روی حالت پرتره تنظیم کنید تا بتوانید عکس های جذاب تری به ثبت برسانید و پوست و موی کودک تان هم داخل عکس ها جذاب تر جلوه کند.

دوربین عکاسی

نگهداری از کودک و تنظیم جای او

کودک را در جای مناسب صحنه عکاسی قرار دهید، به گونه‌ای که خیال تان از امنیت جایش راحت باشد. بهتر است او را روی بلندی نگذارید و همان روی زمین قرار دهید تا احتمال افتادن در هنگام عکاسی وجود نداشته باشد.

عکس از بالا

می توانید زاویه بالا را برای عکس گرفتن از کودک خود امتحان کنید که معمولا برای او شرایط راحت تری را حین عکاسی ایجاد می کند.

عکاسی نوزاد

استفاده از اسباب بازی یا موسیقی

برای این که کودک تان هنگام عکاسی بیشتر با شما همکاری کند، حتماً اسباب بازی های جذاب برایش ببرید یا اینکه آهنگ های کودکانه ای که دوست دارد را پخش کنید.

استفاده نکردن از پایه عکاسی

بسیار مهم است که از پایه دوربین عکاسی استفاده نکنید و دوربین را در دست تان بگیرید،‌ زیرا احتمالا قرار است از زوایای مختلفی برای کودک تان عکاسی کنید.

پایه دوربین

صبر بالا برای پوزیشن ایده‌آل

وقتی که می خواهید از کودک تان عکاسی کنید، قرار نیست پوزیشن ایده ‌آلی داشته باشید. باید مدام عکس بگیرید تا بتوانید به طور تصادفی یک عکس جذاب پیدا کنید.

کمک گرفتن از شخص سوم

حتما باید یک نفر باشد که حین عکاسی به شما کمک کند و توجه کودک تان را به خود جلب کند تا بتوانید لحظاتی مثل خنده او را به ثبت برسانید.

خواب نوزاد

ایده های جذابِ عکاسی برای کودک

چند ایده جذاب برای عکاسی از کودکان:

خمیازه

بهتر است که از کودک تان هنگام خمیازه کشیدن یک عکس داشته باشد؛ البته که باید مدام حواس جمع باشید تا بتوانید یک عکس مناسب در چنین لحظه ای را به ثبت برسانید.

خمیازه

خانواده

عکس خانوادگی همراه با کودک یک عکس بسیار جذاب خواهد بود، زیرا همه اعضای خانواده داخل آن هستند و ماندگار خواهد شد.

تم مناسب

بسیار مهم است که پیش زمینه و تم مناسبی را برای عکس از کودک در نظر بگیرید؛ مثلا نمی‌ توانید صحنه ای از یک فیلم معروف را به عنوان یک تم برای عکاسی کودکتان انتخاب کنید.

عکس از پا

هیچ چیز جذاب تر از این نیست که از پای کودک خود عکس داشته باشید که قطعاً بسیار جذاب و به یادماندنی خواهد شد.

ایده عکاسی از کودک؛ تو خونه عکس آتلیه ای رایگان بگیر

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی