الناز شاکردوست

رقابت فیلم تی تی و یَدو در جشنواره فجر 99

تاریخ انتشار : 19 بهمن 1399کد مطلب : 80298زمان مطالعه : 2 دقیقه
در نهمین روز از سی و نهمین جشنواره فجر سال 99ُ فیلم های سینمایی یدو و تی تی به عنوان آخرین فیلمهای منتخب در جشنواره به نمایش گذاشته می شوند.

اکران فیلم تی تی و یدو در سی و نهمین جشنواره فجر99

روز یک شنبه 19 بهمن ماه، آخرین روز از سی و نهمین جشنواره فجر در سال 99 است که فیلمهای منتخب در سودای سیمرغ به نمایش گذاشته می شوند. فیلم سینمایی تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده و یدو ساخته در این روز اکران خواهند شد.

جشنواره فجر در دو روز آینده تکرار فیلم های منتخب را به نمایش می گذارد.

تی تی اولین فیلم در هشتمین روز جشنواره فجر

فیلم سینمایی تی تی به کارگردانی و تهیه کنندگی آیدا پناهنده و نویسندگی ارسلان امیری است که پیش از این در جشنواره فیلم توکیو به نمایش گذاشته شده بود. پارسا پیروزفر، الناز شاکردوست و هوتن شکیبا بازیگران اصلی چهارمین فیلم آیدا پناهنده هستند.

فیلم تی تی

الناز شاکردوست و هوتن شکیبا که سابقه همکاری در شبی که ماه کامل شد را دارند، در این فیلم نقش های متفاوتی را تجربه می کنند. الناز شاکردوست که برنده سیمرغ جشنواره فجر نیز است در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر علاوه بر تی تی در فیلم ابلق به کارگردانی نرگس آبیار نیز حضور دارد.

پارسا پیروزفر در تی تی 

یدو دومین فیلم در هشتمین روز جشنواره فجر

فیلم سینمایی یدو به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی محمدرضا مصباح، دومین فیلمی است که روز یک شنبه در رقابت با فیلم تی تی به نمایش گذاشته می شود.

فیلم یدو

یدو پس از فیلم سینمایی موفق بیست و سه نفر، دومین فیلم مهدی جعفری با نگاهی متفاوت به حضور نوجوانان در حوزه دفاع مقدس است. فیلم یدو جدیدترین فیلم سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می باشد.

داستان این فیلم، اولین ماه های جنگ تحمیلی در آبادان در حال محاصره را روایت می کند.

ستاره پسیانی

ستاره پسیانی، اکبر اودود، طاهره نیک آزاد، محمدمهدی آل بوعلی، حسین پوریده، سعید آل بوعبادی، ریحانه آریامنش، عبدالحلیم تقلبی، میلاد صویلاوی، رضا نوری، مسعود جلالی، معید رامی، مائده رامی، یاسین مسعودی، احمد مسافری از بازیگران فیلم یدو هستند. 

رقابت فیلم تی تی و یَدو در جشنواره فجر 99

510
این مطلب مفید بود ؟100
وبگردی