انتخاب لباس عروس
انتخاب لباس عروس یکی از مهم ترین کارها برای مراسم عروسی است. برخی از خانم ها هنگام انتخاب لباس عروس مرتکب اشتباهاتی می شوند که مشکلاتی برایشان ایجاد می شود.

اشتباهات رایج و مخرب در انتخاب لباس عروس

مراسم عروسی یکی از مهترین بخش های زندگی جوانان به خصوص دختر خانم ها است. همه خانم ها دوست دارند در جشن عروسی خود بدرخشند، به همین دلیل از ماه ها قبل دنبال انتخاب بهترین آیتم ها برای این شب پر شکوه هستند.

لباس عروس نکته ی محوری و بخشی از جذابیت اصلی در مراسم باشکوه ازدواج است که باید در انتخاب آن دقت نمود اما متاسفانه بسیاری از عروس خانم ها در انتخاب لباس عروس دچار اشتباهاتی می شوند که در این بخش از نمناک به شما خواهیم گفت.

زود اقدام کردن برای انتخاب لباس عروس

برخی عروس خانم ها عجول هستند و ماه ها مانده به جشن عروسی اقدام به خرید یا دوخت لباس عروس می کنند. انتخاب خیلی زود لباس عروس اشتباه است زیرا اگر خیلی زود برای خرید بروید ممکن است تا روز عروسی سایز و شکل بدنتان تغییر کند. بسیاری از عروس خانم ها به دلیل استرس دائما در حال تغییر وزن هستند و چند ماه قبل از جشن عروسی مدام چاق یا لاغر می شوند.

زمان اجاره لباس عروس

دیر اقدام کردن برای انتخاب لباس عروس

یکی از اشتباهات در انتخاب لباس عروس این است که برخی از عروس خانم ها خیلی دیر اقدام به انتخاب لباس عروس می کنند و به همین خاطر با عجله تصمیم گیری می کنند. اگر زمان کافی برای انتخاب لباس عروس نگذارید، ممکن است لباس عروسی که انتخاب می کنید به دلتان ننشیند و یا ممکن است لباس به تغییراتی نیاز داشته باشد، در این صورت شما وقت نخواهید کرد که مشکل را برطرف کنید یا به لباس دیگری فکر کنید. اگر برای انتخاب لباس عروس به موقع اقدام کنید، دیگر استرس نخواهید داشت.

همراه کردن کارناوال برای انتخاب لباس عروس

برخی از عروس خانم ها برای انتخاب لباس عروس افراد زیادی را همراه خود می برند و با فک و فامیل برای انتخاب لباس می روند. اشکالی ندارد نظرات دیگران را برای انتخاب لباس عروس بدانید اما واقعا لزومی ندارد که تعداد آنها زیاد باشد زیرا افراد نظرات مختلفی دارند و ممکن است هر کسی چیزی بگوید و به جای کمک بیشتر گیج تان کنند پس بهتر است تعداد افرادی که با شما برای خرید می آیند کمتر از 5 نفر باشد. برای انتخاب لباس عروس حتما افرادی را با خودتان ببرید که قابل اعتماد شما هستند، گاهی برخی همراهان به دلیل خستگی ممکن است شما را مجبور به انتخاب لباس عروس کنند.

انتخاب لباس عروس

توجه به نظرات دیگران در انتخاب لباس عروس

انتخاب نهایی لباس عروس به عهده شما است. در انتخاب لباس عروس به نظرات دیگران توجه نمایید اما در نهایت خودتان لباس عروس را انتخاب کنید. شما نباید به هیچ وجه به خاطر خوشایند دیگران لباسی را انتخاب نمایید که دوست ندارید. هیچ کس از آرایشگرتان گرفته تا دوستان و حتی خانواده حق ندارد شما را تحت فشار بگذارد و فقط می توانند نظر بدهند و نباید مجبورتان کنند لباسی را انتخاب کنید که به دلتان ننشسته است.

توجه به مد در انتخاب لباس عروس

یکی از اشتباهات دیگر در انتخاب لباس عروس تنها توجه به مد است. لباسی نامناسب که صرفا مد روز است، قشنگ ترین روز زندگی تان را خراب می کند زیرا مد لباس دائما درحال تغییر است و حتی ممکن است در یک سال چند بار عوض شود یعنی لباس شما ممکن است چند سالی مد و بعد از عرصه مد خارج شود.

پیشنهاد می کنیم لباسی را انتخاب نمایید که اگر سالها از عروسیتان بگذرد این لباس مضحک به نظر نرسد. بسیاری از مدل ها هستند که با وجود گذشت دهه ها همچنان از آنها استفاده می کنند و هرگز از مد نمی افتند و فقط ممکن است تغییرات کوچکی روی آنها صورت گیرد. سنتی و مدرن ندارد، هر لباسی که مناسب شماست همان را انتخاب کنید. لباس عروس در نهایت باید به شما بیاید تا با آن بدرخشید.

اشتباهات انتخاب لباس عروس

اهمیت ندادن به بودجه در انتخاب لباس عروس

لباس عروس چیزی نیست که بعدها به کارتان بیاید پس لازم نیست لباسی خیلی گران قیمت و ناهماهنگ با بودجه تان انتخاب نمایید. پیشنهاد می کنیم لباسی که خیلی گران است را اصلا امتحان نکنید زیرا مجبورید به خاطر قیمت از آن بگذرید و اینگونه مدل های دیگر به چشمتان نخواهد آمد پس همیشه قبل از امتحان کردن لباس قیمت آن را بپرسید و لباسی را انتخاب کنید که در محدوده بودجه خودتان باشد.

نبردن کفش در انتخاب لباس عروس

هنگام انتخاب لباس عروس حتما کفشی را که می خواهید در آن روز بپوشید را همراه خود ببرید زیرا لباسی که امتحان می کنید باید متناسب با نوع کفش و قد پاشنه آن باشد. اگر لباس عروستان را با کفش هایی که در اتاق پرو قرار دارد یا با بلند کردن پاشنه پایتان امتحان کنید، نمی توانید دقیقا زیبایی لباس را تشخیص دهید.

نکته مهم دیگر در انتخاب لباس عروس استفاده از همان لباس زیری است که قرار است با لباس عروس بپوشید. کوچکترین تغییر در لباس زیر می تواند ظاهر لباس را در قسمت بالاتنه تغییر دهد.

کفش عروس

سخت گیری و سهل انگاری در خرید و انتخاب لباس عروس

برخی از عروس خانم ها بسیار سختگیر هستند اما برخی دیگر پس از ورود به اولین مزون، اولین لباسی را که می بینید، انتخاب کرده و یا می خرند. این کار بسیار اشتباه است حتما چند لباس دیگر هم امتحان کنید و لباسی که در تن شما از همه زیباتر است را انتخاب نمایید.

لازم نیست خیلی هم سخت بگیرید و لباس های زیادی را پرو کنید زیرا این کار نیز اشتباه است و سبب می شود بین لباس های زیادی که پوشیده اید، گیج و سردرگم شوید و انتخاب صحیحی نداشته باشید.

اعتماد نکردن به خیاط ها و طراحان لباس

در انتخاب لباس عروس خیاط ها و طراحان لباس کمک تان خواهند کرد. مشورت با این افراد می تواند به شما در انتخاب درست لباس کمک کند زیرا این افراد اگر قابل اعتماد باشند، لباسی را برایمان در نظر می گیرند که متناسب با اندام و اندازه بدن باشد. در آخر خودتان باید تصمیم بگیرید کدام لباس را انتخاب کنید اما مشورت با این افراد هم مفید است.

مشاور انتخاب لباس عروس

خرید آنلاین لباس عروس

برای انتخاب لباس عروس که حتما به مزون ها سر بزنید و لباس های مختلف را امتحان کنید چرا که باید واقعا لباس را بپوشید و در تن خود ببینید. خرید آنلاین لباس عروس کار اشتباهی است زیرا با تصور کردن خود در لباس عروس هرگز به تصویری واقعی از خود نخواهید رسید پس بهتر است لباس عروس را آنلاین سفارش ندهید و اقدام به خرید حضوری نمایید.

بی توجهی به راحتی لباس عروس

بسیاری از عروس خانم ها تنها به ظاهر و زیبایی لباس عروس توجه می کنند و به راحتی لباس توجهی ندارند. برخی لباس ها مانند لباس های دنباله بلند، دست و پا گیرند و سبب می شوند که از شب عروسیتان لذت کافی را نبرید و حرکت کردن برایتان سخت باشد.

اشتباه اکثر دختران در انتخاب لباس عروس

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی