تولد
مشکلات دختر نوجوان
نوجوانی مرحله ای پر تلاطم برای والدین و نوجوانان است. دختر نوجوان به دلیل روحیه حساس به توجه بیشتری احتیاج دارد و باید نکات خاصی در رفتار با او رعایت شود.

والدین عزیز، مشکلات پنهان دختر نوجوانت رو بشناس

بدونِ شک بزرگ کردن نوجوانان کار بسیار سخت و حساسی است. باید خیلی دقت کنید، زیرا نوجوانان مخصوصاً دختران بیشتر در معرض تغییر روحیه، حالات و تاثیر های منفی از جامعه اطراف شان قرار دارند. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک قصد داریم به شما بگوییم که باید به کدام رفتار های بدِ دختر نوجوان خود بیشتر دقت کنید.

بدگویی و شایعات بی اساس

معمولا دختر های نوجوان غیبت می کنند و به شایعات دامن می زنند تا حس ناامنی را در خودشان برطرف کرده و از سمت دیگران توجه دریافت نمایند. توجه کردن به آن ها حس خوب می دهد؛ اما شما باید به دخترتان یاد آوری کنید که همه انسان ها لایق احترام هستند و بدگویی بدترین روشی است که می توان با آن حس خوب در خود به وجود آورد.

غیبت کردن

سوء استفاده های اینترنتی

درست است که شایعه پراکنی و بدگویی یک نوع حمله به حقوق انسانی است؛ اما سوء استفاده های اینترنتی هم حمله به احساسات و اموال افراد محسوب می شود. نوجوانان امروزی با اینترنت بزرگ شده اند و می توانند به راحتی کسی را که دوست ندارند، با او مخالف هستند یا می‌خواهند شرمنده اش کنند، مورد هدف قرار دهند. از طرفی هم معمولاً دختران نوجوان بیشتر در معرض خطر قرار می گیرند و شما باید در این زمینه به آن ها هشدار دهید و بعنوان والدین بررسی کنید که دخترتان مورد سوء استفاده های اینترنتی قرار نگرفته و خود نیز کسی را اذیت نکرده باشد.

انزوای بیشتر

در طول زمان دختران نوجوان به خاطر تغییرات هورمونی ممکن است از خانواده فاصله بگیرند، مثلا یک گوشه بنشیند و با خودشان صحبت کنند. این انتخابِ تنهایی و تمایل به انزوا در آن ها ممکن است به مرور افزایش پیدا کند؛ اما باید مراقب باشید که تشدید نشود و مانند یک رفیق در کنارشان باشید.

افسردگی و ناراحتی

خود آزاری

بسیاری از نوجوانان تحت تاثیر فیلم ها قرار می گیرند و تصمیم می گیرند که خودکشی کنند و به خودشان آسیب بزنند تا بتوانند توجه دیگران را جلب کنند. باید مراقب باشید که آن ها چه فیلم هایی می بینند و چه تمایلاتی دارند و اگر احساس کردید که می خواهند به خودشان آسیب بزنند، هر چه سریع تر این مسئله را با یک روان درمان در میان بگذارید.

وسواس نسبت به خود

آیا تا به حال دختران نوجوانی را دیده اید که مدام از خودشان عکس می گیرند؛ اما به رضایت کافی نمی‌ رسند؟ چرا که آن ها خود را با زنان و دختران داخل مجلات مد و زیبایی و سوپراستار ها مقایسه می‌ کنند؛ بنابراین باید مراقب باشید و به آن ها توضیح دهید که این ها همه واقعی نیستند و باید خودت را دوست بداری.

این روزها هرکی دختر نوجوون داره، باید بدونه که ...

4.3156
این مطلب مفید بود ؟13323
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
برچسب : نوجوانان
وبگردی