استفاده از برگ پاییزی
بسیاری از افراد برگ های پاییزی را جمع کرده و دور می ریزند در صورتی که همین برگ ها می توانند بسیار برای باغ ها کاربردی و مناسب باشند.

استفاده از برگ های پاییزی در خانه و باغچه

پاییز فصل بسیار زیبا و پر از برگ های رنگارنگ ریخته شده داخل حیاط است. پس چرا از این نعمت بزرگ استفاده نکنیم و آن ها را به کار نگیریم؟ برگ ها با رنگ های مختلف همگی معنای واقعی پاییز هستند. این برگ های پاییزی می توانند مصارف مختلفی داشته باشند که در این قسمت از سبک زندگی نمناک آن ها را به شما نشان خواهیم داد.

برگ پاییزی

چگونه از برگ های پاییزی استفاده کنیم؟

اولین مرحله جمع کردن برگ هاست. اگر حیاط بزرگی دارید و نمی توانید از یک جارو استفاده کنید ، پس برگ ها را یک گوشه جمع کنید .

چند وقت یک بار چمن زنی کنید

برگ های ترک خورده معمولا خیلی سریع می شکنند و می توانند یک ماده ارگانیک و ارزشمند و همچنین یک ماده معدنی برای چمن محسوب شوند . پس بهتر است چمن زنی را هرچه سریع تر انجام دهید و زمانی که چمن ها به اندازه کافی کوتاه باشند، راحت تر می توانید برگ ها را جمع آوری کنید.

برگ ها را به عنوان یک پوشش گیاهی و یا کود گیاهی روی زمین پخش کنید

این برگ ها را کنار درختان باغچه و دیگر قسمت های حیاط بریزید که می تواند به عنوان یک رطوبت گیر عالی و کنترل کننده رشد عمل کنند و همچنین یک پوشش ایجاد می کنند که در سرمای سخت زمستان در رشد دانه و برگ ها موثر است.

کاربرد برگ پاییزی

از آن ها به عنوان یک حصار برای علف هرز در فصل بهار استفاده کنید

برگ های خشک باقی مانده از فصل پاییز یک کود گیاهی عالی برای دانه های سبزیجات تمشک آبی و دیگر تمشک ها هستند . نه تنها از رشد علف های هرز جلوگیری می کنند ، بلکه خاک را مرطوب نگه می دارند و هیچ علف هرزی در آن ها وجود ندارد و در نتیجه وضعیت باغچه بهبود پیدا می کند.

برای مکمل خاک ، یک کود آلی درست کنید

برگ های سرشار از کربن در گیاهان حاوی نیتروژن تابستانی ، بسیار عالی عمل می کنند . 7 الی 10 سانت از برگ های قدیمی را با 2 و نیم سانت چمن تازه ترکیب کنید تا بتواند یک مکمل کود آلی برای گیاهان باشد .

جمع کردن برگ ها

چگونه از برگ های پاییزی کود بسازیم؟

ساخت کود از برگ

کود حاوی برگ، یک نوع کود گیاهی عالی است که معمولاً باغبانان در کشورهای خارجی از آن استفاده می کنند و به سادگی جمع آوری می شود و از برگ های پاییزی تشکیل شده است که آن ها را داخل کیسه پلاستیکی می ریزند و در یک فضای مرطوب نگه می دارند و اجازه می دهند که قارچ های آن ها رشد کنند. بعد از دو الی سه سال این برگ ها یک بوی خاص پیدا می کنند و رنگشان تیره می شود و به عنوان نرم کننده خاک که حاوی مواد معدنی زیادی است، مورد استفاده قرار می گیرد.

ذخیره ریشه سبزیجات

اگر در یک محیط مرطوب و خنک زندگی می کنید، می توانید هویج ها، چغندر ها و دیگر ریشه سبزیجات را بین لایه هایی از برگ های تازه ریخته شده قرار دهید. هر قسمت از برگ ها را با کمی آب خیس کنید اما چنانچه نمناک اشاره کرده است مراقب باشید که زیاد آب نریزید. اگر خودتان سبزی نمی کارید، می توانید آن ها را از یک باغبان قرض بگیرید.

ذخیره ریشه

یک زمین بازی درست کنید

می توانید مقدار عظیمی از برگ ها را جمع کنید. آن ها را زیر پا بریزید و روی چمن ها قرار دهید و با طرح های مختلفی زمین بازی درست کنید. برگ های سوخته شده همچنین می توانند آلودگی هوا را کاهش دهند . بوی برگ سوخته شده نیز بسیار لذت بخش است.

از برگ های پاییزی در دکوراسیون استفاده نمایید

برگ های خشک رنگارنگ را جمع آوری کنید و با آن ها حلقه در درست کنیدو برای تزیین این حلقه از گل های خشک استفاده کنید.

با پرینت کردن برگ ها تابلویی زیبا بسازید. برگ های مختلف را جمع آوری کنید و یک طرف آن ها را رنگ بزنید و بر روی بوم یا مقوا بچسبانید و برگ را بردارید تا تصویر برگ با رگه هایش روی سطح ایجاد شود.

استفاده مفید از برگهای پاییزی در باغچه

510
این مطلب مفید بود ؟100
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی