تولد
ماشین لباسشویی
موتور لباسشویی مانند قلب آن است. در‌صورتی‌که مشکلی برای موتور پیش بیاید، عملکرد دستگاه تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. پس هنگام خرید لباسشویی باید به قدرت موتور و دوام آن توجه بیشتری داشته باشید. در این مقاله به بررسی نشانه‌ها و علت ضعیف شدن موتور لباسشویی می‌پردازیم.

بررسی دلایل ضعیف شدن موتور لباسشویی

علت ضعیف شدن موتور لباسشویی را باید در نحوه استفاده از آن جستجو کرد. استفاده نا‌درست از دستگاه باعث فشار آمدن به موتور و سوختن آن می‌شود. با آگاهی از نشانه‌های ضعیف شدن موتور، می‌توان جلوی خراب شدن این دستگاه گران‌قیمت را گرفت. پس اگر شما نیز متوجه تغییراتی در عملکرد لباسشویی خود شده‌اید، تا قبل از اینکه دیر شود، نکات گفته‌شده در این مقاله را مطالعه کنید. 

علائم ضعیف شدن موتور لباسشویی؛ با دیدن این نشانه‌ها به‌دنبال یک تعمیرکار باشید

موتور لباسشویی یکی از مهم‌ترین قطعات دستگاه است که قدرت و سلامت ماشین لباسشویی را تضمین می‌کند. به همین دلیل، در‌صورتی‌که نشانه‌های غیر‌معمول در ماشین لباسشویی دیده شد، باید سریعاً دستگاه را خاموش کنید و تا تعمیر آن از روشن کردن ماشین لباسشویی خودداری شود. علت ضعیف شدن موتور لباسشویی و علائم آن در اکثر برند‌ها یکسان است. برای مثال، هنگامی که دیگ لباسشویی ال جی به‌درستی گردش نداشته باشد، یعنی مشکل از موتور است. بعد از دیدن این علامت، باید سریعاً با مرکز تعمیر لباسشویی ال جی تماس بگیرید. در ادامه متداول‌ترین نشانه‌های ضعیف شدن موتور لباسشویی را بررسی خواهیم کرد. 

پمپاژ و تخلیه نشدن آب در داخل لباسشویی

هنگامی که فرمان شروع کار به لباسشویی داده شود ولی دستگاه توانایی پمپاژ آب را نداشته باشد، باید سریعاً ماشین لباسشویی را خاموش کنید. یکی از دلایل این اتفاق، ضعیف شدن موتور است. البته قفل نشدن صحیح در ماشین لباسشویی نیز موجب پمپاژ نشدن آب داخل دستگاه می‌شود. در هر دو مورد، به بررسی تکنسین نیاز است. 

حال اگر دستگاه آغاز به کار کرد ولی توانایی تخلیه آب درون دیگ را نداشت، چند علت قابل بررسی خواهد بود. اولین مورد، گرفتگی لوله فاضلاب است. همچنین، اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی به هر دلیلی خراب شده باشد، تخلیه آب انجام نمی‌شود. در نهایت، ضعیف شدن موتور لباسشویی نیز می‌تواند یکی از علت‌های این اتفاق باشد. 

نچرخیدن دیگ لباسشویی؛ خرابی قطعات یا ضعیف شدن موتور لباسشویی؟

تمیز شدن لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی، به دلیل گردش درام یا دیگ آبکش داخل دستگاه است. دیگ به کمک چند قطعه به موتور وصل می‌شود و حرکت آن با چند فنر اطراف آن کنترل شده تا از برخورد آن با بدنه دستگاه جلوگیری شود. اگر موتور قدرت چرخاندن دیگ را نداشته باشد یا هر یک از این قطعات با مشکل مواجه شوند، با نچرخیدن کاسه آبکش دستگاه مواجه خواهید شد. بسیاری از برند‌های ماشین لباسشویی با این ایراد مواجه می‌شوند. با‌این‌وجود، تجربه تعمیرکاران نشان داده است که در تعمیر لباسشویی بوش با مورد نچرخیدن درام، کمتر مواجه شده‌اند. برای رفع هر مشکلی در ماشین لباسشویی باید از یک متخصص با‌تجربه کمک بگیرید تا با تشخیص صحیح و به موقع از پرداخت هزینه‌های بیشتر جلوگیری شود.

تسمه لباسشویی

کار نکردن خشک‌کن و خیس و چروک ماندن لباس‌ها

 برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی قابلیت خشک کن نیز دارند. ولی اگر پس از اتمام کار، لباس‌ها همچنان خیس باشند، یعنی موتور لباسشویی شما ضعیف شده است. در هر صورت، اگر عملکرد دستگاه مانند سابق نیست؛ باید به ضعیف شدن موتور دستگاه نیز شک کنید. به‌همین دلیل، برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر حتماً نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. 

شنیده شدن صدای غیر‌عادی از ماشین لباسشویی

با بروز مشکل در فرآیند شستشوی لباس توسط ماشین لباسشویی، صداهای عجیب و گاهاً گوش‌خراشی شنیده خواهد شد. هر صدای غیر‌معمول می‌تواند نشان‌دهنده علت ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی باشد. پس هنگامی که متوجه این صداها شدید، باید بلافاصله با یک تعمیرکار معتبر تماس بگیرید.

چرا موتور لباسشویی ضعیف می‌شود؟ راه‌های جلوگیری از ضعیف شدن لباسشویی 

در بخش قبل به بررسی نشانه‌های ضعیف شدن موتور پرداختیم. حال اگر با بررسی نحوه عملکرد دستگاه، متوجه مشکل بروز مشکل در موتور شدید، باید علت ضعیف شدن موتور لباسشویی را نیز بررسی کنید. شما با هر بار استفاده نا‌درست از لباسشویی، یک قدم به خرابی موتور آن نزدیک‌تر خواهید شد. 

یکی از این بی‌ملاحظگی‌ها، رعایت نکردن حجم استاندارد لباس‌ها است. اگر در هر بار شستشو، حجمی بیش از توان لباسشویی را داخل دیگ آن بریزید، تسمه‌ها و درام لباسشویی آسیب خواهند دید. این ‌آسیب در نهایت موجب ضعیف شدن یا سوختن موتور خواهد شد. 
گرد‌و‌خاک روی دیوار پشت لباسشویی یکی دیگر از مواردی است که موجب آسیب به موتور آن می‌شود. شاید این دلیل به‌نظر شما بسیار پیش‌پا افتاده باشد، ولی نباید از اهمیت آن غافل شوید. با رعایت همین نکات ساده، می‌توانید جلوی آسیب موتور لباسشویی را بگیرید و از بروز هزینه‌های بیشتر جلوگیری کنید. 

لباسشویی

تعمیر موتور لباسشویی انواع برند‌ها را به متخصصین تعمیر آنلاین بسپارید

در این مقاله به بررسی علت ضعیف شدن موتور لباسشویی پرداختیم. با شناخت علت این مشکل مهم، جلوی سوختن موتور لباسشویی را خواهید گرفت. اگر به‌موقع متوجه ضعیف شدن این قطعه مهم شوید، امکان تعمیر آن وجود خواهد داشت و دیگر نیازی به صرف هزینه‌های بیشتر نخواهد بود.
 اگر به‌دنبال یک تعمیرکار متخصص هستید، تعمیر آنلاین در کنار شما است. تعمیر آنلاین با استفاده از سرویس خدمات سریع، بهترین کارشناسان را برای رفع مشکل وسایل برقی شما در محل اعزام می‌کند. تضمین اصالت قطعات و تعمیر در محل، با هزینه‌های منصفانه، از ویژگی‌های برای ارتباط با تعمیر آنلاین و بررسی مشکل خود می‌توانید با شماره 02145396 تماس بگیرید یا به سایت tamironline.com مراجعه کنید.

مهمترین علت ضعیف شدن موتور لباسشویی

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی