تولد
دستشویی طولانی مدت
دستشویی رفتن یکی از احتیاجات ضروری انسان است و نکاتی در مورد آن وجود دارد که بسیاری به آن بی توجه هسنتد درحالی که این نکات برای سلامت بدن مهم هستند.

نکته ای مهم درباره دستشویی طولانی مدت

قطعا زمانی که احساس می کنیم دستشویی داریم، باید در سریع ترین زمان ممکن عمل کنیم؛ اما به هر حال بعضی اوقات شرایطِ زود رفتن به دستشویی را نداریم و فرقی نمی کند که همان اول به دستشویی بروید یا چند ساعت طول بکشد؛ در هر صورت باید این کار را به انجام برسانید اما مدت زمانی که داخل دستشویی هستید، اهمیت بسیار زیادی دارد و طبق گفته پزشکان اگر بیش از حد داخل دستشویی بمانید، به بدنتان آسیب وارد می کنید. با ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک همراه شوید تا در مورد دستشویی طولانی مدت نکته مهمی را برایتان بازگو کنیم.

دستشویی رفتن

بیشتر از 5 دقیقه داخل دستشویی بودن یعنی ...

شاید گاهی اوقات مجبور باشید که به خاطر مشکلاتی مثل یبوست مدت زمان طولانی داخل دستشویی بمانید اما فراموش نکنید که این تایم نباید بیشتر از 5 دقیقه باشد و 5 دقیقه بیشترین تایمی است که اجازه دارید داخل دستشویی بمانید.

اگر برای دفع مدفوع به بیش از 15 دقیقه زمان نیاز دارید، بدانید که به یبوست دچار شده اید. اگر احساس می کنید که همین الان باید به دستشویی بروید اما هیچ دفع مدفوعی ندارید، احتمالاً مشکلی در روده شما وجود دارد و به یبوست دچار شده اید که تایم بیشتر از 15 دقیقه برای دفع مدفوع هم نشان دهنده یک مشکل بزرگ است که باید پیگیری شود.

گاهی اوقات اگر جلوی یبوست را نگیرید، به مشکلاتی مثل ورم رگ ها در این ناحیه دچار می شوید و بواسیر می گیرید.

مصرف فیبر بیشتر باعث می شود که کارتان سریع تر تمام شود

خوردن بعضی از مواد غذایی و حتی نوشیدنی ها باعث می شود تا تایم کمتری را در دستشویی بمانید و معده و روده تان بهتر کار کند. اگر به اندازه کافی آب نخورید یا فیبر استفاده نکنید؛ احتمالاً تایم دستشویی شما طولانی می شود. پس بهتر است که فیبر را در رژیم غذایی خود جای دهید که هم دفع مدفوع را راحت تر می کند و هم سطح کلسترول بد را پایین خواهد آورد .

فیبر

هنگامی که دستشویی می روید؛ عوامل حواس پرتی را کنار بگذارید

جدا از رژیم غذایی؛ بعضی از عوامل حواس پرتی در دستشویی هستند که تایم ماندن در دستشویی را طولانی تر می کنند. بهتر است که با چیز هایی مثل روزنامه، کتاب ، گوشی موبایل و لوازم این چنینی به دستشویی نروید و بیش از حد در این محیط آلوده قرار نگیرید .

یه نکته خیلی مهم درباره دستشویی طولانی مدت

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی