vrf

اهمیت وی آر اف

کد مطلب : 76724زمان مطالعه : 4 دقیقه
VRF برای یکپارچه سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی کاربرد دارد. شما با توجه به نیاز خود می توانید از انواع مختلف VRFاستفاده کنید.

VRFچیست و چه کاربردی دارد؟

سیستم وی ار اف دستگاه یکپارچه سازی سرمایشی و گرمایشی است که مانند یک کولر گازی از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است قسمت خارجی در خارج از ساختمان تعبیه می شود و به چند قسمت داخلی متصل می شود البته پاسخ به این سوال که سیستم VRF چیست کمی پیچیده تر است.

اصطلاح VRF "جریان مبرد متغیر" یک سیستم تهویه مطبوع است که از یک واحد متراکم در فضای باز و چندین واحد داخلی تشکیل شده است. این سیستم ها می توانند میزان مبرد را که به اواپراتورهای مختلف منتقل می شود ، کنترل کنند. سیستم های VRF روی چندین تبخیر کننده کار می کنند که از ظرفیت ها و پیکربندی های مختلفی برخوردار هستند. علاوه بر این، آنها به یک واحد متراکم متصل می شوند.

سیستم های VRF به برخی از ویژگی های جدید مانند کمپرسورهای با سرعت متغیر، پنکه های اینورتر محور و گرمایش همزمان در واحد های داخلی خود مجهز شده اند. نوع اصلی سیستم VRF از یک واحد کندانسور خارجی استفاده می کند و برای تأمین گرمایشی یا خنک کننده استفاده می شود. علاوه بر این ، این سیستم ها از دو خط مبرد تشکیل شده که یکی از آنها برای تأمین و دیگری برای بازگشت است. علاوه بر این ، این مبرد به منظور عبور انواع فن کوئلهای سرپوشیده است.

سیستم VRF 1

به طور کلی ، سیستم های VRF به دلیل بهره وری انرژی بسیار مقرون به صرفه است. می توان از این سیستم ها به عنوان یک سیستم HVAC بدون مجوز در مقیاس بزرگ استفاده کرد که قابلیت کار در محدوده بالاتر را دارد. طراحی این سیستم ها نیز بر اساس کاربرد آنها می باشد. انتخاب سیستم های VRF بهترین راه حل HVAC را برای شما فراهم می کند.

انواع سیستم های VRF

سیستم های پمپ حرارتی (سیستم دو لوله)

سیستم های پمپ حرارتی VRF همچنین به عنوان سیستم 2 لوله VRFشناخته می شوند. این سیستم ها از طریق لوله های مبرد گرمایش و سرمایش را به کلیه واحدهای داخلی انتقال می دهند اما برای تأمین عملکرد همزمان گرمایش و سرمایش کافی نیستند. در اینجا واحد های داخلی هنگام کار در حالت خنک کننده به عنوان تبخیر کننده عمل می کنند. برعکس، واحدهای داخلی هنگام کار در حالت گرمایش به عنوان کندانسور عمل می کنند.

سیستم وی ار اف دو لوله می تواند گرمایش و سرمایش همزمان را فراهم کند.

سیستم 2 لوله VRF با تهیه مبرد از طریق لوله ها به صورت مایع ، قسمت هایی را که به آن نیاز دارند ، خنک می کند. در مقابل، مناطقی که نیاز به گرمایش دارند از طریق لوله های مبرد به صورت گازی با مبرد فراهم می شوند.

علاوه بر این ، گرمای استخراج شده از مناطق خنک شده از طریق اتصالات بازسازی به سمت مناطق گرم شده هدایت می شود. در اینجا ، کندانسور در جهت ایجاد تفاوت در خروجی کار می کند ، که کاملاً برای حفظ تعادل گرما و سرمایش ضروری است.

vrf system

سیستم های بازیابی حرارت (سیستم 3 لوله)

سیستم های بازیابی حرارت VRF عملکرد ارائه عملکرد گرمایش و سرمایش همزمان را دارند. گرمای اضافی که می تواند در سیستم های پمپ حرارتی سنتی هدر رود، در این سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم وی ار اف 3 لوله در سه خط کار می کند که به واحد کندانسور متصل شده اند.

این سه خط عبارتند از:یکی برای سرمایش، یکی برای گرمایش و دومی خط برگشتی. در اینجا، هر یک از واحدهای سرپوشیده با استفاده از 3 لوله با استفاده از جعبه الکترومغناطیسی که با مجموعه ای از دریچه ها غنی شده است، با استفاده از 3 لوله تقسیم می شوند.

سیستم 3 لوله VRF بر اساس این اصول کار می کند:

سیستم های بازیابی حرارت VRFکنترل کننده های شاخه را برای تحویل مبرد مایع یا گازی از طریق لوله کشی مبرد VRF خنثی می کنند، زیرا این عملکرد در واحد کندانسور در فضای باز موجود است.

در اینجا ، سه خط به هر فن کوئل داخلی متصل شده است، و علاوه بر این، هر یک از واحدها یک شعبه انتخاب دارند که در جهت تغییر مسیر عرضه بر اساس حالت های کاری خاص - گرمایش یا خنک کننده - کار می کند.

مهم نیست که حالت عملیاتی چیست، بازده برای هر سیم پیچ فن یکسان است.

سیستم های گازی

با توجه به کمبود منبع برق، سیستم های با بهره برداری از گاز می تواند مقرون به صرفه باشد. این سیستم ها با موتورهای گازی که در گازهای طبیعی یا تامین کالری گاز کار می کنند غنی شده اند. این سیستم ها با استفاده از یک فاز به تنهایی قادر به ساختن 90 کیلو وات گرمایش و سرمایش هستند.

جالب اینجاست که آنها واحدهای تک فاز هستند و همچنین با چندین مزیت مانند تولید برق ، تولید آب گرم، کار می کنند.

برای اطلاعات بیشتر و تعمیر وی آر اف می توانید به سایت به فیکس مراجعه کنید.

اهمیت وی آر اف

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی