فنگ شویی آبنما
آبنما از عناصر تاثیر گذار در فنگ شویی است زیرا آب نقش مهمی در جذب انرژی مثبت دارد. انتخاب مکان مناسب برای نصب آبنما از نکات مهم در فنگ شویی بشمار می آید.

محل مناسب آب نما یا دکوری آبشار در خانه

وجود یک آب نمای کوچک در منزل حس خوبی به ما می‌ دهد و این موضوع در فنگ ‌شویی هم مورد تاکید قرار گرفته است؛ اما به نظر شما در فنگ شویی، کدام قسمت از خانه را برای قرار دادن آب نمای دکوری که آب در آن جریان دارد، مناسب می‌دانند؟ در این قسمت از دنیای مد نمناک با ما همراه باشید تا پاسخِ سؤال تان را بگیرید.

فنگ شویی یک سیستم فلسفی چینی است که در آن تعیین می‌ کنند برای ایجاد هارمونی و هماهنگی در منزل، باید لوازم مختلف را کجا قرار بدهید. هدف از فنگ شویی این است که شما بتوانید راه رفت و آمد انرژی مثبت را باز بگذارید و آن ها را محدود نکنید‌. یکی از لوازمی که در فنگ ‌شویی به آن تاکید می‌ کنند، وجود آب نما، آب است که نقش بسیار مهمی دارد که در مورد محل صحیح قرار گرفتن آن صحبت می کنیم.

آب نما را طبق فنگ شویی کجا قرار دهیم؟

قرار دادن آب نما داخل خانه تأثیر بسیار عالی روی محیط خانه و همچنین دکور دارد. هنگامی که صحبت از این آب نماها می‌ شود، یعنی شما با تعداد زیادی از لوازم با اشکال، رنگ ها و مواد مختلف رو به رو هستید که می توانید انواع مختلف سنگ ها را با توجه به سلیقه ای که دارید؛ در نظم آنها به کار بگیرید و ظاهرشان را تغییر دهید. فنگ شویی هم در این باره نکاتی را به شما معرفی می کند تا انرژی های منفی را کاهش دهید؛ بنابراین با انجام این کار نه تنها محیط، هماهنگ و دارای هارمونی می شود، بلکه روحیه و احساس افرادی که در آن خانه زندگی می کنند، هم بهبود پیدا می‌ کند؛ به شرطی که به محل آن دقت کنند.

وجود آبنما داخل خانه

اگر حیاط یا باغچه یا تراس و بالکن ندارید و مجبور هستید که این آبنماها را داخل خانه قرار دهید، در چنین حالتی بهتر است آن را داخل پذیرایی یا داخل راهروی ورودی یا داخل اتاق ناهار خوری بگذارید.

آبنما در خانه

جنوبی ترین نقطه خانه

جنوبی‌ ترین نقطه خانه بهترین محل برای قرار دادن این آبنماها می‌ باشد و باعث ایجاد رونق و افزایش رزق و روزی می شود.

نقطه شمالی خانه

قسمت شمالی خانه را هم می توانید برای قرار دادن آبنما در نظر بگیرید که باعث ایجاد جریان پول و فعال شدن افراد در شغل و حرفه مد نظرشان می باشد.

نقطه شرقی در منزل

قسمت شرقی خانه نشان دهنده زندگی خانوادگی و سلامت اعضای خانواده است که می توانید آبنما را در آنجا قرار دهید و از اثراتش بهره‌مند باشید.

پوزیشن و موقعیت آبنما

یکی دیگر از جزئیات مهمی که باید در نظر بگیرید، پوزیشن و موقعیت آبنما است که در فنگ شویی پیشنهاد می کنند که بدنه آبنمابه سمت داخل باشد و جهت آن به سمت بیرون منزل قرار نگیرد.

یعنی اگر بخواهید آن را روبروی پنجره قرار دهید، تاثیر بالایی ندارد. پس بهتر است که قسمت جلوی آبنما؛ رو به منزل باشد و قسمت پشت آن رو به پنجره قرار بگیرد.

موقعیت آبنما

آبنما را در چه جاهایی قرار ندهیم؟

درست است که باید به قسمت های ایده‌آل منزل دقت کنیم؛ اما بعضی از نقاط هستند که در فنگ‌شویی توصیه می شود هرگز آبنما را در آنجا قرار ندهید که در ادامه آنها را به شما معرفی می کنیم.

حمام، دستشویی و آشپزخانه

طبق اطلاعات موجود، نباید این آبنماها را داخل این قسمت ها بگذارید که در غیر این صورت تعادل انرژی به هم می خورد.

اتاق خواب

جدا از باورهای فلسفی که وجود دارد، بهتر است که آبنما به خاطر صدای آب داخل اتاق خواب نباشد. اتاق خواب محل استراحت است و صدای آب و موتور آبنما خواب راحت را از افراد می گیرد و انرژی خوبی را هم در محیط اتاق خواب به وجود نمی آورد.

نزدیک وسایل برقی یا وسایل خیلی طویل

بهتر است که این آبنماها را در کنار این وسایل قرار ندهید و آنها را دور نگه دارید تا هم از خطر برق گرفتگی دور بمانید و هم این که انرژی را راحت در محیط منزل انتقال دهید.

فنگ شویی آبنما

فواید وجود آبنما در منزل

آبنما باعث انتقال و رفت و آمد انرژی می‌ شود و فوایدش شامل موارد زیر است:

ایجاد انرژی مثبت

حرکت آب باعث ایجاد انرژی مثبت در منزل می شود.

صدای آرامش بخش

صدای حاصل از آبنما حس خوبی را در افراد ایجاد می‌ کند و محیط آرامش بخشی را مخصوصاً برای کارهای ریلکسیشن به وجود می آورد.

تاثیر راهکارهای درمانی

زمانی که شما در کنار صدای آبنما به انجام کار های درمانی مانند ماساژ می پردازید، اثر بخشی آن افزایش پیدا می‌ کند.

فنگ شویی آبنما؛ بهترین جا برای نصب

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
برچسب : فنگ شویی
وبگردی